Ocak 10, 2019

Nikola Tesla’nın Az Bilinen 4 Büyük İcadı!

Tesla’nın Osilatörü;

1898’de Nikola Tesla, küçük bir sallanan cihaz yaptığını ve bu cihazı ofisine yerleştirip çalıştırdığında, binayı ve etrafındaki her şeyi sarstığını iddia etti. Yani başka bir deyişle; cihaz depremleri simule edebiliyordu.

Tesla, böyle bir şeyin meydana getireceği korkunç şeylerin farkına vardığında cihazı etkisiz hâle getirdi ve çalışanlarına, sarsıntı ile ilgili soru sorulursa haberleri olmadıkları yönünde talimat verdi. Bazı teorisyenler; ABD’nin, bu çalışmaları devam ettirdiğini düşünüyor.

Uçan Çay Tabağı;

1911’de Tesla, yerçekimine karşı uçan bir makine yaptığına dair bir açıklama yaptı. Tesla’nın açıklamasına göre, bu uçan makine kanatlara ya da pervanelere sahip değildi.

Hava durumu ve hava boşluklarına aldırmaksızın son derece güvenli bir şekilde ve yüksek hızlarda uçabilen makine, ücretsiz bir enerji sistemiyle çalışıyordu. Yeni gelişmeye başlayan havacılık ve otomobil endüstrisinin petrole bağlı olduğu bir zamanda ortaya çıkan bu icat, tabii ki hoş karşılanmadı ve tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldı.

Ölüm Işını; (Teleforce)

Tesla, 1930’larda Teleforce adını verdiği Ölüm Işını’nı icat ettiğini iddia etti. Cihaz, düşman uçaklarını, yabancı orduları gibi şeyleri ortadan kaldırmak için kullanılabilen yoğun bir enerji ışını üretebiliyordu.

Tesla, bu ölüm ışınını devletlerin kötü yönde kullanacağını tahmin ettiği için bir çok büyük teklife rağmen hiç hayata geçirmedi. Tesla, bu ışınla çok uzak mesafedeki herhangi bir şeyin kolayca yok edilebileceğini öngörüyordu. Bir çok kez kez bu icat çalınmaya çalışılsa da başarısız olundu.

Geliştirilmiş Hava Gemileri;

Tesla, elektrikle çalışan, yerin 8 mil yukarısında uçan ve üç saatte New York’tan Londra’ya yolcu taşıyabilecek olan hava gemilerini tasarladı. Ayrıca Tesla, bu araçlar güçlerini atmosferden edinebileceğini ve böylece yakıt almak için durmalarına gerek olmayacağını da düşünüyordu.

Bu insansız hava gemileri, uzaktan hava saldırıları için kullanılabilecekti. Ancak bu icadı da diğer bahsettiğimiz icatları gibi hiçbir zaman hayata geçmedi…

Paranın başkaları için taşıdığı anlam, benim için hiçbir şey ifade etmiyor.
Nikola Tesla

Benzer İçerikler;


h

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir