Kasım 15, 2018 Güzel Bir Hikaye!

Genç Bir Öğrencinin Evsiz Bir Adamla Yaşadığı Mucizevi Olay!

Hayat öyledir ki, bazen farkında bile olmadan yaptığımız iyilikler bir hayatı kurtarabilir, ufacık bir kötülük çok pahalıya mal olabilir. Hayatın her anında insan olabilmekten, güzel şeyler düşünmekten vazgeçmemeliyiz.

Bir üniversite öğrencisi olan Casey Fischer, bir sabah kahve almak için gittiği kafede yaşadığı bu güzel anıyı bizlere facebook hesabından paylaştı.
İşte o müthiş hikaye;

“Bu sabah kahve almak ve kahvaltı etmek için bir fast-food restoranına gittim. Tam dükkana girerken şarkı söyleyen ve bozuk para toplayan bir adam gördüm.
Adam elinde ne kadar bozuk para varsa hepsini çıkarmış sayıyordu. Belli ki restorandan bir şeyler alacaktı ve parasını denkleştirmeye çalışıyordu.
Ancak belli ki parasını denkleştirememişti. Adamın yanına gittim konuşmak istedim ancak pek konuşma taraftarı değildi. Hatta biraz sinir bozucuydu diyebilirim.
Neyse ki adının Chris olduğunu öğrendim. Hemen gidip tatlı çörek ve kahve alıp masama davet ettim. Adam bunun karşısında oldukça şaşırdı ve sonra kabul etti.
Masaya oturduktan sonra tüm hayat hikayesini anlattı; Babasını hiç tanımadığını, sokakta yaşamaya başlamasının nedeninin uyuşturucu kullanmak olduğunu ve yaptığı bu hatadan dolayı kendisinden nefret ettiğini…
Evsiz adam daha sonra sokaklarda yaşamanın ne kadar zor olduğundan, özellikle soğuk havalarda ölmemek için sabaha kadar uymadığından bahsetti.”

Tüm anlattıkları genç kızı çok üzdü ve bir saatlik bir sohbetten sonra Casey derse geç kaldığını fark etti. Tam masadan kalkacağı sırada evsiz adam Casey’e bir şey vereceğini söyledi.
Chris bir kağıda yazdıklarını ona verdi. Çirkin el yazısı için özür dileyip ısmarladıkları için teşekkür etti.

Casey kağıdı okuduğunda gözleri doldu. “Bugün kendimi öldürecektim. Sayende vazgeçtim. Teşekkür ederim sana güzel insan.”

Benzer İçerikler;

Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayin. / instagram@senbildiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir