Ocak 11, 2019 Asla Gitmek İstemeyeceğiniz Dünyanın En Korkunç 5 Yeri!

Asla Gitmek İstemeyeceğiniz Dünyanın En Korkunç 5 Yeri!

1 – Yılan Adası, Brezilya;

İsminden de anlaşılacağı üzere bu adanın her yeri yılanlarla dolu. Brezilya’nın Sao Paulo eyaletine 33 kilometre uzaklıkta Atlas Okyanusu’nda bulunan Queimada Grande Adası 1920 yılından bu yana ziyarete kapalı bir adadır. Burada bulunan yılanların zehri çok etkilidir; beyin kanaması, iç kanama, böbrek yetmezliği gibi insanı çok kısa sürede öldürmeye yetecek güçte zehre sahiptirler.

Ada 4 binden fazla çıngıraklı yılan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Hatta bu ada da sadece bu adaya özgü yılan çeşitleri bile bulunmakta. Adaya giriş yasak olduğu için sadece araştırma amaçlı adaya girilebiliyor, o da mutlaka yanlarında sağlık ekipleri bulunması şartıyla.

2 – Roopkund Gölü, Himalayalar;

Çok küçük bir göl olan Roopkund Gölü Himalaya Dağları’nın yakınlarında bir bögededir. Bu listede olmasının nedeni gölün her tarafında insan iskeletleri bulunması. 2004 yılında yapılan keşif ve incelemeler sonucu insan iskeletlerinin MS. 850 yıllarına ait olduğu tespit edildi. Ancak gölün konumu nedeniyle orada insan iskeletlerinin ne aradığını ve orada ne işleri olduğu bir türlü belirlenemiyor.

Farklı etnik gruplardan oluşan bu insan iskeletlerinin bir kısmı kafalarına isabet eden darbeler sonucunda ölmüşler. Ortaya bir çok teori atıldı ve şehir efsaneleri yayıldı. Kışın buzlar ile örtülü olan bölge yazın gelmesiyle yüzlerce insan iskeletini gözler önüne seriyor.

3 – Kara Sıçanlı Tapınak, Hindistan;

Hindistan’da bulunan Karni Mata Tapınağı diğer adıyla Rats Tapınağı’nın her yerinde sıçanlar bulunmasına rağmen, Yılan Adası’nın aksine bu yere dini ve turistik amaçlı çok sayıda insan gelmektedir. Hindistan’ın kuzeybatısındaki Racastan eyaletinin Tar Çölü’nde bulunan tapınak 25 binden fazla sıçana ev sahipliği yapıyor.

Efsaneye göre Hindu Tanrıçası Karni Mata’nın oğulları bir gölde boğdurularak öldürülür. Karni Mata, Ölüm Tanrısı Yama’ya oğullarını diriltmesi için yalvarır. Ölüm Tanrısı Yama ise Karni Mata’nın bu isteğini kabul eder ancak oğullarını insan olarak değil fare olarak diriltir. Buraya gelen ziyaretçiler farelere süt, hindistan cevizi ve özel hazırlanmış tatlılar sunarlar ve sıçanların yedikleri bu yiyeceklerin kendilerine şans getirdiklerine inanırlar.

4 – Oyuncak Bebek Adası, Meksika;

Mexico City merkezinin güneyinde Xocmhimilco kanalları yakınlarında bulunan Oyuncak Bebek Adası, Meksika’nın en ilgi çekici ve ürpertici yerlerinden biri. Hava şartları sebebiyle oyuncak bebeklerin zamanla kafaları, kolları, ayakları kopmuş ve giysileri yıpranmış bu sebeple de ada korkutucu bir hâl almaya başlamış.

Efsaneye göre uzun zaman önce bu kanallardan birinde bir kız çocuğu boğularak ölmüş. Bölgenin bekçisi ise kızı kurtaramadığı için vicdan azabı ile adaya bir oyuncak bebeği asmış ve zamanla bu davranış bir gelenek hâline dönüşmüş. Yıllar sonra o bekçi ise kızın boğulduğu yerde ölü olarak bulunmuş. Bugün binlerce oyuncak bebeğe ev sahipliği yapan ada dünya üzerindeki en ilginç manzaralardan birine sahip.

5 – Aokigahara Ormanı;, Japonya;

Aynı zamanda İntihar Ormanı olarak da adlandırılan bu orman Japonya’daki Fuji Dağı’nın kuzeybatısında yer alır. Japon mitolojisinde iblislerin yaşadığı bir yerdir. Hükümet burada çalışmalar yürütse dahi bir çok intihar vakası yaşanmıştır. Sadece 2010 yılında 247 kişi burada intihar ederek hayatına son vermiştir.

Genelde intihar şekilleri yüksek dozda uyuşturucu alarak veya kendini asarak gerçekleşmektedir. 1900’lü yıllardan bu yana on binlerce insanın intihar ettiği bu orman hâlâ bu vakaların yaşandığı bir yer konumunda. İntihar eden kişilerin üstlerinde para ve değerli eşyalar bulunabilmesine karşın son yıllarda ceset arayan ve onları soyan çok sayıda ceset hırsızları ortaya çıkmış.

Benzer İçerikler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir