Hikayeler

Kafasının Yarısı Alınan Adam ve Eşinin Vefa Hikayesi!

Kafasının Yarısı Alınan Adam ve Eşinin Hikayesi!

Sadakatin ve karşılıksız sevginin az bulunduğu şu zamanlarda, iyi günde de kötü günde de cümlesinin ne demek olduğunu insanlara bir kez daha hatırlatan, bir aşk ve vefa örneği var karşımızda. Bir çocuk annesi Brianna yaşadıklarını bizlere şu cümlelerle aktarıyor;

Annemin arayışı;

”Sanırım annemin beni o sabah uyandırmasını hiçbir zaman unutmayacağım. Endişeli bir sesle bana ”Auistin bir kaza geçirdi.” dedi. O an apar topar şekilde hastaneye doğru giderken aklımdan tek şey geçiyordu; ”Kocama ne olduğu?” ve aklıma en kötü şeyler gelmeye başladı. Daha sonra hastaneye gittiğimde ise eşimin beyin kanaması geçirdiğini öğrendim.

Doktorlara bunun nedenini sorduğumuzda bize; ”Son zamanlarda aşırı derecede enerji içeceği tüketmesi sonucunda gerçekleştiğini.” söyledi. Auistin uzun saatler boyunca çalışıyordu ve o, bu içecekler ile uykuya direnmeye çalışıyordu. Daha sonra ameliyata alındı ve o acı içinde 5 saatlik bekleyişten sonra Auistin hayattaydı. Bu mükemmel bir haberdi fakat onu görmek için odaya girdiğimizde makinelere bağlı eşimin yüzünü tanımakta zorlandım.

O anı unutamam;

Eşimin kafasının bir kısmı geri dönüşü olmaksızın fiziksel bir değişime uğramıştı. O an Auistin’in anne ve babasına baktığımda gözlerindeki ışığın söndüğünü gördüm, hareketsiz yatan oğullarına bakıyor ve ağlıyorlardı. Bu ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum. Ama o an onları bu şekilde görmek içimi parçalamıştı. Eşimi ve ailesini o halde görmek hayatım boyunca yaşadığım en kötü histi.

Ancak hepsi bu kadar değildi. Eşimi felç, nöbet gibi olaylar takip etti. Onun yanında otururken çok dua ettim ve onu asla terk etmeyeceğimi biliyordum. Tabi bu olay yaşandığında oğlumuz doğmak üzereydi. Yalan söylemeyeceğim, bu çok zordu. Oğlumun doğumunda eşimin yanımda olması, elimi tutması ve kordonu onun kesmesi hayallerimin bazılarıydı, fakat bunları tek başıma yaşadım. Ama oğlumuz doğduktan sonra onu kucağıma sağlıklı bir şekilde verdiklerinde ikinci bir mucize oldu ve eşim Auistin’in uyandığını söylediler.

Her şey güzel olacaktı;

Hemen onun yanına gitmeliydim, oğlumuzun ona benzediğini söylemeliydim ve ona ne kadar fazla ihtiyacımız olduğunu. Onu tekrar göremeyeceğimi çok kez düşündüm ancak oğlumla birlikte ona kavuştuk ve o gün, kalbimin mutluluğu geri kazandığı gündü.

Şimdi ise hayatımız eskisi gibi normal değil. Artık doktor ziyaretlerimiz ve hastane gezilerimiz var. Ama biz buradayız, beraberiz ve mücadele ediyoruz. Küçük güzel oğlumuz ve eşim ile ilgilenmek için her sabah erkenden uyanıyorum. Ona elimden geldiğince iyi bakıyor ve yürümesine yardımcı oluyorum. O, aşık olduğum o adamdan daha farklı görünse de onu seviyorum. Çünkü aşk bencil değildir ve onu hayatımın sonuna kadar seveceğim.”

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar