Kasım 14, 2018

Kanlı Bir Tarih: 2. Dünya Savaşı Hakkında Bilgiler!

Çoğu tarihçi, 2. Dünya Savaşı’nın Almanya’nın Polonya’yı 1 Eylül 1939’da işgal etmesiyle değil, Japonya’nın 18 Eylül 1931’de Mançurya’yı istila etmesiyle başladığını söylemektedir.

2. Dünya Savaşı’nda 65 milyondan fazla insan ölmüştür.
Bunların %67’si sivil, %33’ü askerdir.

Adolf Hitler’in yeğeni William Patrick Hitler savaş sırasında Amerikan Deniz Kuvetleri’nde, Hitler’e karşı görev almıştır. Amcasını yerden yere vuran bir de kitap yazmıştır.

Amerika’nın planladığı gizli psikolojik operasyonlarından birisi de, Japonların kutsal saydığı Fuji Dağı’nı kırmızıya boyayarak japonların moralini bozmaktı. Ancak uçak sayısı ve boya miktarı sebebiyle iptal edildi.

Yahudi Soykırımı sırasında 1.5 milyon çocuğun öldüğü tahmin edilmektedir. Bunun yaklaşık 1.2 milyonu yahudi, on binlercesi çingenelerdi.

2. Dünya Savaşı, Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombaları yüzünden değil, askeri gücü kalmadığı için 2 Eylül 1945‘te Tokyo Körfezi’ndeki USS Missouri antlaşmasıyla teslim olduğu için bitmiştir.

Alman ordusu 1939 ve 1945 arasında askerlere yaklaşık 200 milyon Pervitin hapı dağıtmıştır. Bir uyuşturucu olan Pervitin hapı askerleri -30°ye kadar dayanabilen robotlara dönüştürüyordu.

2. Dünya Savaşı, Avrupa’nın çökmesine ve ABD ve SSBC’nin dolayısı ile Rusya’nın süper güçler olarak yükselmesine neden olmuştur.

Benzer İçerikler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir