Gizemli BilgilerSuç ve Şiddet

Blanche Monnier: 25 Yıl Çatı Katında Hapsedilen Kız!

Blanche Monnier: 25 Yıl Çatı Katında Hapsedilen Kız!

Bugün ürpertici ve hüzün dolu bir hikayeden söz edeceğiz. Fakat baştan uyaralım bu hikaye ve görseller bazı kişiler için rahatsız edici olabilir. 25 yıl boyunca çatı katında hapsedilen Blanche Monnier;

Önceki yaşamı;

Blanche Monnier 1 Mart 1849 tarihinde Fransa’nın Poitiers şehrinde, soylu ve zengin bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Son derece güzel bir kadın olan Monnier’in evlilik çağı geldiğinde kapısında birçok taliplisi olmuştu bile. Ancak Blanche Monnier birine aşık olmuştu ve de sevdiği kişi ile evlenmek istiyordu.

Bu kişi, Monnier’den yaşça büyük ve orta halli bir avukattı. Annesi bu ilişkiye sert bir şekilde karşı çıktı, davul bile dengi dengine düşüncesini savunarak bu evliliğe razı gelmedi ve Blanche Monnier’e “Ya bu evlilikten vazgeçersin ya da Amerika’ya teyzenin yanına gidersin!” diye katı bir şart koydu.

Monnier ise bu sevgisinde ısrarlıydı. Onun şartı ise; “Ya bu evliliğe müsaade edersiniz, ya da evden kaçarım oldu.” Bu ısrarlar sonucunda ise Monnier’i ikna edemeyen annesi Louise ve abisi Marcel, genç kızı yaşadıkları lüks evin çatı katına kapattı. Fakat bu, genç kıza aklı başına gelsin diye verilen küçük ve masum bir ceza değildi.

Aradan aylar geçti;

Anne ve oğul çevresine Monnier’in evden kaçtığını ve çok üzgün olduklarını söyledi. Avukat sevgilisi ise bir anda ortadan kaybolan Monnier’i her yerde arayıp durdu, zira hiçbir arkadaşının da kendisinden haberi yoktu. Nitekim birkaç yıl geçtikten sonra da Monnier’in avukat sevgilisi beklenmedik ve gizemli bir şekilde hayatını kaybetti.

Anne ve oğul için kısa sürede hayat normale dönmüştü. Blanche Monnier ise birkaç yıldır çatı katında her yeri bağlı şekilde tutuluyor ve hayata lanetler okuyordu. Bizim için dile kolay tam 25 yıl burada kalan Monnier, kaldığı çeyrek asır boyunca bir kez olsun gün ışığı görmedi.

İlgili İçerik: Anneliese Michel ve Şeytan Çıkarma Ayinleri!

Gizli bir mektup;

1901 yılında ise Başsavcılık’a anonim bir mektup geldi, mektupta; “Size son derece ciddi bir olay hakkında bilgi vermekten onur duyuyorum. Madam Monnier’in evinde kilitli, açlıktan ölmüş ve son 25 yıldır çürümüş bir çöp üzerinde, yani kendi pisliğinde yaşayan bir spinsterden (evde kalmış kız) bahsediyorum.” yazıyordu.

Polisler eve baskın yaptıklarında hayatları boyunca unutamayacakları bir manzarayla karşılaştılar. Oda inanılmaz pis kokuyordu, zeminde böcekler vardı ve dışkılarla kaplı yatakta 25 kilo ağırlığında bir kadın yatıyordu. Zavallı kadın hemen korkunç koşullardan kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Bir polis memuru durumu şöyle tarif etmişti; “Talihsiz kadın çürük bir saman yatağında tamamen çıplak yatıyordu. Etrafında dışkı, et, sebze, balık ve çürük ekmek parçalarından bir çeşit kabuk oluşmuştu. Ayrıca içerisi öyle kokuyordu ki araştırmamızı yarım bırakmak zorunda kaldık.”

Mutsuz son;

Annesi hapisteki 15. gününde kalp krizinden öldü. Abisi 15 yıla mahkum edilse de zihinsel olarak yetersiz sayılarak temyizden beraat etti. Blanche Monnier ise son yıllarını bir sanatoryumda geçirdi ve 1913 yılında hayatını kaybetti. Bu olay Fransa’da uzun yıllar konuşuldu.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Yorumlar