Haziran 24, 2019 Mürettebatı Dehşet Bir Şekilde Ölen Hayalet Gemi SS Ourang Medan!

Mürettebatı Dehşet Bir Şekilde Ölen Hayalet Gemi SS Ourang Medan!

Denizde yaşanmış en esrarengiz olaylardan biri olan bu olay; Yardım çağrıları üzerine gemiye gidildiğinde herkesin ilginç bir şekilde ölü olarak bulunması ve geminin nedeni bilinmeyen bir sebepten kendini infilak etmesi ile gelişen olaylar zinciridir.

Yıl 1947…
Endonezya’ya bağlı Sumatra Adası’ndan 800 km uzakta olan Malakka Boğazı yakınlarında bir gemiden bir takım sinyaller gelmeye başladı. Bu yerde daha önce Malezya’ya bağlı bir de uçak kaybolmuştu. Yani bölge zaten bir başka gizeme ev sahipliği yapıyordu…

Hollanda bandıralı SS Ourang Medan gemisinden gelen SOS çağrısında ilk önce “Kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü.” ve hemen ardından “Ben de ölüyorum.” diye ikinci bir mesaj gönderildi. Mesajı alan gemi 50 mil uzaklıkta olan Silver Star’dı.

Silver Star hemen koordinatları tespit edip Ourang Medan’ın yanına gittiler ancak gemiye vardıklarında hiç beklemedikleri esrarengiz bir manzara ile karşılaştılar. Her yer ceset doluydu, tüm mürettebat ölmüş, mesajı gönderen kişi de haberleşme odasında ölü bulunmuştu.

Mürettebatın ölü bedenleri her yere saçılmıştı, odalar, koridorlar, güverte. Cesetlerin hiçbirinde darbe izi yoktu. Ne bir yaralanma ne de bir kan izi. Bu olayı gizemli yapan şey de tam olarak bu, mürettebatın ölüm şekilleri…

Bu olayın raporundan önemli detaylar; Gemide hiçbir şey canlı kalmamıştı. Tüm ölü yüzlerde kaskatı kesilmiş bir korku ifadesi vardı. Korkuyla donmuş yüzlerde ağızlar açık ve gözler hareketsizdi. Geminin küçük teriyer cinsi köpeği bile dişleri acı içinde sıkılmış halde ölü bulundu.

Ourang Medan’ı en yakın limana getirmek için yedeğe alan Silver Star mürettebatı, geminin kargo bölümüne girmeye çalışırken, o bölümden dumanlar çıktığını farkedip gemiyi hemen terketti. Nedeni bilinmeyen bir sebepten patlamalar gerçekleşti ve SS Ourang Medan sulara gömüldü.

Olaya el atan CIA tüm gizli dokümanları 2013 yılında halka açık hâle getirdi. Ortada açıklanamayan bir doğaüstü olay mı vardı, yoksa başka bir neden mi? Bugün ise hâlâ SS Ourang Medan mürettebatına ne olduğu gizemini korumaktadır.

Benzer İçerikler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir