Gizemli BilgilerSuç ve Şiddet

Anneliese Michel ve Şeytan Çıkarma Ayinleri!

Anneliese Michel ve Şeytan Çıkarma Ayinleri!

Anneliese Michel 21 Eylül 1952 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. Üç kız kardeşi ve hastalık derecesinde koyu dindar ebeveynleri ile birlikte büyüdü.

Ailenin Yoğun Baskısı;

Ailesi ile birlikte haftada en az iki kez kiliseye gidiyorlardı. Anneliese Michel bu aşırı dindar ailenin içinde devamlı kurallar ile karşı karşıya kalıyordu ve din konusunda ailesi kendisine büyük baskılar yapıyordu. Anneliese sırf bu baskılar yüzünden psikolojik olarak sorunlar yaşamaya başladı ve günün belli vakitlerinde şeytanın suratını gördüğünü söylüyordu.

Anneliese ve Ailesi

Kendisine şizofreni teşhisi konulmuş ve ilaçlar almaya başlamıştı. Daha sonra durumu daha da kötüye gitmeye başladı ve dua ettiğinde, ”Lanetlendiği ve cehennemde çürüyeceği’‘ gibi sesler duymaya başladığını söyledi. Tedavileri sonucu durumu iyiye gitmektense daha da kötüleşti ve depresyona girdi.

Durumu Kötüleşti;

Ancak bu duruma rağmen 1973 yılında Würzburg Üniversitesi’nden mezun olmayı başardı. Arkadaşları onun için çok fazla dindar biri olduğunu söylemişti. Fakat onu bu hale getiren ailesinin baskılarıydı ve Anneliese bir süre sonra haç gibi nesnelerden korkar duruma geldi. Artık din onun düşmanı haline gelmişti. Ailesi ise bu durum karşısında ona daha kötü davranmaya başladı ve böyle yapmaya devam edersen sonsuz bir gazap yaşayacağını söylüyordu, fakat Anneliese zaten bu dünyada bir gazap yaşamaya başlamıştı, aile gazabı.

Önce ve sonra Anneliese Michle

Anneliese bu travmaları yaşarken ailesinden onu daha da yıpratacak bir talep geldi. Aynı zamanda sadece ailesi değil, etrafındaki insanlar ve birkaç rahip ona şeytanın musallat olduğunu ve bir şeytan çıkarma ayini yapmaları gerektiğini söyleyerek, zaten kendinde olmayan kolayca Anneliese’i ikna ettiler. Anneliese ise etrafındakilere saldırıyor, kendi idrarını içiyor, böcek yiyordu. İyice durumu kötüleşen Anneliese bir takım hırıltılar çıkararak, şeytanı gördüğünü söylüyordu.

Şeytan Çıkarma İzni Alındı;

Rahip Ernst Alt, Anneliese’nin hasta olmadığını ona şeytanın musallat olduğunu söylemişti. Yerel psikoposu çağırarak şeytan çıkarma izni aldı. Anneliese Michel, rahip Ernst Alt’a yazdığı bir mektupta şunları söylemişti; ”Ben hiçbir şeyim. Ne yapmalıyım? İyileşmek zorundayım. Benim için sadece dua etmelisin. Başkaları için acı çekmek istemiyorum, bu çok acımasızca.” Başkaları için acı çekmek istemiyorum sözü aslında bu hikayenin özeti niteliğinde bir sözdü.

Nitekim 24 Eylül 1975 tarihinde şeytan çıkarma ayinleri başladı. Yaklaşık 10 ay boyunca toplamda 67 şeytan çıkarma seansı gerçekleştirildi. Bu ayinlerden sonra 1 Temmuz 1976 tarihinde Anneliese Michel kendi evinde hayatını kaybetti. Otopsi raporunda açlıktan dolayı beslenme bozukluğu olarak yazsa da bu ölümün başlıca sorumluları belliydi.

Anneliese Michel’in naaşı

Ama Aile Ceza Almadı;

Ölümünden sonra aile ve rahiplere dava açıldı. Dava sonucunda ailesi ve iki rahip tutuklandı. Rahipler hapis cezası alırken aile yeterince acı çektikleri gibi bir nedenle serbest bırakıldı.

Bu olaydan sonra Almanya’da şeytan çıkarma izinleri azaldı ve bir takım kurallar getirildi. Anneliese Michel’in hayatı ise şeytandan korkutularak geçmişti! Fakat burada asıl şeytan Anneliese Michel’in ebeveynleri idi…

Bizi takip edin;

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar