Ocak 10, 2019

Nikola Tesla’nın Az Bilinen 4 Büyük İcadı!

1 – Tesla’nın Osilatörü;

Nikola Tesla’nın buhar ile çalışan bir elektrik jeneratörüdür. Bu icadının amacı cihazın elektriği titreşimlere dönüştürerek dünyanın başka bir yerine gönderip, bir başka cihazla bunları toplayıp dalgalar ile tekrar elektriğe dönüştürmesi yönündeydi. Fakat titreşimler ile çalışan bu cihaz tüm binayı titretecek kadar güçlüydü. 1898 yılında bu icadını denediğinde cihaz etrafındaki her şeyi sarsmıştı, yani bir depreme neden olmuştu.

Nikola Tesla böyle bir şeyin meydana getireceği korkunç şeylerin farkına vardığında cihazı hemen etkisiz hale getirdi ve çalışanlarına, sarsıntı ile ilgili soru sorulursa haberleri olmadıkları yönünde talimatlar verdi. Beklediği gibi de oldu bir süre sonra polisler Tesla’nın kapısını çalmıştı. Bazı teorisyenler bugün ABD’nin bu çalışmalarını devam ettirdiğini düşünmektedir.

2 – Uçan Daire;

Nikola Tesla 1928 yılında yer çekimine dayanıklı uçak-helikopter karışımı bir icat tasarlamış ve bu icadı hakkında şunları söylemiştir;
”Uçan makinemin ne uçaklar gibi kanatları ne de helikopterler gibi pervaneleri olacak. Ancak yine de yüksek hızla herhangi bir yöne doğru hareket edebilecek ve hatta havada uzunca bir süre hareket etmeden sabit kalabilecektir.”

İnsan bazen Nikola Tesla’nın uzaylılar ile bir bağlantısı olduğunu düşünmüyor değil. Fakat Tesla’nın bu süper icadı maddi sıkıntılar nedeniyle yarım kalmıştır. Ömrünün son yıllarında Otis T. Carr isimli bir kişi Nikola Tesla’nın dünyasına girerek bu icadı Tesla’dan çalmış ve daha sonra pantentini almıştır. Bir fuarda yeni icadını tanıtmak isteyen Otis T. Carr konu işlevselliğe geldiğinde başarısız olmuş, fuara dahi çıkamamıştır.

3 – Ölüm Işını; (Teleforce)

Nikola Tesla 1930 yılında Teleforce diğer adıyla Ölüm Işını isimli icadını duyurdu. Savunma amaçlı icat ettiği silahının büyük orduları tek başına ortadan kaldıracağına inanıyordu. Yoğun bir enerji ışını üreten bu silah 320 kilometre öteden 10 bin savaş uçağını yok edebilecek güçte olduğunu söylemiştir.

Nikola Tesla bu icadını duyurduktan sonra önemli devlet adamları kendisi ile görüşme isteyip silahı kendilerini tanıtmasını istemiştir. Ancak Nikola Tesla devletlerin bu silahı kötü yönde kullanacaklarını düşündüğü için bu teklifleri reddetmiştir. Olası bir durumda icadın çalınmasına karşın silahın prototibini de hiçbir zaman kağıt üzerine çizmemiştir.

4 – Geliştirilmiş Hava Gemileri;

Nikola Tesla elektrik ile çalışan ve sadece 13 kilometre yükseklikte seyahat edebilecek uçan gemiler tasarladığını duyurmuştur. Bu gemiler her ne kadar görüntü olarak zepline benzese de daha güvenli ve çok daha hızlıydı. Tesla bu icadı ile New York’tan Londra’ya sadece üç saat içinde yolcu taşınabileceğini söylemiştir.

Ayrıca bu uçan gemilerin güçlerini atmosferden alacağını ve yakıt ikmali için hiçbir zaman durmaya gerek kalmayacağını ifade etmiştir. Bu gemilerin hem yolcu taşımak hem de hava saldırısı için kullanılabileceğini söyleyen Nikola Tesla, icadı için bir sponsor bulamaması nedeniyle hiçbir zaman hayata geçirememiştir.

”İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir; Çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.”
Nikola Tesla

Benzer İçerikler;