Gizemli Bilgiler

Oyuk Dünya (Hollow) Teorisi Hakkında Tüm Detaylar!

Oyuk Dünya (Hollow) Teorisi Hakkında Tüm Detaylar!

Öncelikle oyuk dünya teorisi gibi mistik konular oldukça karmaşık oluyor, ben size en sade dille anlatmaya çalışacağım;

Başlayalım mı?

İlk önce Agartha ve Shamballa’dan bahsedeceğim. Efsaneye göre çok uzun zaman önce uzaysal kökenli gelişmiş bir ırk, Himalaya dağlarının altından sonsuz mağaralar ülkesine, yani konumuz olan Dünya’nın içi denilen bölgeye yerleştiler. Hatta birçok teoriye göre zaman zaman görülen, iddia edilen UFO’lar, yani dünya dışı varlıklar uzaydan değil buradan gelmekteydi.

Oyuk Dünya (Hollow) Teorisi

Bu uzaysal ırk daha sonra ikiye ayrıldı; Agartha ve Shamballa. Agartha iyilik, Shamballa ise karanlığı simgeler. Agartha dünya toplumundan uzak kalmayı, Shamballa ise dünyayı ele geçirmek istemektedir. Budizm ve Eski Mısır bu efsaneyi kabul etmiştir. Hatta Adolf Hitler bile bu konu üzerinde ciddi araştırmalar yapmıştır.

Antik Mısır Hiyeroglifleri, Sümer Tabletleri, Gılgamış Destanı, Çin Kaynakları, Babil Yazıtları, Tibet Belgeleri hep dünya içinde başka bir dünyadan bahseder, ayrıca Kur’an-ı Kerim’de Yecüc Mecüc, Tevrat ve İncil’de Gog, insana benzeyen diğer yer altı ırklarıdır.

Peki bu teoriyi ilk ortaya atan kimdi?
John Cleves Symmes Jr.
1780 yılında doğup, 1829 yılında vefat eden Cleves bu olayı hayatı boyunca araştırmış ve hatta fazlasını yaşamış olmalı ki 1818 yılında önemli onlarca lidere şu mesajı yollamıştı…

John Cleves Symmes Jr.

“Yeryüzünün içi yaşanılır olduğunu beyan ediyorum. İç içe bir çok katı küreden meydana gelip kutuplardan girişi vardır ve gerçek olduğunu ispat etmeye hazırım. Dünya bana yardım ederse yeryüzünün içini keşfetmek için hayatımı adamaya hazırım.”

John Cleves’in mezarı ve üstünde oyuk dünya yer alıyor.

John Cleves belli ki hayatını bu işe adamıştı. Aklınıza Dünyanın Merkezine Yolculuk filmi gelmiş olabilir. Zira bu kitabın yazarı olan Jules Verne’in bile bir zamanlar bu teori epey ilgisini çekmişti. John Cleves’in yazdığı mesajlara gelecek olursak, o zamanın liderleri tarafından hiçbirinin dikkatini çekmemişti.

Ta ki Adolf Hitler’e kadar…

Adolf Hitler

Adolf Hitler’in bu mektuplar dikkatini çekmiş olacak ki, bu konu üzerine gider ve Oyuk Dünya teorisini araştırmak için bir ekip hazırlatır.

Herbert Willigut önderliğindeki bu ekip Nazi ırkının kökenlerini aramak için Tibet’e gider. Albay gezi dönüşünde Oyuk Dünya hakkında Tibetli rahiplerden bilgiler alır. Bilgileri Nazilerin önde gelen devlet adamlarından Himmler’e aktarır.
Bilgilere göre Oyuk Dünya’nın girişlerinden bir tanesi kutuplardadır. Himmler, Adolf Hitler’den acil şekilde toplantı talep eder. Hava kuvvetleri komutanı Herman Göring’in de katıldığı bu toplantı adeta bir sunum anlatımına dönüşür.

Hitler, Oyuk Dünya’nın girişini bulması için Herman Göring’i yetkilendirir. 1939 yılında Naziler 3 denizaltı ve 5 gemiden oluşan bir keşif birliğini kutuplara gönderir, birlik bölgenin detaylı haritasını çıkartır ve Oyuk Dünya’nın giriş noktası tespit edilir.
Tarihler 1940’ı gösterdiğinde Adolf Hitler, Oyuk Dünya’nın girişinde bir üs kurulmasını bildiren emri imzalar. General Göring, Uboat tipi denizaltısı ile yola çıkıp uygun yeri tespit etmesinin ardından gemilerle bölgeye malzemeler sevk edilerek Wolf Slotz kurulur.

Naziler, kadim ve gizli uygarlıkların sırları izindeydi. Bu gizli gerçeklere ulaşmak için, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş, resmi olarak desteklenen Ahnenerbe’yi kurdular. ABD’nin teknolojide çağ atlamasının sebebi, Ahnenerbe’yi deşifre etmesinden sonra yaşandığı söylenir.

Tarih 6 mayıs 1945…

Müttefikler Berlin’de direnen son Alman birliğini de imha ediyor. Bir gün sonra İngiltere Başbakanı Winston Churchill, Alman ordusuna bağlı tüm birliklerin teslim olduğunu açıklar.

Daha sonra Nazilerin belgeleri titizlikle incelenir ve yaklaşık 2000 kadar özel kuvvetler, jeologlar, doktorlar, fizikçiler, kimyacılar, biyologlar, medyumlar ve mühendislerden oluşan toplam 4300 kişilik bir birliğin Wolf Slotz üssünde konuşlandığını görürler.
Winston Churcill savaşın bittiğini düşünürken, Nazilerin hala bir B planı olduğu hissine kapılır.

Winston Churchill

Winston Churchill bu bilgileri edindiğinde adeta paranoya olur. Nazilerin yer altına saklandıklarını, üstün silahlar yapıp tekrar saldıracağını düşünür…

CIA Nazilerin tüm belge ve araştırmalarına el koymuştur. Binlerce Alman askeri sorgulanır ve tüm elde edilen bilgiler CIA’ye aktarılır.
Yapılan araştırmalarda “Sadece Führer’in A Sınıfı Sualtı Botları Birliğinin Kaptanına” isimli bir belge bulunur. Belge yüksek gizlilikteki 38 haritadan oluşuyordu. Daha net söylemek gerekirse belgede, Antarktika buzlarının altında Agartha adlı bir şehre giden su altı koridorları mevcuttu.

Bölgenin Nazi haritalarındaki ismi Asgard’tır.

Bulunan bu belgeler üzerine CIA’nın verdiği raporlar doğrultusunda dönemin Amerikan başkanı Harry Truman’ın emri ile Amerikan Deniz Kuvvetleri 26 Ağustos 1946’da Operasyon Highjump’ı başlatır.

Highjump Operasyonu

Operasyon gücü 13 gemi, 33 uçak ve 4700 personelden oluşuyordu. Operasyonun gerçek amacı Oyuk Dünya’ya girmek ve Nazi üssünü bulmaktı. Ancak bu gizli görev medyaya bölgede bir Amerikan araştırma üssü kurup jeolojik, coğrafi ve meteorolojik araştırmalar yapmak olduğu lanse edildi.
Filo ilk olarak Markiz Adaları’na ulaşarak 12 Aralık 1946 tarihinde Handerson, hava izleme istasyonunu kurdu. Daha sonra Peter Adası’na vardı, burada 10 gün süre ile keşif uçuşları yapıldı. Filo son olarak rotasını, Oyuk Dünya girişinin bulunduğu söylenen Balina Körfezi’ne çevirdi.

Sonraki yıllarda askerlerin verdiği ifadelere göre ekip, su altından çıkan disk şeklinde araçların saldırısına uğrayarak ağır zayiat verdiler.

Toplamda 3 gemi 8 uçak kaybeden filo geri çekildi, basına çığ düşmesi gibi hadiseler sonucu kayıpların meydana geldiği bilgisi verildi.

En son 2004 yılında bir kez daha enkaz arama girişiminde bulunulduysa da bir sonuca ulaşılamadı…

Siz bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar