Uzay & Bilim

Los Angeles Savaşı Olarak Tarihe Geçen UFO Olayı!

Los Angeles Savaşı Olarak Tarihe Geçen UFO Olayı!

Tarih sayfalarına Los Angeles Savaşı olarak geçen ve bir saldırı mı, UFO mu, yoksa başka bir şeyin mi neden olduğu hala gizemini koruyan bu ilginç olay ve komplo teorileri;

Yıl 1940…

27 Eylül 1940 tarihinde başta Japonya, Almanya ve İtalya olmak üzere Tripartite Antlaşması ile Mihver Devletleri kuruldu. Bu müttefiklere tepki olarak Amerika, Japonya’ya akaryakıt ambargosu uygulayarak Panama kanalını Japon gemilerine kapattı. Bu Japonya’ya için büyük bir darbe oldu.
Amerika, Japonya’ya “Eğer savaştan çekilirseniz bu ambargonun kalkacağını” bildirdiler. Ancak Japonya hiç de bu niyette değildi. ABD’ye bir darbe vurmak istedi. ABD ise Japonya’dan bir misilleme geleceğini hiç tahmin etmiyordu, ta ki Japonya ABD’ye bir sürpriz bir saldırı hazırlayana kadar…

7 Aralık 1941…

Sabah saatlerinde Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri, Hawaii Adaları’nın Oahu Adası’nda bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri gemilerine bir saldırı düzenledi. Tarihe ‘Pearl Harbor’ olarak geçen bu olay Amerika’yı büyük bir ölçüde yaraladı.
Bu saldırı sonucunda 12 Amerikan savaş gemisi, yaklaşık 190 savaş uçağı imha edildi. ABD beklemediği bu saldırı yüzünden artık her türlü saldırıya karşı tetikte olmaya başladı ve ABD halkı ciddi ciddi korkmaya başladı. Los Angeles Muharebesi olayı da bu saldırıdan sonra gerçekleşti.

24 Şubat 1942…

Pearl Harbor’dan yaklaşık 2,5 ay sonra 24 Şubat 1942 tarihinin akşamında Los Angeles’ın batısında tanımlanamayan bir cisim görüldü. Halktan binlerce ihbar alındı, gökyüzünde tanımlanamayan bir cisim vardı. ABD’nin ilk düşündüğü şey yeni bir saldırının gerçekleştiği yönündeydi, halk ise tedirgin bir vaziyette neler olduğunu anlamaya çalışıyordu.

Tanımlanamayan cisme dev projektörlerle ışıklar tutuldu. Saat gece 03:00 sularında projektörler kapatılıp ateş emri verildi ve gökyüzündeki belirlenemeyen cisme uçaksavarlar tarafından ateş açıldı.
Ancak cisimden ne bir patlama görüntüsü ne de bir karşı saldırı geldi. Amerika neye karşı savaştığını bilmiyordu. Bir süre sonra ateşler durdu ve tanımlanamayan cisim bir anda yükseldi ve ortadan kayboldu.
Saat 04:30 sularında donanma halka tehlikenin geçtiğini bildirdi. Bu olaydan sonra ortaya birçok teori atıldı. Kimileri yaşanan bu olay Pearl Harbor’dan sonra gerçekleştiği için Japonların sorumlu olduğunu düşündü, kimileri de üstün teknolojiye sahip bir uzaylı aracı olduğunu yorumladı.

Ancak Japonya savaştan sonra böyle bir saldırı düzenlemediğini konusunda bir açıklama yaptı. Ordu, görülen bu nesnenin bir meteoroloji balonu olduğunu söyleyerek konuyu kapattı. Olay Los Angeles Times gazetesi dahil tüm dünya basınında yer aldı.
Araştırmacılar ve uzmanlar bu olayın Amerika’nın, Pearl Harbor’dan sonra korku içinde olmasından dolayı yanlış bir alarm olduğu ve tamamen hayal görmesi ve boşlukla savaşması olarak yorumladı. Ancak binlerce insan gökyüzünde parlak bir cismin olduğunu görmüştü ve sayısız kayıtlı ihbar vardı. Herkes aynı rüyayı mı görmüştü?

Peki Los Angeles Savaşı adlı bu olayda gökyüzündeki cisim neyin nesiydi, Amerika’ya düzenlenecek olan bir saldırı mıydı, UFO muydu, yoksa Amerika halkı korkudan rüyalar mı görmüştü, siz ne düşünüyorsunuz?

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar