Kasım 15, 2018 Adolf Hitler Hakkında 25 Bilgi!

Dünyanın Gördüğü En Büyük Diktatör Adolf Hitler Hakkında 25 Bilgi!

#1 Hitler, Almanya değil Avusturya asıllıdır.

#2 Hitler’in ilk aşkı bir yahudiydi ancak hiç bir zaman ona açılamadı.

#3 Dört yaşındayken bir rahip tarafından boğulmaktan kurtarıldı ve bu yüzden de hep bir rahip olmak istiyordu.

#4 Tek testisi vardı. Birçok kaynak Hitler’in tek testisli olmasından kaynaklanan bir aşağılık kompleksine sahip olduğunu ileri sürüyor. Aslında iki testisli doğmuştu. Ancak bir er olarak katıldığı 1. Dünya Savaşı’nda yaralandı ve doktorlar bir testisini almak zorunda kaldılar.

#5 Hayatı boyunca hiçbir zaman araba sürmeyi öğrenmedi. Bazıları arabalara karşı merakı olmadığını, bazıları ise başarısız olmaktan korktuğu için hiç öğrenmeye yeltenmediğini söylümektedir.

#6 Bir vejeteryandı ve hayvan zulmüne karşı yasalar çıkarttı.

#7 Hitler pek çok kere Amerikalı’ların yerli soykırımında gösterdikleri “verimli çalışmalarını” övmüştür.

#8 Hitler gençliğinde resimle uğraşmıştır. 1907 yılında Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’ne başvurmuştur fakat yeterli bulunmadığı için kabul edilmedi. 1. Dünya Savaşı’na katılmadan önce Hitler’in 2000’e yakın resmi ve çizimi vardı. Alttaki resim Hitler’in resimlerinden biridir.

#9 Hitler otoriter bir aile ortamında büyüdü. Babası (Avusturyalı bir gümrük memuru), asabiyeti ve sertliği ile tanınıyordu. Hitlerin’de babasının bu kişisel özelliklerini taşıdığı gözlemlenmiştir.

#10 Almanların, Stalingrad savaşını kaybetmeleri bariz olduğunda Hitler, ordusunun liderinin intihar etmesini bekledi fakat general “Bu sıradışı yaratık için kendimi vurmaya hiç niyetim yok.” dedi ve 1943’te teslim oldu.

#11 Yahudi düşmanlığıyla bilinen Adolf Hitler 16 yaşındayken kendisiyle aynı okula giden yahudi bir kız olan Stefanie Isak’a büyük bir aşk besliyordu. Ancak Adolf bunu hiçbir zaman dile getirememiş.

#12 1 Nisan 1924 yılında birahane olayından dolayı hükümeti düşürme gerekçesiyle 5 yıl hapise çarptırıldı daha sonra halk için tehlike oluşturmadığı gerekeçesiyle 20 Aralık 1924’te serbest bırakıldı. Bu sürede ‘Kavgam’ adlı kitabı yazdı.

#13 Hitler bir dönem “Nesli tükenmiş bir ırk” adlı bir müze kurup, sahip olduğu yahudi eserleri burda sergilemeyi düşünmüştür.

#14 1940’ta Paris, Almanların kontrölüne geçtiğinde Fransızlar, Eyfel Kulesi’nin asansör kablolarını kestiler. Hitler, Eyfel Kulesi’nin tepesine merdivenleri kullanarak çıkmak zorunda kalsın diye kasıtlı olarak yapılmıştı. Fakat Hitler, 1000 tane basamak çıkmamak için Eyfel Kulesi ziyaretinden vazgeçmiştir.

#15 1. Dünya Savaşı sırasında bir İngiliz asker, yaralı bir Alman askerin hayatını bağışladı. Ancak belki de bu hayatında yaptığı en büyük hata idi; zira o asker Adolf Hitler’di.

#16 Adolf Hitler yeğeninin İngiltere’deki evini bombalattı buna karşın yeğeni ABD ordusuna katıldı.

#17 42 kez suikast girişiminden kurtuldu.

#18 Adolf Hitler Alman ırkını iyileştirmek adına bir çok zihinsel engelli vatandaşını öldürttü.

#19 Hitler’in babası 1877’de oğlunun ismini değiştirdi. Değiştirmeseydi insanların Hitler’in tam ismini söylemesi ve hatırlaması zor olacaktı çünkü gerçek ismi Adolf Schicklgruber idi.

#20 Adolf Hitler hiç bir zaman bir toplama kampını ziyaret etmedi.

#21 Adolf Hitler, 1938’de Time dergisi tarafından yılın adamı kapağı oldu ve 1939’da Nobel Barış ödülüne aday gösterildi.

#22 Wolksvagen Beetle (Vosvos) olarak bildiğimiz aracı Hitler tasarlamıştır.

#23 Hitler, 1.Dünya Savaşı sırasında uğradığı bir gaz saldırısından iyileşmeye çalışırken, savaşın sona erdiğini bildiren bir ateşkes duyurusu aldı. Hitler’in kızgınlığına ve Almanların kendi liderleri tarafından ihanete uğradığına inanmasına sebep olan da büyük ölçüde bu ateşkes duyurusudur.

#24 Hitler Disney’i çok seviyordu, Pamuk Prensesi dünyanın en güzel filmlerinden biri olarak görüyordu. Hatta Hitler’e atfedilmiş Bashful, Doc ve Pinokyo çizimleri de bulunmuştur.

#25 Hitler tarihte halk için sigaraya karşı hareket başlatan ilk liderdir.

Benzer İçerikler;

Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayin. / instagram@senbildiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir