Suç ve Şiddet

14 Yaşındaki Çocuğun Korkunç İntihar Planı!

14 Yaşındaki Çocuğun Korkunç İntihar Planı!

Dünyanın en sıra dışı intihar yöntemlerinden birine imza atan 14 yaşındaki John filmlere konu olacak bir plan hazırlar ve kendi cinayetini kurgulamaya başlar;

Yıl 2003…

İngiltere’nin sakin bir kasabasında yaşamını sürdüren 14 yaşındaki John, intihar etmeye karar verir. Ancak bu intihar belki korktuğundan, belki de farklı olmasını istediğinden kendisi gerçekleştirmez ve kendisini öldürmesi için birini bulmaya karar verir.

John, internet aracılığıyla yakınlarda yaşayan 16 yaşındaki Mark adında genç bir çocuk ile tanıştı. Aradan 1 yıl geçti ve Mark, John’u bıçakladı. Fakat John hastaneye kaldırıldı ve hayatta kaldı. Polisler olayı incelediklerinde ise filmlere konu olacak bir olayla karşılaştılar.

58 bin satırlık konuşmalar;

Polisler ilk olarak bu saldırının gençlerin kavga etmesi ile gerçekleştiğini düşündü, fakat gençlerin daha önceden bir sohbet odasında tanıştıkları öğrenilince dedektifler bilgisayarları inceledi ve saldırının toplamda 58 bin satırlık görüşmeler sonucu gerçekleştiği ortaya çıktı.

Öncelikle John’un mükemmel bir dil bilgisine sahip olduğu görüldü. John, ağına düşürdüğü Mark ile toplamda 6 farklı kişi olarak konuşuyordu. Bunlardan bir tanesi kızdı; Mark’la, kendisinin üvey ablası olarak tanışmıştı. Daha sonra bu kız Mark ile üvey kardeşi John’u tanıştırdı.

Ancak John’un kendisi ve ablası olarak Mark ile konuşması planın diğer parçasıydı. John bir de Mark ile farklı kişiler olarak tanışmıştı. Bu diğer kişiler arasındaki en önemli karakter ise 42 yaşında İngiliz gizli ajanı Janet idi.

Mark’a görevler vermeye başladı;

Janet, Mark’a küçük görevler vermiş ve bunları yerine getirirse kendisine onu casus olarak kabul edeceğine inandırmıştı. John, Mark’a küçük küçük birçok görev yaptırmıştı. John, Mark’ın beynine bir yandan ajanlarla bir yandan da ablası ve direkt şahsı ile görüşmeler yaparak girmişti. Sırada planını devreye sokmak kalmıştı.

42 yaşındaki Ajan Janet, Mark’a son görevini açıkladı; birini öldürmek! Eğer bu görevi de tamamlarsa ona tam anlamıyla güvenebileceğini, işe alabileceğini ve üstelik yüksek miktarda da para vereceğini söyledi. Her şeyin etkisinde ve artık 17 yaşında olan Mark kimi öldürecekti?

İşte tam bu konuşmalar olurken diğer yandan John ve John’un ablası Mark ile konuşuyordu. John, Mark’a beyninde bir tümör ortaya çıktığını, yapacak bir şeyin olmadığını ve yakında hayatını kaybedeceğini söyledi. John ölmek üzereydi ve Mark kararını vermişti, John’u öldürecekti.

Bıçakladı ama ölmedi;

John ile bir buluşma ayarlayan Mark bir süre sonra John’u bıçakladı. Böbreği delinen ve karaciğeri yırtılan John hastaneye kaldırılarak kurtarıldı. John, kendine gelince Mark’ı tanımadığını söylese de yazışmaların incelenmesi sonucunda olayın tüm gerçekleri su yüzüne çıkmış oldu.

Nitekim Mark cinayete teşebbüsten, John ise kendi cinayetini kışkırtmaktan hüküm giyen ilk kişi oldu.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar