Ocak 9, 2019

Girişin Kesinlikle Yasak Olduğu Dünyanın Dört Bir Yanından Bir Kaç Bölge!

Svalbard, Norveç;
Spitsbergen Adası’nda bir dağın içinde saklı olan bir Küresel Tohum Deposu. Kıyamet Günü Deposu’da deniliyor çünkü insanlığın başına gelebilecek en kötü senaryoda bile dünyanın gıda mahsullerinin çeşitliliğini koruyup bitki krallığını eski hâline getirme amacıyla yapıldı.

Herhangi bir patlamaya veya depreme dayanaklı şekilde inşa edilen bu depo, dünya üzerindeki tüm buzullar erise bile yine de deniz seviyesinin üzerinde kalıyor. Depoda 100 milyon tohum ve Dünya’nın mevcut bütün besin ürünlerine ait tohumların birer yedeği bulunmaktadır.

Paris Yeraltı Mezarları, Fransa;
Bu yer dünyada bilinen en gizemli ve korkutucu yerlerinden biri. İlk başta Paris’in taş madenlerini sağlamlaştırmak için inşa edilen tünel ağı 18. yüzyılın sonunda 6 milyon cesedin saklandığı bir depoya dönüştü.

Şuan bu tünellerin küçük bir kısmı halka açıktır. Bir gün Paris’e yolunuz düşerse, burada binlerce iskeleti ve kafatasını yan yana dizilmiş şekilde görebilirsiniz. Ancak 274 kilometrelik bu labirentin geriye kalan %99’luk kısmına giriş yasak çünkü kaybolmamak neredeyse imkansız!

Çernobil Yasak Bölge, Ukrayna;
1986 yılında bir nükleer kaza sonucu yaşanan Çernobil Felaketini bilirsiniz. Bu kaza sonrasında yüksek radyasyon seviyesinden ötürü, şehir sakinlerine anında bölgeyi boşaltması emredildi ve kısa bir süre sonra da bu bölge hayalet şehre dönüştü.

Günümüzde, şehrin hızlıca boşaltıldığı zamandan kalan ayakkabılar, oyuncaklar ve bir çok eşyalar bulunmaktadır. Kasabanın bazı bölgelerini görmenizi sağlayan kısa turlar olsa da 30 kilometrelik bir alana giriş tamamen yasaktır. Sebebi ise radyoaktif kirlilik.

51. Bölge, ABD;
Sanırım burayı bilmeyen yoktur. Las Vegas’ın 160 km kuzeyinde bulunan bir ABD askeri tesisi. Dünya üzerindeki en gizemli yerlerden biri olan 51. Bölge, ABD hükümeti tarafından 2013 yılına kadar varlığı inkar edildi. Şu anda UFO’larla ilgili komplo teorilerine konu olmaktadır.

Bölge CIA ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından test alanı olarak kullanılıyor. Askeri bir tesis olmasına rağmen insanlar burada bilim insanlarının Dünya’ya düşen uzaylı araçlarını incelediğini iddia ediyor. Meraklılar bölgenin girişine kadar gitse de içeri giriş kesinlikle yasak.

Kuzey Sentinel Adası, Hindistan;
Burası, dünya ile hiç bir bağı olmayan bir kabileye ev sahipliği yapıyor. Buraya ilk başarılı keşif 1967 yılında yapıldı. O günden beri bu kabile, dünya ile iletişimi tamamen reddediyor, bölgelerine girmeye çalışanları ise şiddet kullanarak dışarı atıyor.

Kabile, 2006 yılında yanlışlıkla bölgelerine giren 2 balıkçıyı öldürdü ancak Hindistan hükümeti cinayetleri yargılamak için hiç bir girişimde bulunmadı. Şu an adaya yolculuk kesinlikle yasak ve deneyenlerin sonu ölümle bitiyor.

Poveglia Adası, İtalya;
Roma İmparatorluğu döneminde veba kurbanı insanlar bu adaya hapsedilirdi. Ortaçağ döneminde ise veba hastalığı geri döndü ve ada tekrar binlerce ölümcül hasta insana ev sahipliği yaptı. İnsanlar buraya terk edildi, aynı mezarın içine gömüldü, hatta yakıldı.

Birde bunlar yetmezmiş gibi 1922 yılında adada akıl hastanesi açıldı. Tabii ki hastaları olumlu etkilemedi, çünkü zaten adanın ürkütücü bir enerjisi vardı. Bugün hâlâ ada da insan kemikleri var, sebebi adada ölen dehşet sayıda insan olması. Çoğu kişiye göre ise bu ada lanetli ve adaya giriş yasadışı.

Metro-2 D6 Hattı, Rusya;
Stalin’in hükmü sırasında Metro-2 olarak bilinen gizli bir yer altı ulaşım sistemi inşa edilmişti. Bu gizemli metro sistemi söylenene göre Kremlin, Havalimanı ve Genelkurmay Başkanlığı Akademisi gibi önemli idari binaları birbirine bağlıyordu.

Tünellere dışarıdan giriş olmadığından savaş sırasında yüksek rütbeli memurlar için gizli kaçış tüneli olarak inşa edildiği düşünülüyor. Günümüzde 4 hattan yalnızca birinin varlığı onaylandı: D6. Buraya giriş halka kesinlikle kapalı ve yalnızca özel izni olanlar girebiliyor.

Vatikan Gizli Arşivleri, Vatikan;
Vatikan ve Katolik Kilisesi zaten yeteri kadar gizemli değilmiş gibi bir de neredeyse 8. yüzyıla kadar giden kayıtlarla dolu bir arşivleri var. Arşiv o kadar büyük ki raflar 85 kilometre boyunca uzanıyor.

Özel izni olan bir araştırmacı değilseniz giriş kesinlikle yasak. Bu arşivde Martin Luther, Leonardo Da Vinci, Michelangelo gibi daha bir çok kişiye ait belgeler, yazılar ve mektuplar bulunmaktadır.

Benzer İçerikler;

Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayin. / instagram@senbildiye

Facebook Yorumlar