Gizemli BilgilerUzay & Bilim

Griler Hakkında Bilgiler! Uzaylılar Var mı?

Griler Hakkında Bilgiler! Uzaylılar Var mı?

Griler ya da Zeta Reticulanlar diye adlandırılan bu uzaylı ırkı, uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia eden insanların ortak şekilde tarif ettikleri dünya dışı varlıklara verilmiş isimdir. Kaçırıldığını veya iletişime geçtiğini iddia eden tüm insanlar ortak bir şekilde bu ırkın özelliklerinden bahseder. Griler; uzun griler ve kısa griler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Griler insanlar tarafından hep; siyah gözleri, büyük kafaları ve minik burunları, ağızları ve kulakları ile tarif edilmişlerdir.

Diğer özellikleri;

Bu varlıklar ile yakın temas yaşayan insanlar, ciltlerinin adeta plastikten yapılmış gibi olduğunu belirtmiştir. Kısa griler ortalama 1.50 boylarında iken, uzun olanlar 1.80 boylarında olduğu tanımlanmıştır. Genellikle 3-4 kısa gri uzaylının yanında bir belki iki uzun gri görülmüştür.

Çoğunlukla kısa griler, uzun grilerin emirlerini yerine getirdiğini ve birbirleriyle telepati ile iletişim kurdukları ifade edilmiştir.
Griler ayrıca kendi aralarında da gruplara ayrılırlar ve bazı türlerinin boyları bir metreden daha kısa olurken bazıları üç metreye kadar uzun boylu oldukları yine tanıkların ifadelerinde yer almıştır.

Griler (Zeta Reticulanlar)

Şunu eklemekte fayda var; tanık demişken, bu kişiler öyle azımsanacak kadar değiller. Sandığınızdan çok daha fazla insan Griler’i gördüğünü, kendileri ile iletişime geçtiklerini ve kendilerine sağlık, ruh hali gibi durumlarda yararlı olduklarını söylemiştir. Bu insanların hemen hemen hepsi uzaylı varlıklarını aynı şekilde tarif ederken, yine hemen hemen hepsinin bu uzaylı ırkının zararsız olduğunu bildirmişlerdir.

Uzaylılar nerede?

İçinde bulunduğumuz Güneş Sistemi, Samanyolu Galaksisi içinde yer alır. Sadece Samanyolu galaksisinde Güneş gibi 250 milyardan fazla yıldız ve çok daha fazla gezegen vardır. Peki kaç galaksi var? Cüce galaksiler ile birlikte tahmini olarak 7-8 trilyondan fazla. Şimdi çarpım işlemini size bırakıyorum.

Henüz Samanyolu Galaksisi’ni dahi keşfedememiş bizler trilyonlarca galaksinin içinde bir yaşam formu olduğu hakkında hiçbir zaman kesin bir kanıya varamayız. İhtimaller dahilinde evrende yalnız olmamamız daha olası gibi gözükse de, şimdiye dek uzaylılar ile ilgili kesin bir bağlantı kurulmadı. Peki uzaylılar varsa eğer şimdiye kadar neden bağlantı kurulmadı?
Şunu kendinize mutlaka sormuşsunuzdur, uzaylılar olsa bile o kadar uzaktan gelmeleri imkansız, sonuçta ışık hızıyla hareket edilse bile bir galaksiden başka bir galaksiye gitmek milyonlarca yıl sürüyor, aynı galaksi içinde ise on binlerce yıl alabiliyor.

Peki saniyede 300 bin kilometre hıza ulaşan ışık hızından daha hızlı bir şey var mı? Aslında teori de var, solucan delikleri.
Solucan deliğinden kısaca bahsetmek gerekirse; Nathan Rosen ve Albert Einstein tarafından ileri sürülmüş, zamanda kısa yol anlamına gelen solucan deliği ile bir başka galaksiye ulaşmak için birkaç dakika veya daha kısa bir zaman yeterli olabilir, tabii henüz bir solucan deliği keşfedilmedi. Ancak başta Einstein olmak üzere birçok bilim insanına göre solucan deliklerinin olması muhtemel.

Neden ismi solucan deliği? Bu isim adından da anlaşılacağı üzere bir elma ve solucan örneğinden gelmektedir. Solucan elmanın etrafından dolaşırsa belli bir yol kat eder fakat etrafından dolaşmak yerine içinden bir delik açarsa daha kısa zamanda elmanın diğer tarafına geçmiş olur.

Bizim için şimdilik sadece bir teori olan ve pek hakim olamadığımız solucan deliklerini dünya dışı akıllı varlıklar bir araç olarak kullanıyorsa eğer, zaman ve mesafenin önemi de çok kalmamış demektir. Eğer evrende solucan deliği veya bizim hiç bilmediğimiz başka bir teknolojiye sahip bir akıllı varlık varsa; dünya ile çok uzun zamandır iletişim halinde oldukları veya gözlemledikleri de yine ürkütücü teorilerden biridir. Böyle bir teknolojiye sahip bir varlık varsa eğer, bizleri çok rahat bir şekilde kendilerini belli etmeden gözlemleyebilirler anlamına da geliyor.

Tarihte uzaylılar;

Binlerce yıl önce antik çağlarda bir yazı sistemi olan hiyerogliflerde uzaylılar ve dünya dışım yaşam formu ile ilgili birçok örnek vardır. Bugün bunlara mantıklı bir açıklama getiremeyen insanoğlunun aklına tek bir soru geliyor. Acaba uzaylılar insanlar ile tarih boyunca sürekli iletişim halinde miydi?

Grilere dönecek olursak; Dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldığını iddia eden kayıtlara geçmiş binlerce insan var, tabii ki bunlar hiçbir zaman bir delil niteliği taşımaz. Fakat bu insanların hangi amaçla bunları söylediği de gerçekten enteresan. Aklınıza insanlar popüler olmak, konuşulmak için bile bunları yapar fikri gelebilir. Fakat bunu kendi içinde saklayan, insanlar kendisine deli demesi korkusundan kimseye anlatmayan birçok insan var. Bu insanların da işleri zor açıkçası, çünkü kimseye bunu inandıramazsınız, siz bile. O yüzden şunu unutmayın, eğer bir gün biz de, uzaylılar ile karşılaşır ve onları gözümüzle görürsek, hiç kimsenin de bize inanmayacağını bilmemiz gerek. Buna ailemiz ve en yakınımız olanlar da dahil…

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Yorumlar