Gizemli Bilgiler

Ningen: Okyanusların Hakimi Efsanevi Yaratık!

Van Gölü Canavarı Gerçek mi? Akdamar Adası!

Bizim Van Gölü canavarımız gibi hemen hemen her ülkenin popüler bir efsanesi vardır. Özellikle Japonya şehir efsaneleri konusunda dünyada ilk sırada yer alır. Yine Japonya’ya ait bu şehir efsanesi Ningen nedir ve hakkında yer edinen bilgilere kısaca göz atalım;

Ningen Japoncada insan anlamına gelmektedir. Özellikle buzlu sularda ve Antarktika çevresinde görüldüğü iddia edilen bu yaratığın boyları 20-30 metre arasında değiştiği ve beyaz bir renge sahip olduğu bildirilmiştir.

İnsan benzeri yaratık;

İlk kez Japonya’nın balina araştırma denizaltıları tarafından görülen bu yaratığın büyük bir kuyruğu, yüzgeçleri, kolları ve hatta parmakları olan insan benzeri bir yaratık olarak tanımlamıştır. Yaratık ilk görüldüğünde bir denizaltı olduğu sanılmış fakat yakınlarından hızlı bir manevra yaparak geçtiğinde denizaltı değil bir yaratık olduğunu anlamışlar.

Ningen’in varlığı hakkında şimdiye kadar kesin bir kanıt sunulmamıştır. Sadece görgü tanıklarının ifadeleri ve insanlar tarafından shop ile interenete sunulan bir takım sahte resimler yer almaktadır. Japonya hükumeti bu yaratık hakkında gizli araştırmalar yaptığı ve görgü tanıklarına sessiz kalmaları yönünde uyarılar yaptığı söylentileri de yer almaktadır.

Gerçek fotoğraf iddiası;

Ningen daha çok geceleri ortaya çıktığı, gündüzleri ise daha dip bölgelerde yaşadığı, yavrularının 5 metre civarında ve bazı yetişkin olanlarının çok daha büyük olduğu söylenmiştir. Yine Japonya hükumeti gerçek Ningen fotoğraflarına sahip olduğu fakat bilimsel araştırmalarının itibarı zedelenmemesi adına bir fotoğraf yayımlamadığını bildirmiştir.

Ningen’in gerçek olduğunu savunan bir kesim, ortaya çıkan sahte Ningen fotoğraflarının Ningen’in gizli kalmasını isteyen kişiler tarafından bilerek internete sızdırıldığını ve bu yaratığın tamamen bir uydurma olduğunu göstermek adına gerçekleştirildiğini düşünüyor.

Ningen efsanesi uzun zaman önce ortaya çıkmış olsa da 2007 yılında paranormal olayları yayımlayan bir Japon dergisi ile popülerlik kazanmıştır. Ningen’e bir makalede yer verilmiş ve kendisinden ”Antarktika İnsanları” diye bahsedilmiştir. Ayrıca dergide Google Haritalar’dan alınmış bir görüntü yer alıyordu ve bu görüntünün de Ningen’e ait olduğu iddia edildi.

Okyanusların yüzde 95’inin keşfedilmediği varsayıldığında okyanuslarda bilinmeyen birçok deniz canlısının yer alması da mümkün. Her geçen gün denizlerde yeni hayvan türleri keşfediliyor fakat böylesine büyük ve insan benzeri bir yaratığın var olması mümkün müdür bilinmez.

Japon hükumeti günümüzde bu canlı hakkında araştırmalar yapmaya devam etmektedir.

Siz Ningen hakkında ne düşünüyorsunuz? Okyanuslarda böyle yaratıkların olması sizce mümkün mü?

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar