Sıra Dışı HayatlarSuç ve Şiddet

Sadece Suçluları Öldüren Bir Katil: Pedro Filho!

SADECE SUÇLULARI ÖLDÜREN SERİ KATİL: PEDRO FİLHO!

Aynı zamanda Dexter dizisinin de ilham aldığı bir seri katil olan Pedro Rodrigues Filho 17 Haziran 1954 tarihinde Brezilya’da dünyaya gelmiş, çok küçük yaşlarda hatta daha doğmamış iken şiddetle tanışmıştı diyebiliriz. Çünkü Pedro Filho’nun babası, eşini hamileyken bile dövüyordu. Bu şiddet nitekim Filho’nun kafasında bir takım hasarlar ile dünyaya gelmesine neden oldu.

İlk cinayeti;

Aile içinde şiddet olunca, gerisi de geliyor zaten. Filho yalnızca 14 yaşında iken ilk cinayetini işledi. Bir tartışma esnasında kuzeniyle yaptığı kavga sonucunda kuzenini öldürdü. Ayrıca Filho aynı yıl bir cinayet daha işledi.

Filho’nun babası bir okulda güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu, babasının okuldan hırsızlık suçuyla atıldığını duyan Filho, okulu basıp önce babasının işten atılmasına neden olan kişiyi daha sonrada asıl hırsızlığı yapan kişiyi öldürdü.

Pedro Filho

Yakalanmamak için oradan oraya kaçan Pedro Filho daha 20 yaşına gelmeden 10’dan fazla kişinin ölümünden sorumluydu. Bir süre sonra Sao Paulo’da ortaya çıkan Filho, Mogi Cruzes bölgesinde uyuşturucu satıcılarını ve hırsızları öldürmeye başladı.

Dexter dizisine ilham oldu;

Yazımızın başında Dexter demiştik, Dexter dizisi de Filho’nun hayatından esinlenmiştir. Çünkü Filho, dizideki gibi sürekli insan öldürmeye eğilimli ve aynı zamanda masum kişileri değil suçluları, özellikle de tecavüzcü, katil, uyuşturucu satıcıları gibi suç işleyenleri öldürüyordu. Bu dizi de tam olarak bunu konu almaktadır.

Dexter

Filho bu kadar şiddetin arasında aşk duygusunu da yaşamıyor değil. Maria isimli bir kadına aşık olan Pedro Filho bu aşkını çok fazla yaşayamıyor. Çünkü Maria, bazı çete üyeleri tarafından Filho’ya acı vermek için öldürülüyor. Bunun üzerine tekrar sahalara dönen Filho çete üyelerinin çoğunu öldürüyor.

Babasını dahi öldürdü;

20’den fazla cinayete karışan Pedro Filho yakayı babasını öldürmekle ele veriyor. Filho, annesinin ölüm haberini, annesini öldüren kişinin de babası olduğunu öğrenince babasını öldürmeyi kafaya koyuyor. Babasını toplam 22 bıçak darbesi ile öldüren Filho, daha sonra aldığı bu intikam kendisine yetmemiş olacak ki, babasının kalbini söküp çiğniyor.

Bu cinayetten sonra yakalanan Pedro Filho 1973 yılında tutuklanıyor. Polis arabasıyla götürüldüğü sırada araçta iki suçlu daha bulunuyordu ve bunlardan biri tecavüzden suçlanıyordu. Polisler ise aracı açtıklarında şok olacakları bir manzara ile karşılaşıyor; Filho tecavüzcüyü öldürmüştü. Pedro Filho’nun işlediği son cinayet bu oldu, yani dışarıda.

Çünkü Filho için yeni bir sayfa açılmıştı. Artık önünde bir hapishane dolusu mahkum vardı. Pedro Filho dışarıda öldürdüğü 20’den fazla kişinin yanı sıra içeride tam 47 mahkumu daha öldürüyor. Bunları yapmaktan büyük keyif duyduğunu belirten Filho 400 yıldan fazla bir cezaya çarptırılıyor.

Pedro Filho

Ancak Brezilya yasalarına göre bir mahkum hapishanede en fazla 30 yıla kadar kalabilir. Yani burada aldığı yılların pek bir önemi kalmıyor. Pedro Filho bazı sebeplerden dolayı tahliye olması biraz gecikse de 2007 yılında özgürlüğüne kavuşuyor. Üstelik Filho’nun ”Dışarıda yine insan öldürebilirim.” demesine rağmen!

Hala hayatta;

Şu zamanlarda 65 yaşlarında olan Pedro Rodrigues Filho hala bir yerlerde bir cinayet planlıyor veya farklı işlerle meşgul oluyor olabilir, kim bilir. Filho sadece suç işleyenleri öldürdüğü için bazı kesimler tarafından iyi kalpli katil olarak bile anılıyor ve hatta seviliyor.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar