Ocak 12, 2019

Franz Kafka’nın Küçük Bir Kızla Yaşadığı Müthiş Hikaye!

20. yüzyıl edebiyatının en önemli figürlerinden biri olarak kabul edilen Franz Kafka her gün sıradan yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Küçük kız oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bulamayınca da buna oldukça üzülmüş. Franz Kafka, küçük kıza bebeği birlikte aramalarını teklif etmiş ve yarın yine burada, aynı yerde buluşmak üzere anlaşmışlar.

Franz Kafka bebeği arasa da bir türlü bulamamış ve küçük kız için kaybolan bebeğin ağzından bir mektup yazmaya karar vermiş.
Ertesi gün aynı yerde küçük kızla buluşan Franz Kafka, bebeği bulamadığını ama ondan bir mektup geldiğini söyleyerek mektubu okumaya başlamış; “Sevgili arkadaşım, lütfen benim için endişelenme, ben dünyayı görmek adına uzun bir yolculuğa çıktım.”

Bu mektup Franz Kafka’nın yazacağı mektupların sadece ilki imiş. Kafka, artık küçük kızla her buluştuğunda oyuncak bebeğinin yaşadığı hayali maceraları yazdığı mektupları küçük kıza okumuş…
Derken günler geçmiş ve artık buluşmalarının sonu gelmiş.

Kafka, küçük kızla son görüşmesinde ona bir oyuncak bebek getirmiş. Küçük kız kaybettiği oyuncak bebeğinden oldukça farklı görünen bebeğe şaşkınlık içinde bakmış.
Franz Kafka oyuncak bebeğin cebine küçük bir not iliştirmiş; “Yolculuğum beni çok değiştirdi.” Bu not küçük kızın şaşkınlığını gidermiş ve çok mutlu olmuş.

Aradan uzunca seneler geçmiş ve artık yetişkin bir kadın olan küçük kız bir gün, uzunca bir zaman oyunlar oynadığı oyuncak bebeğinin gözden kaçırdığı bir yırtığın içinde sıkıştırılmış bir not bulmuş, notta ise şunlar yazmaktadır: “Bir gün sevdiğin her şeyi er yada geç kaybedeceksin. Ama sevgi, başka bir suretle tekrar karşına çıkacak.”

Benzer İçerikler;