Şubat 20, 2020

İndigo Çocuklar Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Filozof Çocuk lakaplı Atakan Kayalar ile birlikte gündeme düşen yeni bir konu: İndigo Çocuklar! İndigo Çocuk ne demektir ve özellikleri nelerdir?

Atakan Kayalar;

Bugün sosyal medyada bir yazı dolaşıyor; Kristal çocuk Atakan, İndigo Çocuk Atakan, Atakan isimli bu çocuk aslında yeni bir ırk olan İndigo çocuklardan biri vesaire. Ben konuya bir yorum katmadan (ki bu bence kimseye düşmez) yalnızca İndigo Çocuk ne demektir, bundan bahsedeceğim.

Yeni Çağ Teorisi;

İndigo çocuk, bir Yeni Çağ teorisine göre özel, sıra dışı ve bazen doğaüstü özelliklere veya yeteneklere sahip olduğuna inanılan çocuklara verilen isimdir. Bu teoriye dayanan düşünce ilk olarak Yazar Nancy Ann Tappe tarafından 1970’lerde ortaya çıkmıştır.

İndigo çocuk kavramı 90’ların sonunda kitaplar ve sonraki yıllarda filmlerle ilgi kazanmıştır. Bu çocuklar kendi yaşıtlarına göre daha empati ve yaratıcı olmaları, telepati ve paranormal yeteneklere sahip olma gibi durumlarıyla insan ırkının bir sonraki aşaması olarak yorumlanır.

Genel Özellikleri;

Bu çocukların genel özellikleri şu şekildedir; bazı çevrelerce dünyaya belli bir misyonla (dünyayı değiştirmek, barış getirmek vb) geldiklerine inanılır ve enerjilerinin çok yüksek olduğu söylenir. Hatta insanları çevrelerinde ışıklarla (çakralar) i̇le gördükleri söylenir.

Bu çocuklar çevresine karşı genellikle şu düşüncelere sahiptirler; Dahiyim fakat toplum beni anlamıyor. Hayat görüşüm farklı, sisteme adapte olamıyorum, bu yüzden de hayatta başarısız oluyorum. Yani kendilerini diğer insanlara karşı ayrıcalıklı görürler.

İndigo çocuğun birincil rolü; gerçeği bulmak ve aldatmacayı açığa çıkarmak gibi görünür. Bu çocuklar genelde ebeveynleri ve öğretmenleri tarafından aşırı meraklı, dik başlı ve hatta iğrenç çocuklar gibi görünebilirler.

İndigo Çocuklar kendilerini dünyaya değişim yaratmak ve insanlığı ruhsal olarak uyandırmak için gelmiş bir kişi olarak görür. Yaşlı ruhlar olarak tanımlanan bu çocuklar, aynı zamanda güçlü sezgilere ve vizyonları görme gibi çeşitli manevi armağanlara sahip olduğu düşünülmektedir.

İndigo Çocuk Türleri;

4 farklı İndigo Çocuk tipi vardır, bunlar; İnsancıl, kavramcı, sanatçı ve boyutlar arası. Genel özellikleri birbirine yakın iken yalnızca ilgi alanları farklıdır. Bu durumun otizm ile bir bağlantısı yoktur ve genellikle hiperaktif çocuklar ile karıştırılmaktadır.

Atakan Kayalar isimli 10 yaşındaki genç arkadaşımız bir anda çok meşhur olunca kendisine de bu tanım yapıldı. Açıkçası yeni meşhur olmuş bir çocuk hakkında daha ilk günden bu tarz sıfatları yakıştırmanın doğru olmadığını düşünüyorum, peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bizi Instagram’dan takip etmek için buraya tıklayın.

Benzer İçerikler;