Gizemli BilgilerSuç ve Şiddet

Çıldırtan Kitap Necronomicon ve Filmi Hakkında Bilgiler!

Çıldırtan Kitap Necronomicon ve Filmi Hakkında Bilgiler!

En tehlikeli kitap olarak kabul edilen büyü kitabı Necronomicon, Amerikalı korku yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından Cthulhu’nun Çağrısı isimli kitabında bahsedildikten sonra ün kazanmıştır.
Kitap bu yüzden bazılarına göre Lovecraft tarafından uydurulan bir düzmecedir, fakat Necronomicon tarihsel olarak Lovecraft’tan çok daha eskiye dayandığına dair rivayetlerin oluşu bu kitabın gerçekliği ile ilgili varsayımları da arttırıyor.

Kim yazdı?

Bu kitabın yazarı Abdul El Hazret isimli bir Arap bilgin ve gezgin. Milattan sonra 8. yüzyılın başlarında birçok yer gezmiş ve bir takım eski mistik yazılar bulmuştur. Elde ettiği bu büyüler sayesinde iddialara göre ölüler ile konuşabilmiş; öğrendiği tüm büyüleri, diğer dünya ile kurduğu iletişimi ve diğer tüm yazılarını bu kitapta toplamış.

Orijinal kitap ortalama 125 sayfalık 7 ciltten, toplamda yaklaşık 900 sayfadan oluşuyor. Günümüzde pek çok kitapçı da veya internette bulabileceğiniz Necronomicon kitapları genel olarak bu kitap hakkında bilgiler verir, ancak orijinal kitap kayıptır.

Birçok kişinin eline geçti;

Tarih boyunca bu kitabı bulduğu ve kullandığı ileri sürülen birçok insan olmuştur. Ünlü kahin Nostradamus kehanetlerini bu kitabın yardımıyla yazdığı diğer iddialardan biridir. Daha sonra ise Adolf Hitler’in de eline geçtiği ve bu kitabı kullanmaya çalıştığı, fakat başarılı olamadığı da diğer iddialar arasındadır.

Kitabın bilinen farklı farklı birçok ismi vardır, bunlardan bazıları; Ölülerin Kitabı, Arabın Kitabı, Delirten Kitap, El Azif’tir. Yine Lovecraft’ın kaleme aldığı ”Necronomicon Tarihi” isimli kitapta Abdul El Hazret’in bu büyüleri kitaplaştırdığı için 738 yılında işkencelere maruz kaldığı, kör ve dilsiz bırakıldıktan sonra da idam edildiği yazmaktadır.

Kitapta neler var;

Necronomicon sadece büyülerden ibaret değil, içinde mistik bilgilerin de yer aldığı bir kitaptı. Simya yolu ile altın yapma yolları da bu kitapta yer aldığı varsayılmaktadır. Kitabın şu an nerede olduğu kimse tarafından bilinmese de bir kesime göre kitabın bir kısmı Vatikan’da olduğu tahmin edilmektedir. Hatta kitaptan faydalanarak ölüleri diriltme deneyleri yapıldığı da yine diğer komplo teorilerinden birisidir.

Günümüzde kitap hakkında çok az bir bilgi olmasına rağmen bu kadar gizemli olması da fazlasıyla şaşırtıcı. Sonuç olarak bu büyü kitabı belki bir efsane, belki de birilerinin elinde mevcut.

Necronomicon filmi;

Necronomicon – The Book of Hell ismi ile Arjantin’de 1 Mart 2018 tarihinden vizyona giren filmi de korku severler için tavsiye olarak buraya bırakıyoruz. Yönetmen Marcelo Schapces, senarist Luciano Saracino ve Roman Yazatı Ricardo Romero’nun işbirliğiyle çekilen bu filmin baş rollerinden biri de korku filmleri ile tanınan Arjantinli aktris Victoria Maurette. Film, Necronomicon kitabı gerçek olsaydı neler olurdu konusunu ele alıyor. Filmin fragmanını hemen alt kısıma ekliyorum, izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar