Ocak 23, 2019

Çıldırtan Kitap Necronomicon Hakkında Bilgiler!

En tehlikeli kitap olarak kabul edilen büyü kitabı Necronomicon Amerikalı korku yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından Cthulhu’nun Çağrısı isimli kitabında bahsedildikten sonra ün kazanmıştır.

Kitap bu yüzden bazılarına göre Lovecraft tarafından uydurulan bir düzmecedir, fakat Necronomicon tarihsel olarak Lovecraft’tan çok daha eskiye dayandığına dair rivayetlerin oluşu bu kitabın gerçekliği ile ilgili varsayımları da artırıyor.

Kim Yazdı?

Bu kitabın yazarı Abdul El Hazret isimli bir Arap bilgin ve gezgin. Milattan sonra 8. yüzyılın başlarında birçok yer gezmiş ve bir takım eski mistik yazılar bulmuştur. Elde ettiği bu büyüler sayesinde ölüler ile konuşabilmiş. Öğrendiği tüm büyüleri, diğer dünya ile kurduğu iletişimi ve diğer tüm yazıları bu kitapta toplamış.

Orijinal kitap ortalama 125 sayfalık 7 ciltten, toplamda yaklaşık 900 sayfadan oluşuyor. Günümüzde pek çok kitapçıda veya internette bulabileceğiniz Necronomicon kitapları genel olarak bu kitap hakkında bilgiler verir ancak orijinal kitap kayıptır.

Birçok Kişinin Eline Geçti;

Tarih boyunca bu kitabı bulduğu ve kullandığı ileri sürülen birçok insan olmuştur. Ünlü kahin Nostradamus kehanetlerini bu kitabın yardımıyla yazdığı tahmin edilmektedir. Daha sonra ise Adolf Hitler’in de eline geçtiği ve bu kitabı kullanmaya çalıştığı, fakat başarılı olamadığı diğer iddialar arasındadır.

Kitabın birçok farklı ismi vardır, bunlardan bazıları; Ölülerin Kitabı, Arabın Kitabı, Delirten Kitap, El Azif ve daha birçoğu. Yine Lovecraft’ın kaleme aldığı Necronomicon Tarihi isimli kitapta Abdul El Hazret’in bu büyüleri kitaplaştırdığı için 738 yılında işkencelere maruz kaldığı, kör ve dilsiz bırakıldıktan sonra da idam edildiği yazmaktadır.

Kitapta Neler Var;

Necronomicon sadece büyülerden ibaret değil, içinde mistik bilgilerin de yer aldığı bir kitaptı. Simya yolu ile altın yapma yolları da bu kitapta yer aldığı diğer iddialar arasında. Kitabın şu an nerede olduğu kimse tarafından bilinmese de bir kesime göre kitabın bir kısmı Vatikan’da olduğu tahmin edilmektedir. Hatta kitaptan faydalanarak ölüleri diriltme deneyleri yapıldığı da yine diğer komplo teorilerinden birisidir.

Günümüzde kitap hakkında çok az bir bilgi olmasına rağmen bu kadar gizemli olması da fazlasıyla şaşırtıcı. Sonuç olarak bu büyü kitabı belki bir efsane, belki de birilerinin elinde mevcut.

Benzer İçerikler;