Kasım 13, 2018

Nikola Tesla ve Onun Pek Bilinmeyen Uçan Daire (Ufo) Projesi!

Uçan daire veya UFO, artık ne derseniz. Uzaylı aracı olarak bildiğimiz bu araç yalnızca uzaylılara ait diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu teknolojik aracı biri daha tasarladı, o kişi tabii ki Nikola Tesla olacaktı.
Bazen Nikola Tesla’nın başka dünyadan geldiğini veya başka dünyaları ziyaret ettiğini düşünüyor insan. Çünkü onun yaptığı bu icatlar fazlasıyla ütopik.
Dehası unutulmaya yüz tutmuş dahi bilim insanı ve mucitlerden biri olan Nikola Tesla, yine sınırları zorlamış olsa gerek ki 1928’de uçak-helikopter birleşimi, UFO benzeri bir anti yerçekim alanı motoru tasarladı.

Uçan dairenin yapımında kullandığı teknikler, sanki daha önceden gerçek bir uçan dairenin içinde bulunup, deneyim sahibi bir uzmanınki kadar ilerlemiş düzeydeydi.

Yeri gelmişken şunu da söylemek istiyorum, bir röportajı sırasında, Tesla: “Radyo kanallarını tespit edip, başka bir gezegenle iletişim kuran diğer bir gezegeni dinledim. Tıpkı insanların konuştuğu gibi, akıllı varlıkları birbirleriyle konuşurken duydum, hangi dili konuştuklarını anlamadım ancak ne demeye çalıştıklarını hissettim.” demiştir.

Konumuza dönecek olursak eğer;
Tesla bir röportajında bu icat hakkında şunları söylemiştir:
“Uçan makinemin ne kanatları ne pervaneleri olacak. Yine de yüksek hızla herhangi bir yöne doğru hareket edebilir, havada hatta rüzgârda bile uzunca bir süre hareket etmeksizin sabit kalabilir.”

Tabii ki onlarca icat gibi bu da yarım kalacaktı…
Nicola Tesla güvercinleri çok severdi, ölmesine yakın her gün Newyork’taki Central Park’ta güvercinleri beslerdi. Tesla’dan faydalanmak isteyen Otis T. Car adlı bir kişi, Tesla’nın iç dünyasına girmeye çalıştı.

Otis, Tesla’nın tek değer verdiği bu güvercinler için fıstık getiriyordu. Otis 3 yıl boyunca Tesla’ya bu sebeple yakınlaştı, icad hakkında bilgiler edindi ve daha sonra medyaya UFO benzeri bir araç icat ettiğini duyurdu hatta bunlar için aldığı patentler bile var.

Otis, Oklahoma City’de kamuya UFO denemesini gerçekleştirdi. Yüzlerce insan Otis’in 2 metrelik prototip O.T.C. X-1 uçuş denemesini izlemek için toplandı.
Deneme tabii ki başarısız oldu hatta bu çay tabağı uçmuyor diye dalga konusu bile oldu.

Bir aralar ise Naziler de benimseyip teknolojilerini kullandılar.

Şu anda ise Birleşik Devletleri Gizli Servisi, Tesla’nın notları üzerine gizli üslerinde insan gözünden uzak ve medyayı dışlayarak denemelerine devam etmektedirler.

Benzer İçerikler;

Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayin. / instagram@senbildiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir