Ocak 13, 2019 Dünyaca Ünlü Sporcular, Spor Hayatlarına Başlama Nedenlerini Açıklıyoruz!

Spor Dünyasının Yıldızları Spor Hayatlarına Nasıl Başladılar?

Dünya üzerinde çeşitli spor dallarında bir çok yıldız isim var. Bu isimlerden bazılarının spor hayatlarına başlaması oldukça sıra dışı. İşte bir kaç sporcu ve spor hayatlarına başlama nedenleri;

Michael Jordan lisedeyken seçmelere katıldı ancak çelimsiz ve kısa boylu olduğu için takıma seçilmedi. Hırsı ve azmiyle tüm yazı idman yaparak ve boyunu uzatmak için çalışmalar yaparak geçirdi. Ertesi sene seçmelere katılan Jordan takıma seçildi ve kariyeri böylece başlamış oldu.

Mike Tyson güvercinlere olan büyük sevgisi ile bilinen tüm zamanların en asi boksörlerinden birisi.
Güvercinin kafasını koparan birini hastanelik ettikten sonra boksa başlamaya karar vermiştir.

Michael Phelps1985 yılında ABD’nin Maryland eyâletinin Baltimore şehrinde doğdu.
Annesi öğretmen, babası polis olan genç sporcu 7 yaşında hiperaktiflik tedavisine yardımcı olması amacıyla yüzmeye başladı.
Tedavi için başladığı yüzme, onu bu sporda bir efsane hâline getirdi.

Lionel Messi 11 yaşına geldiğinde “Büyüme Hormonu Bozukluğu” teşhisi konulur. Tedavi olmazsa futbol hayatı bitecektir ancak babası Messi’nin yeteneğinin farkındadır. Messi herkes tarafından beğenilse de ancak hastane masraflarını kulüpler karşılayamaz ve aile Barcelona yolunu tutar.

Barcelona’da beğenilir ve imza atılır. 4 bin avro ücret ve hastane masrafları karşılanır.
Takım arkadaşı Pique, Messi’nin ilk günleri için “Onu ilk gördüğümüzde o kadar küçüktü ki burada ne yaptığını merak etmiştik” der.
Ve Messi gelmiş geçmiş en büyük futbolculardan biri olur.

Muhammed Ali; Her çocuk gibi onun da bir bisiklet hayaliydi. Fakir bir aile olmasına rağmen babası oğlunu kıramadı ve bir bisiklet aldı. Ancak yoksul bir mahallede bu bisiklet bir süre sonra çalındı. Muhammed Ali o zaman ki ismiyle Cassius Marcellus Clay Jr. önce polise gitti…

Polis memuru Joe Martin’e bisikletinin çalındığını ve hırsızı yakaladığında onu kırbaçlayacağını söyledi. Joe Martin Muhammed Ali’ye; ”Peki ya o kişi dövüşmeyi biliyorsa?” diye sordu.
Aynı zamanda bir spor salonu da işleten polis memuru Joe Martin, Muhammed Ali’ye hem spor tarihini hem 12 yaşındaki Cassius’un hayatını değiştirecek o teklifi yaptı.

“İstersen gel sana boks öğreteyim. O hırsızı yakaladığın zaman kırbaçlamak yerine döversin.”
Joe Martin, bu teklif ile tüm zamanların en iyi boksörü kabul edilen Muhammed Ali’nin ilk antrenörü oldu.

Benzer İçerikler;

Facebook Yorumlar