Gizemli BilgilerUzay & Bilim

Roswell UFO Olayı Detayları ve Otopsi Videosu!

Roswell UFO Vakası Tüm Detaylar ve Otopsi Videosu!

Uzaylıların, UFO’ların ve dünya dışı yaşamın çok fazla konuşulur olması Roswell UFO olayından sonra çok daha fazla popülerlik kazanmıştır. Ayrıca dünya, 51. Bölge’nin adını ilk kez bu olaydan sonra duymuştur.
Bu yaşanan olay bazı kişilere göre Amerika’nın diğer ülkelere karşı daha üstün olduğunu göstermek için uydurduğu hikayeler ve oyunlardan birisi, bazı kişilere göre ise uzaylıların kesin olarak var olduğunun en büyük kanıtı olarak görülmektedir. Lafı daha fazla uzatmadan tüm detayları ile Roswell Ufo Vakası;

Olayın ilk saatleri;

Her şey 8 Temmuz 1947 tarihinde ABD’nin New Mexico Eyaleti’nin Roswell isimli kasabasında başladı. Bir gece sabaha karşı William Mac ve komşuları büyük bir patlama sesiyle uyandılar. Kasabanın şerifi Wilcox ve Hava İstihbarat Görevlileri sabahın erken saatlerinde olay yerine gelirler, ancak karşı karşıya kaldıkları bu olay onları aşan bir durumdur ve acilen Pentagon’a haber verilir.

Ancak Pentagon işe el koymadan önce Şerif, ekibi ve hatta birkaç sivil tanımlanamayan bu cansız yaratıkları ve enkaz halindeki diski görmüşlerdir. Olayın şahitleri bu kişileri, kısa boylu, büyük kafalı ve gümüş renkli üniformalı kişiler olarak tanımlamıştır. Olay çok hızlı bir şekilde yayılmış ve bölgede konuşulan tek şey sadece uzaylılar olmuştur.

Dünya basını;

Yetkililer olayla ilgili açıklamayı bir gün sonra radyodan bildirir; “Uçan disk hakkında yapılan konuşmalar gerçeğe dönüşmüştür. Söylentiler doğruları ve gerçekleri yansıtmaktadır.” Fakat yetkililer kaza yapan tanımlanamayan bir cisim haricinde ölü uzaylılar ile ilgili hiçbir şeyden bahsetmez. Fakat buna rağmen olay tüm dünyada büyük ses getirir. Yerel radyolar, şerifin ofisi ve yetkililer dünyanın dört bir tarafından yüzlerce kez aranmaya başlar.

Olay artık kontrolden çıkmış bir vaziyete ulaşmıştır. Hal böyle olunca Washington duruma tekrardan el koyar ve yeni bir açıklama daha yaparak, ilk yaptıkları açıklamayı yalanlarlar. Bulunan enkazın uzaylılar ile ilgili bağlantısı olmadığını, bir yanlış anlaşılma olduğunu, aslında bu cismin bir meteoroloji balonuna ait olduğunu söylerler.

Pentagon ise bu sırada olay yerinde incelemelerini yapar ve tüm bulguları özel bir nakliyat aracına toplayarak 51. Bölge’ye götürür. Bu gizli yerde enkaz ve aletler incelenir, uzaylılara otopsi yapılır. Hatta söylentilere göre olay yerindeki üç uzaylıdan biri canlı yakalanmıştır, fakat onunla alakalı çok fazla bilgi yoktur. Bu olay hakkında ilk izlenimler bu şekilde olmuştur, devamı ise daha ilginçtir. Çünkü 1942 yılında orduya alınan savaş kameramanı Jack Barnett hükumetin emri ile olay yerindeki araştırmaları ve otopsi anını kayıt altına almıştır.

Jack Barnett’in İhaneti;

Yaşananların tümü kayıt altına alınmıştır. Hükumet tarafından konunun ısrarla kapatılması sonucu olay yavaş yavaş unutulsa da bu gizemli konu tarihteki yerini almış, dünya çapında türlü teorilere ve arkasında cevaplanması gereken birçok soruya zemin hazırlamıştır. Yaklaşık yarım asır boyunca konunun üstü kapansa da 1992 yılında İngiliz Video Prodüksiyon Şirketi Başkanı Ray Santilli, Elvis Presley’nin bir filmini aramak için ABD’ye gelir.

Burada oldukça yaşlı bir adamla tanışır, ismi Jack Barnett. Jack Barnett, Ray Santilli’ye yardımcı olduktan sonra kendisinde bir takım gizemli kayıtlar olduğunu ve bunları kendisine iyi bir teklif yaparsa satabileceğini söyler. Santilli ilk önce bu kayıtlarla pek ilgilenmek istemese de, video da dönemin ABD Başkanı Harry Truman’ı görünce fikri değişir ve kayıtları bir miktar para karşılığında Jack Barnett’tan satın alır.

Otopsi videosu;

Ray Santilli ülkesine dönüp bir süre boyunca videoları derledikten sonra 1995 yılında birçok TV kanalında bu görüntüleri eş zamanlı olarak yayımlar ve olay tekrar dünya gündemine oturur. Videoların sahte olduğunu iddia eden kesimler videonun içeriğindeki uyumsuzlukları araştırmaya başlar. Videoda yer alan ameliyat malzemeleri, duvar saati, doktorların giydikleri ve tüm detaylar;

Ancak incelemeler sonucunda videonun sahte olduğu yönünde net bir bulguya rastlanılmamıştır, her şey doğru gözüküyordu. Ameliyat malzemeleri 1940’lı yıllarda kullanılan malzemelerdi, bu Profesör Cyril Wecht tarafından doğrulanmıştı. Duvardaki saat 1936 yılından beri satılan bir saatti. Fakat en önemli kanıt videonun yaşı olmuştur. Kodak her yıl film kutularının kodlarını değiştiriyordu, videonun köşesinde bulunan, kare ve üçgenden oluşan bu kod 1947 yılında üretilen tüm filmlerin üzerinde olduğu ortaya çıktı. Bu güçlü kanıt bu videonun gerçek olma olasılığını çok büyük bir ölçüde arttırdı.

Video gerçek görünüyordu ve videonun sahte olması ile ilgili hiç bir şey bulunamamıştı. Peki video gerçekten doğru fakat otopsisi gerçekleştirilen uzaylı bir maket veya manken miydi? Tamamen kurgudan bir otopsi videosu mu çekilmişti? Bunun hakkındaki teoriler uzun bir zaman boyunca sürdü ve internetin yayılması ile birlikte teoriler daha da popüler hale geldi. Günümüzde UFO ve uzaylı denildiği zaman akla ilk olarak Roswell UFO Olayı gelmektedir. Tartışmalar ve komplo teorileri de daha çok uzun bir zaman boyunca konuşulacağa benziyor.

Diğer Bilgiler;

Amerika Birleşik Devletleri ordusunda görev almış yetkili bir isim olan Teğmen Walter Haut, Roswell’a düşen yabancı cismin ve uzaylı cesetlerinin ABD tarafından gizlendiğini ölmeden önce itiraf etmiştir. O dönemlerde subay olan Walter ölümünden önce yazdığı bir mektupta ABD ordusunun birçok teknolojiyi bu kaza sonrasında elde ettiğini ve olayların gerçek olduğunu bildirmiştir.

Son olarak Nükleer Fizikçi Stanton Terry Friedman 300’den fazla tanık ifadesini toplayarak olay hakkında 5 adet kitap yazmıştır.

1995 yılında Amerikan Hava Kuvvetleri ise bu olay ile alakalı yapmış oldukları meteoroloji balonu açıklamasını reddetmiş ve enkazın gizli bir projede kullanılan bir balon olduğunu yinelemiştir. Fakat bu açıklamaları hiç kimse dikkate almamıştır.

Alt kısıma otopsinin videosunu bırakıyorum. İzledikten sonra konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar