Ocak 23, 2019

Okuyan İnsanı Delirten Kadim Tarihin En Tehlikeli Büyü Kitabı: Necronomicon!

Kadim tarihin en tehlikeli büyü kitabı olarak kabul edilir Necronomicon. Bu büyü kitabının bir çok ismi vardır, bunlar; “Arabın Kitabı”, “Ölü İsimlerin Kitabı”, “Ölülerin Çağrı Kitabı”, “Çıldırtan Kitap”.

Yazarının adı; El Hazret veya El Azif. İnançlara ve de bilinenlere göre Necronomicon gerçek bir büyücünün el kitabı ve hiç de şakası yok gibi.

Necronomicon’un 7 cilt olduğu ileri sürülür, aslı 900 sayfanın üzerinde ve her cilt 125 sayfa civarında. Peki bu garip kitap nerede ve ne zaman yazıldı?
Milattan sonra 730’da Şam’da Abdül El Hazret tarafından yazıldığı biliniyor. Hep yolculuk yapar ve çok okurmuş. İskenderiye’den, Pencap’a kadar dolaşmış, onlarca dil konuşur ve öğrencilerine dünyanın her yerinden araştırıp öğrendiklerini anlatırmış.

Hiç bir Arap kaynağında Necronomicon’un çıkış bilgisi yok.
Araştırmacı ve tarihçi İdris Şah; kitabı Hindistan ve Mısır’da araştırmış ama başarılı olmadığını ancak 1487 tarihli bir belgede Wormius imzasıyla kitabı ele geçirdiği ve italyancaya çevirdiğini yazıyor.

Wormius’a göre kitap son derece tehlikeli, okuyan insanı olağanüstü etkiliyor ve aklını başından alıyor. İçindeki bazı bölümlerde gizli ve şifreli bölümlerin bulunduğu, bunları anlamanın sonucunda insanı çıldırtacağını da belirtiyor.

Metodları Heredot’u ve Bruno’yu anımsatıyor. Nostradamus’un ünlü ‘Yüzükler’inin ilk iki dörtlüğünde anlattığı metodun kaynağı uzmanlara göre Necronomicon’dan alınmıştır.

Kitap hakkında çok fazla bilgi olmamasına rağmen bu kadar gizemli hâle gelmesi de ayrı bir şaşırtıcı.
Sonuç olarak belki efsane belki de birilerinin elinde bu kitap şu an mevcut.

Benzer İçerikler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir