Gizemli Bilgiler

Reptilian Teorisi Nedir ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Reptilian Teorisi Nedir ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Reptilian teorisi dünyada en meşhur komplo teorilerinden biridir. Reptilianlardan bahsetmeden önce bu teoriyi kim ortaya atmış ilk önce o kişiden bahsedelim;

David Icke;

29 Nisan 1952 tarihinde dünyaya gelen David Vaughan Icke profesyonel olarak futbolculuk yapmıştır. Eklem iltihabı sebebiyle futbolu bırakmak zorunda kalan David daha sonra spor yayıncılığı yapmış ve bir dönem siyaset ile de ilgilenmiştir.

David Icke

Daha sonra rahatsızlığı sebebiyle çeşitli ülkeler gezen David bu sırada bir takım takıntılara sahip olmuştur. Mesela bunlardan biri sadece turkuaz renginde giysiler giymekti, ancak daha sonra bu takıntısını bıraktı.

1989 yılında kitap yazmaya başlayan David Icke 1999 yılında yayımladığı ”İnsanoğlu Ayağa Kalk” kitabı ile tüm dünyanın ilgisini üzerine çekti. Çünkü bu kitabında dünyayı yönetenlerin insanlar olmadığını, insan benzeri sürüngenimsi varlıklar olduğunu ileri sürdü. Tabii böylesine büyük bir iddia gizemli olaylara merak duyan bir çok insanın dikkatini çekti.

Üstelik David Icke bunları sadece kafasından uydurarak yazmamıştı; şekil değiştiren, kılıktan kılığa giren sürüngenimsi varlıkları gören ve onlarla ilgili deneyimler yaşadığını iddia eden insanları referans alarak yazmıştı. David Icke sadece reptilianlar hakkında teoriler üretmedi, farklı bir çok teorisi daha vardı. Meraklıları bahsini ettiğimiz kitabı veya kitaplarını alıp inceleyebilirler. Konuyu fazla dağıtmadan reptilianların özelliklerine geçelim;

Reptilianların özellikleri nelerdir?

Reptilianlarla ilgili ilk bilgiler uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia eden insanların anlattıkları ortak özelliklerden edinilen bilgiler üzerine ortaya çıkmıştır. Bu insanların tanımlarına göre Reptilianlar daha iri kafatasları olan, dört parmaklı, 1.5 ve 3.5 metre arasında değişen boyları, istediği zaman şekil değiştirebilen sürüngenimsi bir deriye sahip ve 4 farklı türden oluşan ırklardır.

David Icke bu teorileri daha da ileriye taşıyarak Georghe Bush, Obama, Putin, Kraliçe Elizabeth, Trump gibi bir çok yöneticinin bu ırka mensup olduğunu ve hatta dünyayı yöneten en zengin ailelerinin bu ırktan olduğunu ileri sürmüştür. Yani kısaca David’e göre dünyayı Reptilianlar yönetiyor.

Bu tarz uçuk diyebileceğimiz komplo teorilerine inanan ve bu yönde araştırmalar yapan çok fazla insan var. Hatta bu kişiler arada sırada ortaya çıkan Reptilian videolarının gerçek olmadığını, bu tarz sahte videoların Reptilianlara inanan kişileri yani kendilerini aptal yerine koyduğunu bile söylemekteler. Anlayacağınız Reptilian ırkına kesin gözle bakan ve bu konuda hiç bir şekilde taviz vermeyen çok sayıda insan var. Gelelim Reptilian ırkı hakkındaki ilginç detaylara;

Hiyeroglif;

Hemen üst tarafta Paranormal Crucible websitesinde yayınlanmış Mısır’da bulunan eserlerden birini görüyorsunuz ve hemen yanındaki kabartmaların birinde görünen UFO benzeri bir cisim. Bu ve benzeri birçok eser gün yüzüne çıktığında uzaylı ve dünya dışım popülasyonu da bir hayli arttı, kaldı ki bunların dışında başta Mısır’da olmak üzere dünyanın birçok yerinde dünya dışı yaşamı destekleyen ve sürüngenimsi varlıklara ithaf edilen birçok hiyeroglifler ve farklı eserler mevcut.

Vatikan Konferans Salonu;

Hemen üst tarafta ise 1971 senesinde kurulan Vatikan konferans salonunun geniş açıdan çekilmiş bir fotoğrafını görüyorsunuz, teorisyenlere göre konferans salonundaki bu tasarım Reptilianların papalığı yönettiğinin bir simgesi olarak görülmektedir.

Yer altı şehri;

Yine bir başka ayrıntı 29 Ocak 1934 tarihinde Los Angeles Times’ın ön sayfasında yer alan ”Garip insanlar 5000 yıl önce Los Angeles altında mı yaşıyordu?” başlıklı bir makalede, jeoloji mühendisi G. Warren Shufelt, Los Angeles’ın altında bir yer altı şehri olduğunu ve 5 bin yıl önce gerçekleşen felaketlerden kaçmak için Lizard Peoples (kertenkele insanlar) tarafından inşa edildiğini iddia etmiştir.

Bunlar Reptilian teorilerinin sadece birkaçı, bunların dışında özellikle YouTube’da Reptilian videoları bulabilmeniz mümkün, çoğunda insanların göz merceklerinin bir anlığına tıpkı yılanların gözleri gibi uzunlamasına dönüştüğünü görebilirsiniz. Tabii bu Reptilian olayına kendinizi fazla kaptırmadıysanız videoların sahte olduğunu hemen anlayabilirsiniz, ki zaten söylediğimiz gibi inanan kişiler dahi bunların sahte olduğunu belirtmektedir.

Fakat David Icke’ın bu büyük teorisi ortaya birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor. Mesela en basitinden neden çok gizli olan bu ırk, David Icke’ın bu teoriyi dünyaya yaymasına müsaade etti. Bu tarz fantastik teoriler hakkında bilgi edinmenin bir zararı olmaz, sonuçta dünyanın en büyük 10 komplo teorisinden biri olarak kabul ediliyor. Fakat böyle bir ırkın varlığına körü körüne inanmak da bana çok mantıksız geliyor.

Peki siz Reptilianlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir ırk var mıdır, yoksa baştan sona dikkat çekmek için uydurulmuş bir hikaye midir? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayınız.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar