İNSAN NÜFUSUNU 500 MİLYONUN ALTINDA TUT; GEORGİA ANITI!
Gizemli Bilgiler

İnsan Nüfusunu 500 Milyonun Altında Tut; Georgia Anıtı!

Georgia Anıtı; Bu anıtın öyküsü günümüzden 41 yıl önce 1979 yılında başlıyor. Kendisini Robert Christian ismiyle tanıtan orta yaşlı, uzun boylu gizemli bir iş adamı Elberton Granite Finishing isimli şirkete bir granit anıt yaptırmak istiyorum diyerek başvurur. Ancak bu anıt sıradan bir anıt değildir…

Robert Christian bu anıtın hem saat, hem takvim, hem de rehber olacak şekilde tasarlanmış olduğunu ve bu şekilde inşa edilmesini ister. Şirketin başkanı Joe Fendley daha sonraki yıllarda bu konuşmayı şu sözlerle anlatır;

“Sıra dışı birçok isteği vardı, açıkçası ilk başlarda ilgilenmedim. Anıtın detaylarını öğrendikçe onu başından savmak istedim ve bunun çok detaylı bir iş olduğunu söyleyerek fiyatın üç katını istedim. Bu durumda bunu kabul etmeyeceğini düşündüm, ben de zaten bunu istiyordum. Ama o, hiç itiraz etmeden ücreti ödemeyi kabul etti. Artık diyebileceğim bir şey kalmamıştı.”

İzinler için yüklü bağışlar;

Daha sonra anıtın şemalarını getiren Christian işlemleri başlatır. Sırada anıtın nereye koyulacağını belirlemek vardır. Bunun için Georgia eyaletinin Elbert şehrinde karar kılınır. Gerekli izinleri yetkililerden yaptığı önemli bağışlar sayesinde kolaylıkla alır ve artık geriye sadece anıtın inşası kalır.

Her biri 20 ton ağırlığında, 5 metre yüksekliğinde olan ve 5 dev granitin üstünde bir de tepe taşı ismi verilen 12 tonluk bir taşın daha olduğu dev anıt yapımına başlandığı günden yaklaşık 8 ay sonra 22 Mart 1980 tarihinde belirlendiği yere dikilir.

Georgia Anıtı’nın inşaası

Anıtı yaptıran Robert Christian’ın da istediği gibi taşların konuluş şekilleri astronomik takvim ve saat işlevine sahip olup ayrıca pusula görevi de görmektedir. Anıtın asıl dikkatleri üzerine toplayan kısmı ise granit taşların üzerine 12 farklı dilde yazılmış olan 10 madde.

Bu Diller;

Çince, İngilizce, Rusça, İbranice, İspanyolca, Hintçe, Arapça ve Swahili dilleridir. Ayrıca Georgia Anıtı’nın üzerindeki 10 madde bu dillere ek olarak dünyada artık konuşulmayan 4 dilde daha yazılmıştır, bunlar ise; Mısır hiyeroglifi, Klasik Yunanca, Babil ve Sanskrit dilleridir.

Georgia Anıtı ‘nın ilk maddesi

Yeni Dünya Düzeni için bir rehber niteliğinde inşa edilen anıt hakkında Deccal’den İlluminati’ye kadar birçok komplo teorisi üretilmiştir. Robert, anıtın açılışında medyayı da olaya dahil etmiştir. Daha sonrasında da şirket ile görüşen Robert tüm belgelerin yakılmasını istemiştir.

Akabinde kayıplara karışan Robert Christian, granit şirketinin başkanı Joe Fendley’e isminin dahi gerçek olmadığını ve takma bir isim olduğunu da özellikle söylemiştir. Ayrıca Georgia Anıtı altında 6 metre derinlikte toprağa bir zaman kapsülü gömülüdür.

10 Madde;

İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000’un (beşyüz milyonun) altında tut.

Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.

İnsanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.

Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.

İnsanları ve ulusları, adil yasalar ve hakkaniyetli mahkemeler ile koru.

Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.

Küçük yasalar ve kullanışsız protokollerden kaçın.

Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.

Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını takdir et.

Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak, doğaya yer bırak.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar