İlginç Bilgiler

Bu Kadar Tesadüf de Fazla Diyeceğiniz Gerçek Olaylar!

Bu Kadar Tesadüf de Fazla Diyeceğiniz Gerçek Olaylar!

Dünyada yaşanmış öyle hikayeler var ki, bu kadarı da olmaz dedirtecek cinsten. İşte dünyanın en ilginç tesadüf olayları;

1 – Titan Kazası ve Titanik;

1898’de gazeteci yazar Morgan Robinson “Titan” adlı bir kitap yazdı. Kitapta büyük bir yolcu gemisi, okyanusta buz dağına çarparak batmasını konu alıyordu.
14 yıl sonra “Titanik” deniz faciası meydana geldi. Kitap ve yaşanılanlar hemen hemen aynı.

2 – Soy Tüketen Köprü;

Richard Bensinger isimli bir adam 1957 yılında California’da Eureka kasabasındaki bir köprüden geçerken kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Aradan 2 yıl geçtikten sonra Richard’ın oğlu Hiram’da köprüden geçerken köprünün tadilatı sırasında kafasına sert bir madde düşmesi sonucu hayatını kaybetti. İlk ölümden 8 yıl geçtikten sonra Richard’ın torunu David’de bu köprüde bir trafik kazası geçirerek hayatını kaybetti. Tesadüf de bir yere kadar…

3 – Paratoner Gibi Kadın;

1981 yılında Randolp Matika isimli bir adama yıldırım çarptı ve hayatını kaybetti. Dul eşi bir süre sonra yeni bir evlilik yaptı fakat düğün gecesi balkona çıkan adama yıldırım düştü ve o da hayatını kaybetti. Kriz geçiren kadın hastaneye kaldırıldı. Kadın, hastanede tanıştığı bir doktorla ilişkisi başladı fakat doktora da kısa bir süre sonra yıldırım çarptı.

4 – Tatlı Bir Ölüm;

Bir iş adamı olan Daniel de Toit bir konferans sırasında konuşmasını şu sözlerle bitirdi; ”Hayat beklenmedik bir vakitte beklenmedik bir son ile bitebilir.” Daniel kürsüden inerken ağzındaki şeker boğazına kaçması sebebiyle hayatını kaybetti.

5 – Kaderin Böylesi;

1975 senesinde bir adam motosiklet kullanırken bir taksi ile çarpıştı ve hayatını kaybetti. Ancak hatalı olduğu için taksici bir ceza almadı. Aradan bir yıl geçtikten sonra taksi yine bir motosikletli ile çarpıştı. Motosikleti kullanan kişi ölen kişinin kardeşiydi ve üstelik taksici de aynı kişiydi. Ama en ilginç kısmı bu da değil. Tesadüf ötesi olay ise taksideki yolcunun da aynı kişi olmasıydı.

6 – 3 Gün Arayla 2 Bomba;

Tsutomu Yamagochi isimli bir Japon mühendis Hiroşima’ya atom bombası düştüğünde o şehirdeydi. Bu bombadan sağ salim kurtulan Tsutomu memleketi Nagazaki’ye gitti. Aradan 3 gün geçtikten sonra Nagazaki’ye de atom bombası atıldı. Fakat Tsutomu bu patlamadan da sağ kurtuldu.

7 – Şanslı Bebek;

1930’lu yıllarda Detroit’te bir bebek bir binadan yere düştü. Caddeden geçen Josf Figlock isimli bir adamın üzerine düşen bebek hayatta kalmayı başardı. Aradan yaklaşık bir yıl sonra bebek tekrar düştü, üstüne düştüğü kişi yine aynı kişi Josef’ti. İkisi de yine bu kazadan sağ kurtuldu.

8 – Talihsiz Buluşma;

Miami’de hakim olan Mindy Glazer’ın baktığı bir hırsızlık davasında enteresan bir buluşma gerçekleşti. Hırsızlık suçuyla yargılanan Arthur Booth, Hakim Mindy Glazer ile çocukluk arkadaşıydı. Ortaokul yıllarında beraber oyun oynayan bu iki arkadaş yıllar sonra bu şekilde karşılaşmıştı. Arthur, bu durumdan çok utanmış ve gözyaşlarını tutamamıştı. İşte videosu;

9 – Efsane Karşılaşma;

Bir BBC muhabiri, sokak röportajı yaparken ihtiyar bir adama 1967 yılında oynanan Everton – Liverpool derbisini hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Adam ise şöyle yanıtladı: “Ben o maçta oynamıştım!”
Tommy Lawrence 1957-1971 yılları arasında Liverpool’un kaleciliğini yapmıştır. Bu da videosu;

10 – Üst Üste Düşen Yıldırımlar;

Walter Summerford isimli bir adamın üstüne hayatı boyunca tam 3 kez yıldırım düştü. Olay sadece bununla da sınırlı değil, Walter Summerford öldükten sonra mezar taşına da yıldırım düşerek mezar taşını parçaladı.

11- Geç Gelen Mesaj;

Chunosuke Matsuyama isimli Japon bir denizci, 1784 senesinde gemisi batarken bir mektup yazdı ve sonuna tarihi de ekledi. Daha sonra mektubu şişeye koyarak denize attı. Cam şişe aradan 151 yıl geçtikten sonra 1935 yılında Japon denizcinin köyünün kıyısında bulundu.

12 – Hitler ve Napolyon;

Alman lider Hitler ve Fransız lider Napolyon’un doğum tarihleri arasında 129,5 yıl vardır. İkisinin de iktidar oldukları tarih arasında ise 129 yıl var. Bu iki liderin Rusya’ya savaş açtıkları tarih arasında 129, ikisinin de Rusya’ya mağlup olduğu tarihler arasında yine 129 yıl vardır.

13 – Ne Hayat Ama;

Violet Jessop isimli bu kadın dünya tarihinin en büyük gemi kazalarının üçünden de sağ çıkmayı başarmıştır. Bahsettiğimiz bu gemiler: Olympic, Titanic ve Britannica gemileridir.

14 – Beraber Gelip Beraber Gitmek;

Helsinki’de 2002 yılında enteresan iki kayıp yaşandı. 70 yaşında bir adam otoyoldan karşıya geçtiği sırada tırın altında kalarak hayatını kaybetti. Sadece 15 kilometre uzaklıkta yine 70 yaşındaki bir başka adam da bir tırın altında kalarak hayatını kaybetti. Daha sonra raporlarda anlaşıldı ki, bu yaşlı adamlar aslında ikiz kardeşlermiş.

15 – Baba ve Oğul;

Bir zamanlar dünyanın en büyük barajı olan Hoover’ın inşaatı sırasında tam 113 kişi hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybetmiş ilk kişi 20 Aralık 1922’de J.G Tierney’dir. Tesadüf kısmı şudur ki, barajın inşasında son ölen kişi tamı tamına 13 sene sonra 20 Aralık 1935’de ilk ölen kişinin oğlu Patrick Tierney’di.

16 – Gerçekleşen Öykü;

19. yüzyılın ünlü korku yazarı Edgar Allan Poe, ‘Arthur Gordon Pym’in Öyküsü’ adında bir kitap yazar. Kitapta bir gemi kazasından 4 kişi kurtulur ve açık denizde geçirdikleri uzun günlerden sonra diğer 3 kişi kabin görevlisi olan Richard Parker’ı öldürüp yemeye karar verir.

Bu kitabın yazılmasından birkaç yıl sonra 1884 yılında, Mignotte isimli günlerdir denizde olan filikanın içinde yaşam mücadelesi veren 3 kişi kurtarılır. Sonradan anlaşıldığına göre daha yaşlı olan 3 kişi daha genç olan kabin görevlisini öldürüp yemişler. Yenilen kabin görevlisinin ismini ise siz tahmin edin, Richard Parker.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar