İlginç Bilgiler

Lotr: Orta Dünya’nın En Kötü Yaratıkları!

Lotr: Orta Dünya’nın En Kötü Yaratıkları!

Dünyada en fazla hayran kitlesine sahip fantastik evrenlerden biri olan Orta Dünya’nın en kötü 7 yaratığı;

1. Gothmog;

Gothmog, Balrog’ların efendisidir, aynı zamanda Angband’ın Yüksek Reisi olarak da bilinir. Melkor’un ordusunun en değerli askerlerinden biridir. Kendisine ait trol muhafızları vardır. Feänor, Fingon gibi birçok güçlü Elfi katletmiştir. Ecthelion tarafından ise öldürülmüştür.

2. Ancalagon;

Öfke savaşında Melkor’un ejderha birliklerine komuta etmiştir. Orta Dünya’nın en büyük ejderhasıdır, kilometrelerce yükseklikten uçmasına rağmen güneş ışınlarını kapatıp, şehri karanlığa boğar. Eärendil tarafından öldürüldüğünde, yere düştüğü bölge yok olmuştur.

3. Glaurung;

Dev solucan olarak da bilinen, ateş püskürten bir sürüngendir. Melkor’un ordusundan olup, Beleriand’ın Yüksek Elflerine karşı savaşmıştır. Fiziksel gücü yanı sıra zekası ve hileleriyle ön plana çıkmıştır. Turin’in büyülü kılıcıyla yaralanmış bir süre sonra da ölmüştür.

4. Angmar’ın Cadı Kralı;

Sauron’un kendilerine sunduğu Güç Yüzüklerini aldıktan sonra, büyüden etkilenerek Sauron’a hizmet etmişlerdir. Nazgûller önceden haşmetli krallardı ancak Sauron tarafından kandırılmış ve lanetlenmişlerdir. Angmar’ın Cadı Kralı, Kralın dönüşü filminden de hatırlayacağınız üzere Eowyn ve Merry tarafından öldürülmüştür.

5. Sauron;

Melkor yenildikten sonra kaçmış, uzun zaman sonra gücünü toplayarak geri dönmüştür. Önce güç yüzüklerini sonra onlara hükmeden tek yüzüğü yapmıştır. Böylece başlayan savaş, 3. Çağın 3019 yılında Frodo ile Sam’in taşıdığı tek yüzüğün Gollum’un ele geçirdikten sonra yüzükle birlikte düşmesi ile Sauron, sonsuza kadar yok olmuştur.

6. Melkor;

Ainur’un en güçlüsüdür. Silmarilleri zorla ele geçirdikten sonra Feänor tarafından “Kara Düşman” anlamına gelen Morgoth ismi takılmıştır. Elfleri de orklara dönüştürmüş ve Balrogları kötülükle etkileyip kendi askeri yapmıştır.
Sağ kolu ve en sadık hizmetkarı Sauron’dur.

7. Ungoliant;

Karanlıktan doğan dev örümcek. Melkor, Ungoliant’ı bulup ona teklif yapar, yanımda savaş ne istersen vereyim ve Ungoliant teklifi kabul eder. Ancak Ungoliant’ın bitmek bilmez bir iştahı vardır, kutsal ağaçların özlerini kurutana kadar içer ve devasa boyutlara ulaşır.

Hatta öyle ki, bu kadar büyümesi karşısında Melkor bile ondan korkmuştur. Doymak bilmeyen Ungoliant en sonunda Melkor’dan Silmarilleri ister. Melkor reddedince, Ungoliant Melkor’a saldırır, çığlıkları duyan Balrog’lar gelir ve Ungoliant kaçar. Kendini yiyerek öldüğü sanılmaktadır. Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü filminde Sam’in savaştığı örümcek Shelob, Ungoliant soyundandır.

Umarız, yakında dizisi çıkacak olan bu fantastik dünyada yer alan karakterlerin ‘en azından bir kısmını’ görebiliriz.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar