Kasım 4, 2018 Onlara Bulaşırsanız Saniyeler İçinde Ölürsünüz!

Onlara Bulaşırsanız Saniyeler İçinde Ölürsünüz!

10 – Aslan Balığı;

Bu balık Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus’un batı kısımlarında mercan kayalıklarda yaşar. Kıyıya yakın yaşayan aslan balıkları bu sebeple insanlar için tehlikeli yaratıklardır. Balığın üstündeki iğnelere dokunmanız hâlinde bile bir iki gün içinde terleme, yanma ve solunum zorluğu yaşar, gerekli önlem alınmazsa ölüm kesindir.

9 – Kara Mamba;

Bu yılanların erişkin boyutları ortalama 2.5 metredir. Nadiren 4 – 4,5 metre uzunluğa kadar çıkabilirler. Kara Mamba yılanları isimlerini görüntülerinden değil, ağzılarının içindeki siyah renginden alır. Çok hızlı hareket edebilen bu yılan bir saniye içinde bir kaç ısırık atabilir ve bu ısırıkları ile 100 insanı öldürmeye yetecek güçte bir zehir salgılarlar. Gerekli panzehir çok acil bir şekilde bulunmaz ise ölüm kesindir.

8 – Brezilya Göçebe Örümceği;

Çoğunlukla Güney Amerika’da bulunurlar. Brezilyalı dolaşan, göçebe veya gezgin örümcek olarak bilinir. Erişkin olanların boyları 13-15 cm arasında değişir. Evlerin karanlık, nemli yerlerinde saklanmayı sever. Bu hayvanın zehri insanı çok kısa sürede öldürürken ilginç bir şekilde kurban saatlerce ereksiyon olur ve bu da oldukça rahatsız edici bir durumdur. Zehrin iktidarsızlık tedavilerinde kullanılması için üzerinde çalışılmaktadır.

7 – Avustralya Kayabalığı;

Avustralya açıklarında bulunan bu kayabalığı türü mükemmel kamufle olma yetenekleri ile bilinir. Sığ kayalıklar veya kumun altında uzun bir süre avını bekleyen bu kayabalığının zehri bir insanı ortalama iki saat içinde öldürebilecek güçtedir.

6 – Kutu Denizanası;

Bu denizanası türünün zehri bir insanı sadece 90 dakika içinde öldürebilir. Dokunçlarının boyu üç metreye kadar büyür ve Hint Okyanusu’nda yaşarlar. Denizanaları varlığını 500 milyon yıldır sürdürmektedir ve 200’den fazla denizanası türü zehirlidir. Kutu denizanası ise tüm denizanaları içinde en tehlikeli olanıdır.

5 – Kırmızı Hint Akrebi;

Doğu Hint Akrebi olarak da bilinir. Ağırlıklı olarak Hindistan daha sonra Pakistan, Nepal ve Sri Lanka’da görülür. Dünyadaki en zehirli akrep olarak değerlendirilmiştir. Sokmaların yaklaşık yüzde 40’ı ölümle sonuçlanır ve kurbanlarının çoğu çocuktur. Sokmadan sonra kurbanda şok, bilinçsizlik, nefes darlığı, kusma, terleme, ereksiyon olma ve daha bir çok etki görülür.

4 – Lonomia eğrisi;

4,5 ile 5,5 cm arasında değişen boylarına rağmen çok güçlü bir zehire sahiptir ve aynı zamanda zehri bir çok tıbbi çalışma için yararlı olmuştur. Ağırlıklı olarak Brezilya’nın güneyinde görülen bu tırtılın yaydığı zehir önce baş ağrısı, ateş, kusma ve halsizlik ile başlayıp daha sonra damarların yırtılarak kanın dışarıya akması ve böbrek yetmezliği başta olmak üzere bir çok ölümcül etkiler boy gösteriyor.

3 – Koni Salyangozu;

Avustralya, Asya Pasifiği ve Endonezya’da yaşarlar. Gündüzleri kumlarda kamufle olan bu hayvan geceleri avlanmaya çıkar. Bu ilginç deniz hayvanı içinde 200 farklı zehir bulundurur. Bu hayvanın zehrine maruz kalan birisinin kurtulma ihtimali çok zayıftır çünkü 5-15 dakika içinde öldürür. Koni Salyangozu yumuşakçalar arasında en güçlü zehre sahiptir.

2 – Mavi Halkalı Ahtapot;

Bu hayvan güzel olduğu kadar tehlikelidir de. Yaklaşık 12-20 cm arasında değişen küçük boylarına rağmen okyanusların en zehirli bir kaç hayvanından biridir. Bu hayvana temas edildiğinde zehir vücudunuzda yayılmaya başlar ve büyük ihtimalle felç kalırsınız. Bazı türleri insanı bir kaç dakika içinde öldürebilir. Bu hayvanın zehri siyanürden 10 bin kat daha güçlüdür.

1 – Zehirli Ok Kurbağası;

Dünyanın en zehirli hayvanıdır. Şimdiye kadar keşfedilmiş 175 kadar türü vardır. Bu zehre maruz kalan insanın vücudunda 400 farklı alkali zehir yayılmaya başlar ve ortalama bir dakika içinde ölür. Kendisini takip eden mavi halkalı ahtapotun zehri bile bu kadar güçlü değildir. Batrakotoksin ismi verilen bu zehir, en etkili zehirden 250 kat daha güçlüdür. 30 bin fare ve 150 insanı tek seferde öldürebilir.

Benzer İçerikler;

Facebook Yorumlar