Ocak 12, 2019

Sırrı Hâlâ Çözülememiş 3 Gizemli Olay!

Dyatlov Geçidi Vakası;

9 kayakçının 1959 yılında Ural Dağları’nda gizemli ölümleri için kullanılır. Yaklaşık 60 yıl geçmesine rağmen bu vahşet gizemini hâlâ koruyor. 9 dağcının korkunç ölümüne sebep olan trajedi, kimine göre uzaylılar kimine göre gizli bir Sovyet silahı sebep olmuştu.

Daha sonra gruptan haber alınamayınca arama kurtarma ekibi yola düşer ve ilk önce 2 kişinin cesedine rastlanır, cesetlerin üzerinde sadece iç çamaşırları vardır. 150 metre ileride 3 ceset daha bulunur. Uzun bir zaman ve arayıştan sonra diğer 4 cesette bulunur. Ancak ilginç olan…

Otopsi sonucunda kırık kafatasları, bir insanın yapamayacağı şekilde yaralanma ve kırıklar, birinin dili olmaması birinin körlük yaşamış olması. KGB bu bilmeceyi çözemiyordu ve dosya açılmamak üzere kapandı. Bu 9 kişi “Bilinmeyen zorlayıcı bir güç” yüzünden öldükleri kayda geçti.

Dyatlov Geçidi Vakası hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Sessiz İkizler;

1963 yılında dünyaya gelen June ve Jennifer kardeşler tek yumurta ikizleri. Bu ikizler doğdukları andan itibaren etle tırnak gibiler hatta o kadar ki, kendi aralarında kimsenin anlayamadığı özel bir dil geliştiriyorlar ve bu dile “Cryptophasia” ismini veriyorlar.

Bu tehlikeli gidişat yüzünden ikizler 14 yaşında farklı yatılı okullara gönderiliyorlar. Ama nafile… Hiç bir koşulda başkalarıyla iletişim kurmayan ikizler, en sonunda bir karar alıyorlar: “Eğer bir gün birimiz ölürse, diğerimiz normal hayat yaşayacak ve diğerleriyle konuşacak.”

Birbirlerini ara ara öldürmeye de çalışan ikizler, akıl hastanesine yatırılıyor. Başka hastaneye transferleri esnasında birbirleriyle bir şeyler konuştuktan sonra Jennifer, June’un omzunda uyuyor ve bir daha da uyanmıyor.
Jennifer’ın ölüm sebebi; Kalpte oluşan ani bir patlama olarak tespit edilse de nedeni hâlâ gizemini koruyor…

Sessiz İkizler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Hayalet Gemi S.S. Ourang Medan;

Takvimler 1947 Haziran ayını gösterdiğinde Endonezya açıklarından, Hollanda bandıralı bir kargo gemisi geçiyordu. Uzun zamandır yolda olan gemide bir şeyler olması gerektiği gibi değildi.
Saatler sonra bir yardım çağrısı geldi…

“Kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü.” daha sonra ikinci mesaj geldi, “Ben de ölüyorum.” Anlaşılıyordu ki, o an gemide bulunanları öldüren bir şey vardı. Mesajı alan Silver Star adlı bir başka gemi hemen koordinat tespitini yapıp Ourang Medan için kurtarma çalışması başlattı…

Gördükleri manzara karşısında şok oldular; cesetlerin hiç birinde darbe izi yoktu ve elleri güneşe dönük ağızları açık bir şekilde, hepsi birşey görmüş ve korkudan ölmüş gibiydi, hatta gemideki tek köpek bile. Peki yüzlerindeki korku belirtisi neydi ve ne görmüş olabilirlerdi?

Benzer İçerikler;

Facebook Yorumlar