Sıra Dışı HayatlarSuç ve Şiddet

Lina Medina: Çocuk Yaşta Anne Olan Küçük Kız!

Lina Medina: Çocuk Yaşta Anne Olan Küçük Kız!

Lina Medina, dünyanın en genç annesi olarak kayıtlara geçmiştir. Yalnızca 5 yaşında iken karın bölgesinin şişmesinden dolayı tümör endişesi ile hastaneye kaldırılır. Hastanede doktorlar tekrar tekrar test yapmasına rağmen şok olacakları bu gerçekle karşılaşırlar. Lina henüz 5 yaşındadır ve hamiledir…

En genç anne;

Lina Medina 23 Eylül 1933 tarihinde Peru’da dünyaya geldi. 1939 yılının başlarında Lina’nın karnı çok fazla şişmesi ve bir hastalık kaygısı nedeniyle babası tarafından hastaneye getirildi. Doktorlar küçük kızın bir bebek taşıdığını gördüklerinde şoka uğradılar, tekrar tekrar test yaptılar ve acı gerçeği en sonunda kabullendiler. Küçük kız hamileydi.

Lina Medina

14 Mayıs 1939 tarihinde Lina Medina henüz 5,5 yaşında iken Gerardo ismindeki çocuğunu dünyaya getirdi. Sezaryen ile alınan 2,7 kilogram ağırlığındaki bebek ismini çocuğu doğurtan doktordan almıştır. Çocuk hayatta kalmayı başarmış ve 1979 yılında 40 yaşında iken hayatını kaybetmiştir.

Peki bu doğum nasıl mümkün oluyor?

Lina Medina çok küçük yaşta hamile kalmasının nedeni puberte prekoks isimli bir hastalığa sahip oluşudur. Bu hastalık kız çocuklarında 8 yaşından önce adet görme ve çocuk yapabilme özelliklerini çok erken yaşta kazanabilmesidir. Bu hastalık kız çocuklarında çok ender görülmeyen ve sık karşılaşılan bir durumdur.

Lina’nın hamile olduğu öğrenildiği günden sonra resmi makamlar olaya el atmış ve babası ile birlikte birçok kişi gözaltına alınıp sorgulanmıştır. Baba uzun bir süre tutuklu kaldıktan sonra yeterli delil bulunmaması nedeniyle serbest bırakılmıştır. Lina, kendisine uygulanan cinsel istismarın kim tarafından yapıldığını hiçbir zaman söylememiştir.

Lina Medina’nın evliliği;

Lina Medina

Küçük bebek Gerardo 10 yaşına kadar Lina’yı ablası olarak tanımıştır. Daha sonra ise küçük çocuğa bu acı gerçek söylenilmiştir. Lina ise 1972 yılında 39 yaşında iken Raul Jurado ile evlenmiş ve bu evlilikten 2. çocuğunu (erkek) dünyaya getirmiştir. Lina Medina şu an 86 yaşındadır ve eşi Raul ile birlikte hayatına Peru’nun başkenti Lima’da devam etmektedir.

Lina gibi bu hastalığa sahip ve çok genç yaşta anne olan birçok isim vardır. Bunlardan birkaçı şöyle;

Dünyanın en genç anneleri;

1. Lina Medina – 5 Yıl 7 Ay (babası bilinmiyor) – Peru 1939

2. Yelizaveta “Liza” Gryshchenko – 6 Yıl (babası 70 yaşındaki dedesi) – Sovyetler Birliği 1934

3. H. (Tam ismi bilinmiyor) – 6 Yıl 7 Ay (babası bilinmiyor) – Hindistan 1932

Kayıtlara göre 7 yaşında yok, 8 ve 9 yaşında anne olan ise çok fazla sayıda çocuk var. İçerik maalesef çok rahatsız edici bir içerikti, ALLAH hiçbir çocuğa ve aileye böyle şeyler yaşatmasın. Bunları gerçekleştiren tüm sapık ruhların da soyu tükenmesi dileğiyle…

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar