Gizemli Bilgiler

Sırları Hala Çözülememiş 20 Gizemli Olay!

Sırları Hala Çözülememiş 20 Gizemli Olay!

Dünya üzerinde henüz açıklanmamış birçok gizemli olay ve fotoğraflar var. Bazıları yavaş yavaş gizemi çözülürken bizi hala düşündüren ve mantıklı açıklama getiremediğimiz 210gizemli olay;

1. Phoneix Işıkları;

13 Mart 1997’de Arizona’nın Phoenix şehrinde meydana gelen bu olay, UFO olayları arasında en meşhurlarından biridir. Yerel Hava Kuvvetleri Üsleri ve haber merkezlerine saatlerce ”Gökyüzünde uçan dairesel ışıklar” olarak binlerce kişi tarafından rapor edilmiş ve bu telefon yağmurları santralleri ciddi bir şekilde kilitlemişti. Bu ışıkların ne olduğunu hala kimse bilmiyor.

2. Klerksdorp Küreleri;

Kürenin üzerinde çevresini dolaşacak şekilde birbirine paralel 3 çizgi oyulmuş. Bu küreler 2.8 milyar yıl öncesi dönemden pek çok mineral arasında bulundu. Kırıldığı zaman içinden süngerimsi bir şey çıkıyor. Bir doğa olayı sonucu oluştuğu düşünülmeyen bu kürelerin sırrı henüz çözülemedi.

3. Gizemli Hiyeroglifler;

Mısır’ın Abydos Tapınağı’ndaki bu hiyerogliflerde uçak, helikopter ve planörü çağrıştıran bir takım şekiller bulunuyor. Bu şekillerin o zamanlarda neden ve niçin yapıldığı tam bir muamma. Buna ek olarak uzaylı figürlerinin de yer aldığı bazı hiyeroglifler mevcut. Acaba tarih bizim bildiğimizden çok daha mı farklı?

4. 400 Milyon Yıllık Çekiç;

Bu ilginç keşif 1844 yılında yapılmıştır. İngiliz Jeoloji Araştırma Merkezi’nden Dr. A.W. Med tarafından yapılan analizde çekicin bulunduğu kum taşının 360-460 milyon yıl arasında olduğunu tespit etmiştir. Ayrıca çekicin demiri günümüz demirlerinden daha saf bir demir. Peki bu çekiç bu kayanın içine nasıl girdi?

5. Geleceği Gören Harita;

Dünyanın en ünlü denizcilerinden biri olan Türk Denizci Piri Reis’in 1513 yılında çizdiği ve içinde henüz gidilmemiş birçok yeri gösteren bu harita 1929 yılında bulunduğunda tüm dünyayı karıştırdı. Bir takım hatalar olsa da yine de bu oldukça başarılı çizilen bu haritayı Piri Reis o dönemlerde nasıl çizdi?

6. Gizemli Kemer Tokası;

Çin’de bulunan bu kemer 3. yüzyılda yaşamış General Çou-Çou’nun mezarının içinden çıktı. İlginç olan ise bu kemer yüzde 85 oranında alüminyumdan yapılmış olması, fakat doğada saf olarak bulunmayan alüminyum ilk kez 1700’lerin sonlarında Fransız Kimyacı Lavoisier tarafında ortaya koyulmuştu.

7. 2000 Yıllık Pil;

1936 yılında Irak’ın Bağdat şehrinde yapılan arkeolojik kazılarda ilginç bir alet keşfedildi. 13 santimetre boyundaki taşlaşmış bir toprak içine monte edilmiş bu bakır silindir ve etrafındaki demir çubuk dünyanın en eski pili olarak bilinmektedir. Pilin 2 volt enerji ürettiği saptanmıştır.

8. Taş Setler;

Peru’nun Cusco bölgesinde 360 metre boyunca uzanan bazıları 300 ton ağırlığındaki bu dev kireç taşları oraya nasıl dizilmiş tam bir gizem. Üstelik bu dev taşlar harç kullanılmadan istifleme yöntemi ile dizilmiştir. Arasına kağıdın bile girmeyeceği bu dev taşların nasıl kesildiği, taşındığı, üst üste koyulduğu tam bir muamma. Ayrıca yine Peru’daki bir başka gizemli yapı Machu Picchu’daki yapılar da aynı bu yöntemle dizilmiştir. İnkaların matematik ve mühendislik bilgisi gerçekten takdire şayan.

9. Kaybolan Pilot;

Avustralya’da gerçekleşen bu olayda tarihler 21 Ekim 1978’i gösterdiğinde Frederick Valentich isimli bir pilot, ”Yeşil ışıklar saçan, uçağa benzemeyen ve oldukça hızlı” bir cisim gördüğünü merkeze rapor ettikten kısa bir süre sonra iletişimini kaybetti. Bu olaydan sonra pilota ve uçağa bir daha ulaşılamaz.

10. Nereye Kayboldu;

Amerika’nın Ohio eyaletinin Columbus şehrinde tatil yapan bir üniversite öğrencisi Brian Shaffer arkadaşlarıyla bara gider ve bir anda gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Barın girişi ve her tarafında güvenlik kamerası vardır. Brian bara girerken görüntülenmişti fakat başka hiç bir yerde görüntüsü yok. Yer yarıldı içine girdi deyiminin gerçekleşmiş hali olan bu olayda Brian nereye kayboldu?

11. Basel Olayı;

Ressam Samuel Coccius tarafından çizilen bu eserde, 1566 yılında İsviçre’nin Basel şehri üzerinde gerçekleşmiş bir UFO olayı resmedilmiştir. Basel’de gerçekleşen bu ilginç olayda yüzlerce siyah küre gökyüzünde görülmüş ve halk paniğe kapılmıştır. Bu siyah küreler neyin nesiydi?

12. Antikythera Düzeneği;

Antik dönemde yapılmış analog bir bilgisayar olarak kabul edilen bu ilginç icat milattan önce 1. yüzyıla ait. Bu mekanizma güneş ve ay tutulmaları gibi astronomik hesaplar yapmak için icat edildiği tespit edilmiştir. Eski insanların bizim sandığımızdan çok daha ileri bir teknik bilgiye sahip olduğu aşikar.

13. Sessiz İkizler;

1963 yılında dünyaya gelen June ve Jennifer kardeşler tek yumurta ikizleri. Bu ikizler doğdukları andan itibaren etle tırnak gibiler hatta o kadar ki, kendi aralarında kimsenin anlayamadığı özel bir dil geliştiriyorlar ve bu dile “Cryptophasia” ismini veriyorlar.
Bu tehlikeli gidişat yüzünden ikizler 14 yaşında farklı yatılı okullara gönderiliyorlar. Ama nafile…
Hiç bir koşulda başkalarıyla iletişim kurmayan ikizler, en sonunda bir karar alıyorlar: “Eğer bir gün birimiz ölürse, diğerimiz normal hayat yaşayacak ve diğerleriyle konuşacak.”
Birbirlerini ara ara öldürmeye de çalışan ikizler, akıl hastanesine yatırılıyor. Başka hastaneye transferleri esnasında birbirleriyle bir şeyler konuştuktan sonra Jennifer, June’un omzunda uyuyor ve bir daha da uyanmıyor.
Jennifer’ın ölüm sebebi; Kalpte oluşan ani bir patlama olarak tespit edilse de nedeni hala gizemini koruyor…

14. Gizemli Çizim;

15. yüzyılda İtalyan Ressam Domenico Ghirlandaio tarafından çizilen bu resimde UFO’yu andıran cismin ve o cisme doğru bakan adamın sırrı çözülebilmiş değil. Bu olaylardan yola çıkarsak UFO olayları asırlardır dünya gündeminde varmış demek oluyor. Yoksa uzaylılar asırlardır bizi mi izliyor?

15. Freddy Jackson;

Bu gördüğünüz fotoğraf 1. Dünya Savaşı’nın son günlerinde çekildi. Alt taraflarda yer alan Freddy Jackson isimli askerinde bu fotoğrafta yüzü gözükmekte. Fakat fotoğrafa bakanları şoka uğratan olay, Jackson’ın bu fotoğraf çekilmeden önce savaşta ölmüş olmasıydı. Bu gizemli olay uzun yıllar boyunca insanların kafasını meşgul etti.

16. Uzaylı Tasvirleri;

Diğer bir gizemli olay ise, görsel bir el yazması olan Annales Laurissenses Minores’de kaleme alınan, 776 yılındaki Sigiburg kuşatması sırasında, iki Fransız şövalyesinin gökyüzünde gördükleri cisimlerin resmedilişi.
Kitaba göre Saksonlar, Fransızları Siriburg’da kuşatırlar ve aniden gökte iki yuvarlak ve dönen bir cisim belirir.

17. Dyatlov Geçidi Vakası;

9 kayakçının 1959 yılında Ural dağlarında gizemli ölümleri için kullanılır. Yaklaşık 60 yıl geçmesine rağmen bu gizemli olay sırlarını hala koruyor. 9 dağcının korkunç ölümüne sebep olan trajedi, kimine göre uzaylılar kimine göre gizli bir Sovyet silahı sebep olmuştu.
Bu dağcı gruptan haber alınamayınca arama kurtarma ekipleri yola düşer ve ilk önce 2 kişinin cesedine rastlanır, cesetlerin üzerinde sadece iç çamaşırları vardır. 150 metre ileride 3 ceset daha bulunur. Uzun bir zaman ve arayıştan sonra diğer 4 cesette bulunur.
Ancak ilginç olan otopsi sonucunda kırık kafatasları, bir insanın yapamayacağı şekilde yaralanma ve kırıklar, birinin dili olmaması ve birinin körlük yaşamış olması. KGB bu bilmeceyi çözemiyordu ve dosya açılmamak üzere kapandı. Bu 9 kişi “Bilinmeyen zorlayıcı bir güç” yüzünden öldükleri kayda geçti.

18. Los Angeles Savaşı;

2. Dünya Savaşı sırasında, 24 Şubat 1942 yılında gerçekleşen bu olaya Los Angeles Savaşı adı verilmiştir. Los Angeles semalarında devasa büyüklükte ışıklar saçan bir cisim belirir. Bu olaydan 2.5 ay önce 7 Aralık 1941’de gerçekleşen Pearl Harbor saldırısından sonra ABD her türlü tehdide karşı önlem alıyor ve korkuyordu. Bu devasa cismin Japonların veya Nazilerin gizli bir silahı olarak düşünmüş ve ağır ateş altına tutmuşlardır. Bu ateşler cisme hiç bir zarar vermemiş ve bir süre sonra cisim bir anda oradan uzaklaşmıştır. Cismin ne olduğu, kime ait olduğu ve neden uzun bir süre ışık yaydığı bugün hala bilinmemektedir.

19. Gizemli Yaratık;

1924 yılında Hook Adası yakınlarında çekilen bu fotoğrafta devasa bir deniz canlısı görülmekte. Bu canlının ne olduğu hala bir sır. Tahminen 70 metre boyunda olduğu hesaplanan bu yaratığın fotoğrafını çeken Robert Le Serrec, yaratığın çok saldırgan olduğunu söylemiştir. Sizce okyanuslarda yaşayan böyle dev yaratıklar var mıdır?

20. Hayalet Gemi;

Takvimler 1947 Haziran ayını gösterdiğinde Endonezya açıklarından, Hollanda bandıralı S.S. Ourang Medan isimli bir kargo gemisi geçiyordu. Uzun zamandır yolda olan gemide bir şeyler olması gerektiği gibi değildi.
Saatler sonra bir yardım çağrısı geldi…
“Kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü.” daha sonra ikinci mesaj geldi, “Ben de ölüyorum.” Anlaşılıyordu ki, o an gemide bulunanları öldüren bir şey vardı. Mesajı alan Silver Star adlı bir başka gemi hemen koordinat tespitini yapıp Ourang Medan için kurtarma çalışması başlattı.
Gördükleri manzara karşısında şok oldular; cesetlerin hiç birinde darbe izi yoktu ve elleri güneşe dönük ağızları açık bir şekilde, hepsi bir şey görmüş ve korkudan ölmüş gibiydi, hatta gemideki tek köpek bile…
Sizi en çok şaşırtan gizemli olay hangisiydi?

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar