Ocak 13, 2019

Özgecan’ın Katilini Öldüren Gültekin Alan’ın Mahkemede Verdiği İfade!

Çek senet, para pul işlerinden cezaevine girdim, Devlet’im kesti cezamı başım üstüne.
Özgecan’ın katilinin buraya geleceğini duydum. Göremediğim kendi kızlarım gözümün önünden geçti.

Tabancanın içeri girmesi ile jandarmanın, koruma memurlarının ve Devlet’in hiçbir bağlantısı yoktur, tuvalette buldum, oraya da nasıl geldiği hakkında bir bilgim yok.

Piç ve babası hücrede kalıyor ve hiç dışarı çıkmıyorlardı. Havalandırmaya da biz içerideyken çıkartıyorlardı. İsmimi yemek dağıtımı listesine verdim. Sıram geldiğinde gittim koğuşun kapısına vurdum yemek ve evrak var dedim…

Babası açtı kapıyı yemeği verdim, piçe imza lazım diyerek yanıma çağırdım. Gelir gelmez çektim silahı “Özgecan’ın selamı var dedim” yarısını ona yarısını da babasına boşalttım.

Mermi bitti, o sırada infaz koruma memurları gelince boş silahla birini rehin aldım. Tek amacım piçin kanının boşalmasını seyretmek ve öldüğünden emin olmaktı. Öldüğüne emin olunca memurlara teslim oldum.

Doğuştan Türk Milliyetçisiyim, Devlet’e silah çekmedim. Tutanaklarımda silahımın boş olduğu yazılıdır. Memurlardan da helallik istedim.

Benimle beraber altı kişi daha gözaltına alındı. Hiçbirinin bu işe karışmadığını, tek başıma yaptığımı söyledim. Beraat ettiler.
29 yıl ceza aldım. Başım üstüne şerefimdir.
Gültekin Alan

Benzer İçerikler;