Suç ve Şiddet

Dorangel Vargas: Venezuela Kasabı Lakaplı Seri Katil!

Dorangel Vargas: Venezuela Kasabı Lakaplı Seri Katil!

Dünyada birçok katil, ona oranla daha az seri katil, ona da oranla daha az psikopat ruhlu bazı katiller var. Mesela en çok bilinen isimlerden biri olan Ed Gein gibi…
Bugün ise yine benzer başka bir seri katilden bahsedeceğiz. Venezuela’da yaşamış hasta ruhlu bir başka katil Dorangel Vargas!

Parkta bulunan insan iskeletleri;

Tarihler 12 Şubat 1999’u gösterdiğinde polis ekiplerine acil bir çağrı geldi. Nehrin hemen yakınlarındaki bir çocuk parkında insanlara ait bir takım kemikler bulunmuştu.

Hemen olayın ihbar edildiği yere giden güvenlik güçleri ilk başlarda olayın bu kadar vahşi bir hal alacağını tahmin etmemişlerdir herhalde. Toplamda 6 farklı kişiye ait vücut parçaları etrafa saçılmıştı. Eller, ayaklar, kollar ve bacaklar…

Polisler böylesine vahşi bir olay karşısında soruşturmayı acilen hızlandırdı ve çevrede yaşayan insanları yakın gözetim altına aldı. Polislerin bu çevrede yaşayan kişiler arasında ilk şüphelisi daha önceden hırsızlık gibi suçlardan sabıkası bulunan Dorangel Vargas isimli şahıstı ve bu baskın nokta atışı olmuştu.

Evin her yeri iskeletler ile doluydu;

Dorangel Vargas’ın evine baskın yapan polisler daha önceden eşi benzerine kolay kolay rastlayamayacakları bir manzara ile karşılaştılar. Evin her yerinde, her köşesinde kesik başlar, iç organları ve birçok insan vücuduna ait parçalar bulmuşlardı. Bu durum karşısında ise Dorangel Vargas’ın suçlarını kabul etmekten başka hiçbir çaresi yoktu.

Dorangel Vargas

Yamyamlık konusunda filmlere ve dizilere ilham olacak bir iştahı olduğunu söyleyen Dorangel Vargas yaptıklarından hiç pişmanlık duymaz bir şekilde, ifadesinde şunları söylemişti; ”İnsan eti yemekten çok fazla haz alıyorum ve en çok da erkek göğüs etinin tadını seviyorum.”

Ülke çapında büyük ses getiren bu olaydan sonra Dorangel Vargas ”Venezuela Kasabı” lakabıyla tarihteki en sıra dışı ve ürkütücü seri katillerinden biri olarak yerini aldı.

Hannibal tarzı film ve diziler sinema sektöründe sadece hayal gücü ile oluşan yapımlar değildir, tarih boyunca bu hastalıklı düşüncelerini eyleme geçirebilen insanlar var ve bazıları da aramızda yaşıyor. Dorangel Vargas ise o kişilerden sadece bir tanesi, ne diyelim evlerden ırak.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar