Kasım 13, 2018

Nikola Tesla’nın Az Bilinen Uçan Daire (Ufo) Projesi!

Uçan daire veya UFO, artık ne derseniz. Uzaylı aracı olarak bildiğimiz bu araç yalnızca uzaylılara ait diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu teknolojik aracı biri daha tasarladı, o kişi tabii ki Nikola Tesla olacaktı.

Bazen Nikola Tesla’nın başka dünyadan geldiğini veya başka dünyaları ziyaret ettiğini düşünüyor insan, çünkü onun yaptığı bu icatlar özellikle kendi dönemi ve bu dünya için oldukça fazla…

Yeri gelmişken şunu da söylemek istiyorum, bir röportajı sırasında Tesla: “Radyo kanallarını tespit edip, başka bir gezegenle iletişim kuran diğer bir gezegeni dinledim. Tıpkı insanların konuştuğu gibi, akıllı varlıkları birbirleriyle konuşurken duydum, hangi dili konuştuklarını anlamadım ancak ne demeye çalıştıklarını hissettim.” demiştir.

Konumuza dönecek olursak eğer Nikola Tesla 1928 yılında yer çekimine dayanıklı uçak-helikopter karışımı bir icat tasarladı. Nikola Tesla bu icadı hakkında şunları söylemiştir;

”Uçan makinemin ne uçaklar gibi kanatları ne de helikopterler gibi pervaneleri olacak. Ancak yine de yüksek hızla herhangi bir yöne doğru hareket edebilecek ve hatta havada uzunca bir süre hareket etmeden sabit kalabilecektir.”

Ancak Nikola Tesla’nın bu büyük icadı da diğer çok önemli bazı icatları gibi maddi sıkıntılar nedeniyle yarım kalacaktı…

Nikola Tesla’nın en sevdiği hayvan güvercinlerdi ve onları izleyerek saatler geçirmeyi çok severdi. Vefatına yakın zamanlarda da her gün New York’taki Central Park’ta güvercinleri besleyerek vakit geçirirdi. Nikola Tesla’dan faydalanmak isteyen Otis T. Carr adlı bir kişi, Tesla’nın iç dünyasına sızmayı başarmıştı.

Otis T. Carr, Nikola Tesla’ya tek değer verdiği bu güvercinleri için fıstık getiriyordu. Otis yaklaşık 3 yıl boyunca Tesla’ya bu sebep ile yakınlaştı, bazı icatları hakkında bilgiler edindi. Otis’in bu icatlar arasında en çok yer çekimsiz alan motoru dikkatini çekti ve Nikola Tesla’nın ölümünden yıllar sonra bu icadın patentini alarak medyaya icadının tanıtımını yapacağını duyurdu.

Otis T. Carr 1959 yılında Oklahoma’da bir fuar alanında projesini deneyeceğini duyurdu. Birçok insan Otis’in yaklaşık 2 metre çapındaki prototipi OTC X-1’in uçuş denemesini izlemek için bir araya geldi. Ancak deneme gerçekleşmedi bile, fuarda onun yerine tahtadan bir maket ve üç boyutlu gösterimi yer almıştı.

Otis T. Carr bu projeyi hayata geçiremediği gibi daha fazla rezil olmakta istememişti. Bu olaydan sonra Otis T. Carr uzun bir zaman boyunca görülmedi. Gösteri fiyaskosundan yaklaşık iki yıl sonra 1961 yılında menkul kıymetler dolandırıcılığından hapse girdiği medyaya yansıdı. Kendisine kesilen büyük para cezasını ödeyemediği için 14 yıl boyunca hapis cezası yattı. Sonuç olarak dolandırıcılıkta bir yere kadar…

Fikrimi çalmaları mühim değil. Asıl mühim olan kendi fikirlerinin olmaması.
Nikola Tesla

Benzer İçerikler;

Yorum Gönder