Kasım 15, 2018 Genç Üniversite Öğrencisi Casey Fischer'ın Yaşadığı Müthiş Hikaye!

Genç Üniversite Öğrencisi Casey Fischer’ın Yaşadığı Müthiş Hikaye!

Hayat öyledir ki, bazen farkında bile olmadan yaptığımız iyilikler bir hayatı kurtarmaya yeter. Hayatın her anında insan olabilmenin gerektirdiği şekilde davranmalıyız. İşte bu bahsedeceğimiz olay bu sözlerimizi çok iyi özetlemiş…

Üniversite öğrencisi Casey Fischer, bir sabah gittiği kafede yaşadığı güzel bir anıyı bizlere Facebook hesabından paylaştı.
İşte o müthiş hikaye;

“Bu sabah kahvaltı yapmak için bir fast-food restoranına gittim. Dükkana girdiğimde bir adam şarkı söyleyerek bozuk paralarını sayıyordu. Sanırım restorandan bir şeyler satın alacaktı ve parasını denkleştirmeye çalışıyordu.
Ancak belli ki parası bir şey almaya yetmemişti. Adamın yanına gittim ve konuşmak istedim ancak benimle pek konuşma taraftarı değildi. Hatta biraz gıcık biriydi diyebilirim.

Neyse ki daha sonra adının Chris olduğunu öğrendim. İkimiz için tatlı çörek ve kahve alıp masama davet ettim. Önce şaşırsa da sonra teklifimi kabul etti.
Masaya oturduktan sonra bana tüm hayat hikayesini anlattı; Babasını hiç görmediğini, uyuşturucu kullandığı için sonunda evsiz kalarak sokaklarda yaşadığını ve yaptığı bu yanlışlardan dolayı kendisinden nefret ettiğini…
Daha sonra Chris sokaklarda yaşamanın çok zor bir şey olduğundan, özellikle soğuk havalarda ölmemek için sabaha kadar uyumadığından bahsetti…

Tüm bu anlattıkları beni çok üzdü ve bir saatlik bir sohbetten sonra Chris’e derse yetişmem gerektiğini, kendisiyle tanıştığıma çok memnun olduğumu söyledim. Tam masadan kalkarken Chris bana bir şey vermek istediğini söyledi ve bir kağıda bir şeyler yazdıktan sonra bana verdi. Önce çirkin el yazısı için özür diledi, daha sonra kendisine ısmarladığım şeyler için bana teşekkür etti.”

Casey oradan ayrıldıktan sonra kağıdı okuduğunda gözleri doldu. “Bugün kendimi öldürecektim. Sayende vazgeçtim. Teşekkür ederim sana güzel insan.”

Benzer İçerikler;

Yorum Gönder