İlginç Bilgiler

Kaan Tangöze (Duman) Bal Şarkısının Hikayesi!

Kaan Tangöze (Duman) Bal Şarkısının Hikayesi!

5 Eylül 1973 tarihinde dünyaya gelen Kaan Tangöze ABD’de Seattle Üniversitesi’nde ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Aynı zamanda söz yazıp müzisyenlik yapan Kaan Tangöze, 1995 yılında Türkiye güzeli seçilen Ahu Pakaşay ile aşk yaşamaktadır.

Çift, birbirlerini çok sevse de maalesef ara ara kavgalar yaşamaktadırlar. Bu sırada Kaan Tangöze solistliğini yaptığı Duman grubu kurulmuş ve albüm çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. 2002 yılına gelindiğinde Duman grubu 2. albümü olan ”Belki Alışman Lazım” albümünün tanıtımı için Kemancı Bar’da sahne alır.

Bu konsere Kaan Tangöze’nin sevgilisi Ahu Pakaşay’da gelecektir, fakat yaşadıkları bir tartışma nedeniyle Ahu Pakaşay bu konsere gelmek istemez. Kaan Tangöze ise tartışmalarına rağmen Ahu Pakaşay’ın konsere geleceğini düşünür, gözleri konser sırasında devamlı Ahu Pakaşay’ı aramaktadır. Ahu Pakaşay ise, konserin gerçekleştiği esnada evinde intihar etmiştir. Kaan Tangöze bu acı haberi sahneden inince alır ve bu acı olaydan sonra kendini uzun bir süre eve hapseder.

Ahu’ya yazdığı şarkılar;

Kaan Tangöze, Ahu Pakaşay’a vefatından öncesi ve sonrasında birçok şarkı yazdığı bilinir, bu şarkılardan bazıları ”Haberin Yok Ölüyorum, Senin Gibi, Melek” ve daha birçoğu. Ancak bu şarkılar arasından en özeli ”Bal” şarkısıdır. Bir söylentiye göre Kaan Tangöze o gece sahnede, ”Bal” şarkısını söylediği esnada Ahu Pakaşay intihar etmiştir, diğer bir söylentiye göre ise Kaan Tangöze Ahu Pakaşay’a ”Balım” diye hitap edermiş.

Nitekim Kaan Tangöze o geceden sonra bir daha ”Bal” şarkısını söylemeyi reddeder. Ta ki bir açık hava tiyatrosunda konser verirken seyircilerin ”Bal, Bal” diye tempo tutarak bağırmaları, ısrar etmelerine kadar. Ve bu büyük ısrarlardan sonra, Kaan Tangöze gözyaşları içinde son kez ”Bal” şarkısını söyler.

Kaan Tangöze ve Ahu Pakaşay

Kaan Tangöze’ye hayatında başarılar ve mutluluklar, Ahu Pakaşay’a ise Allah’tan rahmet diliyoruz.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar