Sıra Dışı Hayatlar

Mirin Dajo: Kılıçların Öldüremediği Gizemli Adam!

Mirin Dajo: Kılıçların Öldüremediği Gizemli Adam!

Arnold Gerrit Henskes sahne adıyla Mirin Dajo 1912 yılında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde doğdu. 30’lu yaşlarına kadar gayet normal işlerde çalışan Mirin, 33 yaşına geldiğinde ilginç yeteneğinin farkına vardı. Amsterdam’a giden Mirin, barlarda insanlardan para karşılığı vücudunu hançer ve benzeri nesnelerle delmesini isteyerek kazanç sağlamaya başladı.

Daha sonra edindiği asistanı ile birlikte sahnelere çıkmaya başlayan Mirin Dajo, bu ilginç yeteneği ile kısa zamanda büyük bir üne kavuştu. Asistanı, Mirin Dajo’nun vücuduna kılıç ve çeşitli kesici aletler saplıyor, Mirin vücudundaki aletler ile birlikte sahnede yürüyor, koşuyor, seyircilerin arasına karışarak şovunu icra ediyordu. Daha sonra kesici aletler vücudundan çıkarıldığında ise neredeyse hiç kan akmıyordu. Gitgide ünü arttı ve inanması güç bu yeteneği görmeye gelenlerin resmen ağızları açık kaldı.

Doktorlar tarafından test edildi;

Tabii ki bazı kişiler bu şovlara inanmadı, göz yanılması yani illüzyon olduğunu iddia etti. Mirin Dajo ise bu iddiaların yalan olduğunu kanıtlamak için doktorların kendisini incelemesini ve bir takım testlere girmeyi kabul etti.
Doktorlar Mirin Dajo üzerinde bir dizi testler gerçekleştirdi ve bizzat bu gösteriye tanık olup, röntgenler çektiler ve kılıçlar çıkarıldığında Mirin Dajo’nun vücudundan neredeyse hiç kan akmadığına şahit oldular, böylece Mirin yeteneğini herkese ispatlamış oldu.

Mirin Dajo bu gösterilerden önce meditasyon yapıyor ve yeteneğinin kendisine Tanrının bir armağanı olduğunu düşünüyordu. Neden kendisine zarar gelmediğini ise ”koruyucu melekler” tarafından korunduğunu ve yaşadığı paranormal deneyimlere bağlıyordu.

1947 yılında İsviçre’ye taşınan Mirin Dajo şovlarına orada da devam etti. Dindar biriydi ve bu yüzden bazı kişiler bu yeteneğinden ötürü onun ‘Mesih’ olduğunu düşündüler. Ancak bu iddiaları her zaman reddetti ve insanlara barış mesajları verdi.

Yaptığı şovlar sonu oldu;

Kısa sürede büyük bir üne kavuşan Mirin Dajo 1948 yılında, 36 yaşında iken tehlikeli gösterileri sonucu hayatını kaybetti. 11 Mayıs 1948 tarihinde ağzından büyük bir çelik iğne soktu ve aort damarının yırtılmasına neden oldu. Hastaneye kaldırılan Mirin, 2 gün sonra 13 Mayıs 1948 tarihinde ameliyat edildi, bir süre yaşam mücadelesi veren Mirin gerçek adıyla Arnold Gerrit Henskes 26 Mayıs 1948 tarihinde hayatını kaybetti.

Mirin Dajo vücudunu delerek kan akmamasını, organlarının zarar görmemesini, acıya nasıl dayanıklı hale geldiğini anlamak güç. Her ne kadar çok ilginç bir yeteneğe de sahip olsa, bunun üstüne giderek kendini büyük tehlikelere soktu ve genç yaşında hayatını kaybetti, belki de bu şovlardan öleceğini hiç düşünmüyordu, kim bilir.

+16 uyarısı koyarak alta videosunu ekliyorum, merak edenler izleyebilir.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar