Kasım 18, 2018 Tam 7 Kez Yıldırım Çarpmasına Rağmen Hayatta Kalan Roy Sullivan!

Tam 7 Kez Yıldırım Çarpmasına Rağmen Hayatta Kalan Roy Sullivan!

Roy Sullivan 7 Şubat 1912 yılında Greene County’de dünyaya gelir. 1936 yılına gelindiğinde Shenandoan Ulusal Parkı’nda bekçi olarak işe başlar. Başına ne gelecekse de bu parkta gelecektir.

1942 yılında Roy Sullivan’ın bekçilik yaptığı yerde bir fırtına başlamıştır ve yeni inşa edilen kulede henüz paratoner yoktur. Bölgeye düşen peşpeşe yıldırımlar kaldığı yerde yangın çıkmasına neden olur. Yangından can havliyle kaçan Sullivan kendisini dışarıya atar fakat yağmurdan kaçarken doluya tutulur işte tam bu sırada üstüne bir yıldırım düşer. Ancak Sullivan bu yıldırım çarpmasından sağ bacağındaki bir iz ve ayağındaki yara ile kurtulmayı başarır.

1942’den sonra uzun zaman böyle bir şey daha yaşamayan Sullivan daha sonra 1969, 1970, 1972, 1973, 1976 ve son olarak 1977 yıllarında olmak üzere kendisine toplamda 7 kez yıldırım çarpar ve Sullivan bu yıldırım çarpmalarının hepsinden sağ kurtulmayı başarır.

Dünyada en fazla yıldırım çarpan insan olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren Roy Sullivan hakkında yapılan şu istatistiklere bir göz atalım;
80 yıl yaşayan bir insana yıldırım çarpma olasılığı 100 binde bir. 7 kez üst üste yıldırım çarpma olasılığı ise 10 üzeri 29 yani fazlasıyla imkansızın ötesinde. Ancak Roy Sullivan’ın çalıştığı yer çok fazla fırtına ve yıldırım alan bir bölge olduğu için bu ihtimal onun için biraz daha artmış.

Peki yıldırım çarpmalarından ölmeyen Roy Sullivan’ın ölümü sizce nasıl oluyor?

7 yıldırım çarpmasından sağ çıkan Roy Sullivan aşka yenik düşüyor. 71 yaşındaki Roy C. Sullivan evli olmasına rağmen kendisinden 30 yaş küçük bir bayana aşık oluyor.

Bu platonik aşkından karşılık alamayan Roy Sullivan 28 Eylül 1983 sabahında silahla başından vurarak intihar ediyor.

Benzer İçerikler;

Facebook Yorumlar