Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Arasından Seçtiğimiz En Korkunç 9 Yaratık!

Hayvanlar Alemi Arasından Seçtiğimiz 9 Korkunç Yaratık!

Baştan uyaralım bu içeriğin sonuna kadar gitmek yürek ister. İşte hayvanlar alemi üyelerinin en korkunç olanları;

1. Bismark Uçan Tilki;

Evet yavrusunu taşıyor

Birçok farklı türü olan bu devasa yarasa cinsi yaygın olarak Okyanusya’da yaşar. Sanki günümüzdeki yarasaların tarih öncesi ataları olan ama nesli hala devam eden büyüklükte bir canlıdır. Bildiğimiz yarasalar ile çok farklı özelliklere sahiptir. Bu arada fotoğraftaki yavrusunu gördünüz mü?

2. Dev Weta;

İstilaya geçtiklerini düşünsene

Yeni Zelanda ve çevresinde yaşayan bu devasa böcek türünün nesli tükenme tehlikesi altındadır. Çekirgelere oldukça benzeyen bu yaratıklar bir böceğe göre çok ağır oldukları için rahatça zıplayamaz, fakat bu büyüklükte olup rahatlıkla zıplayan türleri de vardır. Weta’ların çoğu türleri genellikle ağaçlarda yaşarlar.

3. Japon Örümcek Yengeci;

Daha büyükleri de var

Pasifik Okyanusu’nda yaklaşık olarak 600 700 metre derinlikte yaşayan ve yengeç türlerinin en büyüğü olan bu canlının on adet bacağı vardır ve her bir bacağı üç metreden daha uzun olabilmektedir.

4. Titan Böceği;

Çocuklar alışmış gibi

Latince Titanus Giganteus isimli bu böcek türü 17-18 santime kadar ulaşan boyutlarıyla dünyanın en büyük böcek türlerinden biridir. Yaygın olarak Güney Amerika ülkelerindeki tropikal ormanlarda yaşamını sürdürürler, insanlar için zararsız bir böcek türüdür.

5. Dev Afrika Salyangozu;

Küçüğünden korkanlar bile var

İstilacı bir tür olarak nitelendirilen bu hayvan insan hastalıkları yayması ile birlikte tarım ürünlerine ve bitkilere zarar vermektedir. Ilıman iklimi seven bu canlılar genellikle Kenya, Tanzanya gibi Doğu Afrika ülkelerinde yaşarlar. Yetişkin olanlarının boyları 20 santimden daha uzundur.

6. Huntsman Örümceği;

Fobiniz varsa kötü

Genellikle tropikal bölgelerde yayılım gösteren bu devasa örümceklerin boyları 30 santime kadar uzayabilmektedir. Çoğunlukla avlarını pusuya yatarak beklerler. Uzun bacaklara sahip olup gözlerinin çevresinde beyaz tüyler bulunur. 8 göze sahiptir ve bazı türleri yeşil renktedir.

7. Hindistan Cevizi Yengeci;

Tırmanması sizce de ürkünç değil mi?

Diğer isimleriyle hırsız yengeç veya palmiye yengeci. Yetişkin olanları 4 kilogram ağırlığında olmasına rağmen rahatlıkla ağaçlara tırmanabilme yetisine sahiptirler. Doğduktan sonra cinsel olgunluğa 5 yılda erişen bu hayvanın ömürleri 60 yıldan daha uzun olabilmektedir. Koku alma duygusu oldukça gelişmiş bu hayvanın Hindistan cevizi isminden de anlaşılacağı üzere en sevdiği yiyecektir.

8. Dev Tespih Böceği;

Maalesef bu yaratığı bile yiyenler var

Denizlerde yaşayan bu korkutucu hayvanların yetişkin olanları 8 ile 15 santim arasında değişirken bazı süper türleri denilen dev türler 50 santimden daha uzun olabilmektedir. Bu hayvanların bazı türleri karada yaşayan tespih böcekleri gibi kabuğunun içine kıvrılabilme özelliğine sahiptir. İri gözlere ve iki çift antene sahip bu canlı tüm okyanusların soğuk ve derin bölgelerine yayılmıştır.

Tebrikler! Sonunu güzel bitirelim…
9. Atlas Kelebeği;

30 santime kadar ulaşan kanat açıklığı ile en büyük kelebek türlerinden birisidir. Dişileri erkeklere göre daha büyük olurlar ve gövdeleri kanatlarına göre oldukça küçük canlılardır. Fazla uçmazlar böylelikle az enerji harcarlar. Bu kelebeklerin ömürleri ortalama sadece iki haftadır. Daha çok Doğu Asya ve Güney Asya bölgelerindeki tropikal ormanlarda yaşarlar.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar