İlginç BilgilerSuç ve Şiddet

Dünyada Kayda Geçmiş En İlginç Ölümler!

Dünyada Kayda Geçmiş En İlginç Ölümler!

Dünyada öyle ilginç ölüm hikayeleri var ki, insan gerçekten hayret ediyor. İşte sizleri oldukça şaşırtacak kayda geçmiş en ilginç ölümler;

1. Homer ve Langley;

Homer ve Langley adlı iki kardeşin psikolojik bir rahatsızlığı vardı, birlikte yaşayan iki kardeş gazete ve daha birçok şeyi çöpe atmıyor, evinde biriktiriyorlardı. Bu iki kardeş 1947 yılında evlerinde ölü bulundu ve oldukça büyük evlerinden toplamda 100 ton çöp çıktı. İki kardeşin cesetleri birbirinden yaklaşık on beş metre uzaklıktaydı. Evleri o kadar çok doluydu ki mutfağa gidip beslenebilmek için tüneller yapmışlardı.

2. Kaza kurşunu;

Romollo Ribaldo adlı bir adam bir takım sorunları nedeniyle intihara kalkıştı. Hemen olay yerine gelen eşi, Ribaldo’ya intihar etmemesi için uzunca bir zaman dil döktü, bu konuşmalar işe yaradı ve Ribaldo elindeki silahı yere attı, işte ilginçlik ne olduysa burada oldu. Ribaldo’nun yere attığı silah ateş aldı ve kurşun eşine isabet ederek kadını öldürdü.

3. Kaktüs’ün İntikamı;

David Grundman isimli 27 yaşındaki oyuncu bir reklam çekimi için kaktüslere silahla ateş ediyordu. İşte bu çekimler sırasında ateş ettiği kaktüsten fırlayan bir parça David’e çarparak ölümüne neden oldu. David bugün bir kaktüs tarafından öldürülen ilk ve tek kişi olarak bilinmektedir.

4. Katil Robot;

Bir kaktüs tarafından öldürülen David’den sonra Robert Williams isimli kişi de bir robot tarafından öldürülen ilk kişi olarak bilinmekte. 1979 yılında gerçekleşen bu olayda Ford Motor Company’de çalışan William depodaki malzemeleri yerleştiren robot bozulunca raflara tırmanması istendi. İşte bu sırada bir tonluk robot çalışmaya başlayınca William’a çarptı ve hemen orada hayatını kaybetti. Daha sonra ailesi Ford’a dava açtı ve bu davayı firmanın sorumsuzluğu nedeniyle kazandılar.

5. Ne Olacağım Demeli;

Jerome Rodale isimli bitki bilimci sağlıklı ve organik beslenme konusunda bir uzmandı ve televizyonlara çıkarılarak insanlara nasıl besleneceği hakkında öğütler veriyordu. Yine çıktığı bir program esnasında sunucuya çok sağlıklı olduğunu ve 100 yaşına kadar yaşayacağını söyledi. Bu sözlerinin ardından kısa bir süre sonra programda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

6. Kesin Ölmeliyim!

1998 yılında Fransız bir genç dünyanın en sıra dışı intiharına yeltendi. İlk önce denize sınır bir uçuruma gitti. Önce boynuna bir ip bağlayarak, ipin ucunu da bir kayaya bağladı. Daha sonra zehir içerek kendini uçurumdan aşağı bıraktı üstelik atlarken yanına aldığı silahla başına ateş etti. Sonra ne mi oldu? Kurşun başını ıskalayarak ipe geldi ve ip koparak genç adam denize düştü, can havliyle sudan çıkmaya çalışırken diğer yandan yaşadığı şok ve soğuk deniz suyu kusmasına neden oldu ve zehir dışarıya çıktı. Orada bulunan bir balıkçı tarafından tekneye çıkarılan genç hastaneye götürülürken hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi) sonucu hayatını kaybetti.

7. En sıra dışı intihar;

Christine Chubbuck isimli haber spikeri dünyanın en ilginç intiharlarından birini gerçekleştirdi. 1974 yılında intihar eden sunucu ilk önce haberleri sundu ve sonra; ”Sizlere haberlerde birkaç kanlı cinayet aktardık ve şimdi bir tanesini daha izleyeceksiniz.” dedikten sonra çıkardığı silahla başına ateş ederek intihar etti.

8. Son şampiyon;

4 Haziran 1923 tarihinde 35 yaşındaki Frank Hayes isimli bir jokey bir yarış esnasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Fakat Tatlı Öpücük isimli at koşmaya devam etti, Frank yarışın ortalarında kalp krizi geçirse de eyere takılı kalarak atın üstünden düşmedi ve engelli koşu olmasına rağmen at, yarışı birincilikle bitirdi. Frank Hayes’in öldüğünü yanına gidene kadar hiç kimse anlamadı.

9. Ne yapsın Adam;

Lüksemburg doğumlu François Faber isimli yarış bisikletçisi France Tour Tour’da birincilik kazanmış ve rekoru halen kırılamamıştır. Faber doğduktan sonra ailesi ile birlikte Fransa’ya gelmişti ve aynı zamanda Fransa vatandaşıydı. Birinci Dünya Savaşı sırasında ülkesi Fransa’ya hizmet veren François Faber eşinden bir mektup aldı. 9 Mayıs 1915 tarihinde aldığı bu mektupta bir kızı olacağı müjdesini okudu, bu habere çok sevinen Faber savaşı unutup sevinçle siperden çıktı, fakat bu dalgınlığı ona pahalıya mal oldu ve Alman bir sniper tarafından vurularak öldürüldü.

10. Bir tavuk uğruna;

Mısır’da Nil Nehri yakınlarındaki bir köyde gerçekleşen bu olayda bir tavuk Nil Nehri’ne düşerek akıntıya kapılır. Bunu gören çiftçi tavuğu kurtarmak için nehre atlar, fakat akıntı adamı alır götürür. Daha sonrasında kocasına yardım etmek isteyen eşi de nehre girer fakat akıntı onu da alır. Daha sonra çocuklar derken 6 kişilik aile nehirde can verir, tavuk ise kurtulur.

11. Hayat bazen trajikomiktir;

Bobby Leach isimli bu adam 25 Temmuz 1911 tarihinde Annie Taylor’dan sonra bir fıçı içinde Niagara Şelalesi’ni fıçı ile geçen 2. kişi oldu. Bu gösteriler ile adeta ölüme meydan okuyan Bobby Leanch 1926 yılında bir tanıtım turundayken portakal kabuğuna basarak düştü ve ayağını ağır şekilde yaraladı. Bu yara daha sonra kangrene dönüştü ve Niagara Şelalesi’nden fıçı ile geçen Bobby Leanch portakal kabuğuna bastıktan iki ay sonra hayatını kaybetti.

12. Öfkeyle kalkan;

Ünlü Jack Daniel’s Whiskey şirketinin kurucusu olan Jack Daniel iş yerinde iken çelikten kasasını parolayı unuttuğu için açamadı. Parolayı defalarca denemesine rağmen kasayı açamadığı için oldukça sinirlenen Jack Daniel o kızgınlıkla çelik kasayı tekmeledi. Bu tekme sonucu baş parmağını kıran Jack Daniel daha sonra bu yaradan enfeksiyon kaparak hayatını kaybetti. Öldüğünde 61 yaşındaydı.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar