Sıra Dışı HayatlarSuç ve Şiddet

Carl Tanzler: Sevdiği Kadının Ölü Bedeniyle 7 Yıl Yaşadı!

Carl Tanzler: Sevdiği Kadının Ölü Bedeniyle 7 Yıl Yaşadı!

Georg Carl Tanzler 8 Şubat 1877 tarihinde Almanya’nın Dresden kentinde dünyaya geldi. Doktor olan Carl Tanzler 1926 yılında Amerika’ya göç etti ve 1927 yılında Florida Deniz Hastanesi’nde radyoloji teknisyeni olarak görev yapmaya başladı. İşte her şey burada görev yapmaya başladıktan 3 sene sonra 22 Nisan 1930 tarihinde başladı.

Aşık olduğu genç kadın;

Helen Hoyos adındaki Kübalı genç bir kadın ölümcül bir hastalığa sahipti. Bu genç kadın o yıllarda dünyanın en yaygın ve tedavisi güç hastalığını taşıyordu, tüberküloz yani verem. Carl Tanzler bu genç kadını görür görmez aşık olmuştu. Onu iyi etmek için elinden geleni yaptı, birçok tedavi yöntemine başvurdu ve bu sırada genç kadına aşkını da ilan etti. Fakat doktor ne yaparsa yapsın, Helen’i kurtaramadı ve genç kadın 25 Ekim 1931 tarihinde hayatını kaybetti.

Helen Hoyos ve Carl Tanzler

Carl Tanzler, Key West Mezarlığı’na defnedilen kadını hemen hemen her gün ziyaret etti. Genç kadını kurtaramadığı için vicdan azabı çekiyor ve hayatının aşkını kaybettiği için büyük bir üzüntü duyuyordu. Aralarında 30 yaştan daha fazla fark olsa da bunun dışında şu anlık pek bir sorun yok gibi duruyor. Fakat asıl ilginç şeyler bu ölümden yaklaşık 2 yıl sonra başlıyor.

Mezardan çıkarma;

İçindeki bu aşk ateşini söndüremeyen ihtiyar doktor korkunç bir karara varıyor. 1933 yılında bir gece yarısı mezara giden Carl Tanzler gizlice mezarı kazıyor ve Helen’in cesedini çıkararak evinin yanındaki laboratuvarına getiriyor.

Mumyalama işlemi;

Carl Tanzler ilk önce bir tel yardımı ile cesedin kemiklerini birbirine bağlıyor ve elbise askısı kullanarak tutturuyor. Göz çukurlarına cam gözler yerleştiriyor. Cesedin çürümüş derilerini bal mumu ile kapatıyor. Daha sonra kadının kafasına bir peruk yerleştiriyor, karın ve göğüs boşluklarını ise bezlerle dolduruyor. Ellerine eldiven, ayaklarına uzun çoraplar giydiren Carl cesedin kokusunu engellemek için de dezenfektan, koruyucu madde ve parfümler kullanıyor. En son olarak takılar takarak cesedi giydiren Carl Tanzler, Helen’in cesedi ile tam 7 sene boyunca birlikte yaşıyor.

Carl Tanzler’ın yakalanışı;

1940 yılının Ekim ayında Helen’in kız kardeşi Carl hakkında bir takım söylentiler duyuyor. Carl’ın evine giden kadın pencereden baktığında Carl Tanzler’ın bir mumya ile dans ettiğini şahitlik ediyor. Yaşadığı şokun ardından hemen polise haber veren kadın, bu korkunç saplantıya da böylece bir son veriyor.

Polisler ise eve geldiklerinde eşine rastlanmayacak bir manzara ile karşılaşıyor; mumyalanmış, giysiler giydirilmiş ölü bir kadın yatakta yatıyordu. Carl Tanzler’ı hemen tutuklayan polisler genç kadını da tekrardan mezarlığa defnediyor. Carl Tanzler ise bir süre boyunca hapis yattıktan sonra gözlem altında tutulmak şartı ile serbest bırakılıyor.

Carl Tanzler’ın ölümü;

Carl Tanzler geri kalan hayatı boyunca Helen’in yüz hatlarından yapılmış bir maske ile yaşamıştır. 3 Temmuz 1952 tarihinde evinde ölü bulunduğunda kollarının arasında Helen’in maskesi vardı.

Medyada büyük yankı bulan bu olay ilginç bir şekilde birçok kişi tarafından romantik kabul edilerek doktora sempati duymuşlardır. Tabii bunun sapıkça olduğunu düşünen kişi sayısı daha fazlaydı. Peki siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar