Ocak 23, 2019

Bizzat izlediğim 4 Film ve 4 Dizi Önerisi!

Merhaba arkadaşlar, izleyecek birşeyler arıyorsanız eğer nacizane bir kaç öneri de bulunacağım. Öncelikle spoiler (keyfini kaçıracak derecede ön bilgi) içermez. Bu yüzden içiniz rahat olsun. Önce diziler ile başlayalım;

1. Fringe (Dizi)

Bilim-kurgu ve aksiyon sevenlere şiddetle tavsiye ederim. Bilimin sınırlarını zorlayan bu dizi, ilk sezonun sonlarına doğru paralel evrenin kapılarını açıyor. İzlediğim en iyi dizilerden biridir hatta baştan sona 4 kere izledim, müthiş bir yapımdır.

2. Black Mirror (Dizi)

Ağırlıklı olarak bilim kurgu ama birçok konu var çünkü her bölüm diğerinden bağımsız. Genellikle ileri teknolojiyi konu alan bu diziyi özel yapan günümüz hayatına ve öngörülen geleceğe yaptığı inanılmaz vurgular, mutlaka listenize ekleyin.

3. American Horror Story (Dizi)

Bildiğiniz saçma korku filmlerini unutun, kendi alanında bana kalırsa rakipsiz. Her sezon konu değişiyor, bana kalırsa en iyisi 4. ve 5. sezon. Dizide öyle sahneler varki, aylarca aklınızdan çıkmayabilir. Öneriyorum ama uyarı; ağır psikoloji içerir!

4. Game of Thrones (Dizi)

Buraya izlediklerimden; Braking Bad, Vikings, Sherlock ekleyebilirdim ama ben Taht Oyunları’nı tercih ettim. Dizide sizi içine çeken şey fantastik bir dünyadan ziyade, “Bu başrol buna birşey olmaz” dediğiniz kişi bile her an ölebilir. Efsanedir…

Bunlara ek olarak az önce söylediğim gibi sıralaması ile; Vikings, Braking Bad, Sherlock, Spartacus, Prison Break, La Casa De Papel, The Walking Dead, Peaky Blinders gibi… Sanırım bu kadar şimdilik yeterli. Hepsini izleyen varsa eğer, onlar bize dizi önerisi yapsınlar. 🙂

Şimdi de bir kaç film önerisi yapalım…
Buraya Esaretin Bedeli, Yeşil Yol gibi filmler yazmayacağım. Daha az izlendiğini düşündüğüm bir kaç film önerisi yapmak istiyorum;

1. Dünyalı (Film)

Tek mekanda geçen filmleri seviyorsanız, bu filmi kesinlikle kaçırmayın! Milyonlarca dolar harcanmış aksiyon sahneleri yok ancak 15. dakikada film sizi içine çekecek. Bir grup profesörü evine veda etmek için çağıran John onlara 14.000 yaşında olduğunu itiraf eder ve film başlar. Beyin fırtınasının yaşandığı bu filme mutlaka bir göz atın.

2. Yıldızlararası (Film)

Uzaya ilginiz varsa ilk izlemeniz gereken film olduğunu düşünüyorum. Karadelik, solucan delikleri, olay ufku gibi teorik konulara değiniliyor. Christopher Nolan’ın yönettiği bu filmi de mutlaka listenize ekleyin.

3. 12 Öfkeli Adam (Film)

Birde drama filmi önerelim…
IMDb sıralamasına göre üst sıralarda olmasına rağmen eski olduğu için mutlaka izlemeyenler vardır.Bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum. Yine tek mekanda geçen bir film olup kült filmlerden biridir.

4. Hayat Güzeldir (Film)

Filmi açtınız, izlemeye başladınız ancak filmin ortalarına kadar bu mu önerdiğin film diyebilirsiniz… Başları biraz komedi de olsa ortalama 55. dakikadan sonra neden bu listeye koyduğumu anlayacaksınız. Bu filmi izleyene kadar “Ben ağlamam” falan demeyin.

Umarım önerilerim hoşunuza gider ve vaktinizi çalmamış olurum.
Siz hangi filmleri önerirsiniz, lütfen benimle ve site takipçileriyle paylaşın.
Yorumlarınızı bekliyorum…

Benzer İçerikler;

Facebook Yorumlar