Ocak 9, 2019

Kayıp Diyarlardan Dünyamıza Gelen 4 Tuhaf Ziyaretçi!

Yeşil Çocuklar;
Ortaçağ İngiltere’sindeki Woolpit Köyüne, ten rengi yeşil olan bir kız bir erkek iki kardeş çıkageldi. Tuhaf giysiler giyiyor ve ilginç bir dil konuşuyorlardı. Köye geldiklerinde insanlardan saklandılar ve çiğ fasulyeyi keşfedene kadar bir şey yemediler.

Hastalık geçiren kardeşlerden erkek olan öldü fakat kız iyileşti. İnsanlarla iletişim kurmayı öğrenen kız geldiği yerin Alacakaranlık Adası diye bir yer olduğunu söyledi. Bu adada kardeşiyle hayvanları otlatırken gürültülü bir ses duymuş sonra da kendilerini bu köyde bulmuşlardı.

Jerome;
1863’de çok tuhaf bir adam Sandy Cove kumsalında sırılsıklam bir şekilde bulunur. İki bacağını da kaybetmiştir. Kendisiyle pek çok farklı dilde konuşulup iletişim kurulmaya çalışılmasına rağmen hiçbir söyleneni anlamamıştır. Kendisinin konuştuğu dili de anlayan çıkmamış.

Ancak çevresinde biriken insanlara sadece ‘Jerome’ diye bir fısıldamıştır. Esrarengiz adam, nereden geldiğini söylememiştir fakat yetkililer adamın gelmiş olduğu gemi biçimindeki aracı dünyanın hiçbir yerinde görmediklerini belirtmişlerdir.

Bir gün iki kadın Jerome’nin yaşadığı yere gelir. Kadınların üzerinde çok ince ve o ilginç kıyafetler bulunmaktadır. Jerome’yle özel bir odaya kapanıp bilinmeyen bir dilde konuşmaya başlarlar. Sonrasında Jerome’yi de yanlarına alıp geldikleri gibi gizemli bir şekilde kaybolurlar.

Josef Vorin;
1851 yılında Ateon gazetesinde kendini Josef Vorin diye tanıtan kayıp bir adamın hikayesi anlatılır.
Frankfurt civarında bir kasabada şaşırmış bir şekilde, oraya nasıl geldiğini bilmeden dolaşır. Onunla kimse iletişim kuramaz, çünkü konuştuğu dili bilen kimse yokmuş.

Kağıda yazmasını istediklerinde ise daha önce hiç görmedikleri şekilde şekiller çizer. Anlaşmaya başladıklarında “Maxarion ve Abramian” isimli iki yer ismi yazar. Son hatırladığı şey ise gemiyle seyahati sırasında bir aksilik çıktığı ve kendisini aniden bu kasabada bulduğudur.

Oyuk Gemi;
Japon kaynaklarında çekici bir kadının, 1803 yılında tuhaf bir şekilde, Hitachi yakınındaki bir denizden çıkageldiği yazar. Saydam ve kristal pencerelere sahip metal bir bot içindeyken bölgede avlanan bir balıkçı tarafından bulunur.

Kadının kızıl saçları, soluk beyaz bir teni vardır. Pek arkadaşça görüntüsü yoktur ve yanında sadece kare bir kutu bulunmaktadır. Nereli olduğu bilinmediğinden halk kadından korkar ve kadını kutusuyla beraber denize atarlar. Gelmiş olduğu esrarengiz botu da kayıplara karışmıştır.

Kaynak: korkubilimi.com

Benzer İçerikler;

Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayin. / instagram@senbildiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir