Ocak 12, 2019

Sırrı Hâlâ Çözülememiş 22 Gizemli Olay!

Dünya üzerinde henüz açıklanmamış bir çok gizemli olay ve fotoğraflar var. Sırlarla dolu dünyamızda hala çözülememiş 22 sıra dışı olay;

1 – Phoneix Işıkları;

13 Mart 1997’de Arizona’nın Phoenix şehrinde meydana gelen bu olay, UFO olayları arasında en meşhurlarından biridir. Yerel Hava Kuvvetleri Üsleri ve haber merkezlerine saatlerce ”Gökyüzünde uçan dairesel ışıklar” olarak binlerce kişi tarafından rapor edilmiş ve bu telefon yağmurları santralleri ciddi bir şekilde kilitlemişti.

2 – Klerksdorp Küreleri;

Kürenin üzerinde çevresini dolaşacak şekilde birbirine paralel 3 çizgi oyulmuş. Bu küreler 2.8 milyar yıl öncesi dönemden pek çok mineral arasında bulundu. Kırıldığı zaman içinden süngerimsi bir şey çıkıyor. Bir doğa olayı sonucu oluştuğu düşünülmeyen bu kürelerin sırrı henüz çözülemedi.

3 – Gizemli Hiyeroglifler;

Mısır’ın Abydos Tapınağı’ndaki bu hiyerogliflerde uçak, helikopter, planörü çağrıştıran bir takım şekiller bulunuyor. Bu şekillerin o zamanlarda neden yapıldığı ve nasıl yapıldığı tam bir muamma. Buna ek olarak uzaylı figürlerininde yer aldığı bazı hiyeroglifler mevcut. Acaba tarih bizim bildiğimizden çok mu farklı?

4 – 400 Milyon Yıllık Çekiç;

Bu ilginç keşif 1844 yılında yapılmıştır. İngiliz Jeoloji Araştırma Merkezi’nden Dr. A.W. Med tarafından yapılan analizde çekicin bulunduğu kum taşının 360-460 milyon yıl arasında olduğunu tespit etmiştir. Ayrıca çekicin demiri günümüz demirlerinden daha saf bir demir. Peki bu çekiç bu kayanın içine nasıl girdi?

5 – Geleceği Gören Harita;

Dünyanın en ünlü denizcilerinden biri olan Türk Denizci Piri Reis’in 1513 yılında çizdiği ve içinde henüz gidilmemiş bir çok yeri gösteren bu harita 1929 yılında bulunduğunda tüm dünyayı karıştırdı. Neredeyse kusursuz çizilen bu haritayı Piri Reis o zamanlarda nasıl çizdi?

6 – Gizemli Kemer Tokası;

Çin’de bulunan bu kemer 3. yüzyılda yaşamış General Çou-Çou’nun mezarının içinden çıktı. İlginç olan ise bu kemer yüzde 85 oranında alüminyumdan yapılmıştı fakat doğada saf olarak bulunmayan alüminyum ilk kez 1700’lerin sonlarında Fransız Kimyacı Lavoisier tarafında ortaya koyuldu.

7 – 2000 Yıllık Pil;

1936 yılında Irak’ın Bağdat şehrinde yapılan arkeolojik kazılarda ilginç bir alet keşfedildi. 13 santimetre boyundaki taşlaşmış bir toprak içine monte edilmiş bu bakır silindir ve etrafındaki demir çubuk dünyanın en eski pili olarak bilinmektedir. Pilin 2 volt enerji ürettiği saptanmıştır.

8 – Taş Setler;

Peru’nun Cusco bölgesinde 360 metre boyunca uzanan bazıları 300 ton ağırlığındaki bu dev kireç taşları oraya nasıl dizilmiş tam bir gizem. Üstelik bu dev taşlar harç kullanılmadan istifleme yöntemi ile dizilmiştir. Arasına kağıdın bile girmeyeceği bu taş setlerin nasıl yapıldığı tam bir muamma. Ayrıca yine Peru’daki bir başka gizemli yapı Machu Picchu’da ki yapılar da aynı bu yöntemle dizilmiştir. İnkaların mühendisliği gerçekten takdire şayan.

9 – Kaybolan Pilot;

Avustralya’da gerçekleşen bu olayda tarihler 21 Ekim 1978’i gösterdiğinde Frederick Valentich isimli bir pilot, ”Yeşil ışıklar saçan, uçağa benzemeyen ve oldukça hızlı” bir cisim gördüğünü merkeze rapor ettikten kısa bir süre sonra iletişimi kaybeder. Bu olaydan sonra pilota ve uçağa bir daha ulaşılamaz.

10 – Gizemli Ölüm;

Dünyanın en büyük komplo teorilerinden biri olan bu olay The Beatles hayranları tarafından oldukça yaygın bir teoridir.
İddia şu ki; Grubun basçısı Paul McCartney 1966 yılında hayatını kaybeder. Grup o zamanlar yükselişte olduğu için popülaritesini kaybetmemesi adına McCartney’e benzeyen bir kişi ünlü müzik adamının yerini alır. Üstteki fotoğrafta Paul’un farklı zamanlarda çekilen fotoğrafları. Karar sizin…

11 – Nereye Kayboldu?

Amerika’nın Ohio eyaletinin Columbus şehrinde tatil yapan bir üniversite öğrencisi Brian Shaffer arkadaşlarıyla bara gider ve bir anda gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Barın girişi ve her tarafında güvenlik kamerası vardır. Brian bara girerken görüntülenmişti fakat başka hiç bir yerde görüntüsü yok. Yer yarıldı içine girdi deyiminin gerçekleşmiş hali olan bu olayda Brian nereye kayboldu?

12 – Basel Olayı;

Ressam Samuel Coccius tarafından çizilen bu eserde, 1566 yılında İsviçre’nin Basel şehri üzerinde gerçekleşmiş bir UFO olayı resmedilmiştir. Basel’de gerçekleşen bu ilginç olayda yüzlerce siyah küre gökyüzünde görülmüş ve halk paniğe kapılmıştır. Bu siyah küreler neydi?

13 – Antikythera Düzeneği;

Antik dönemde yapılmış analog bir bilgisayar olarak kabul edilen bu ilginç icat milattan önce 1. yüzyıla ait. Bu mekanizma güneş ve ay tutulmaları gibi astronomik hesaplar yapmak için icat edildiği tespit edilmiştir. Eski insanların bizim sandığımızdan çok daha ileri bir teknik bilgiye sahip olduğu aşikar.

14 – Dev Fosili;

Bu dev fosili 1895 yılında İrlanda’da mineral araştırmalar sırasında bulunmuştur. Boyunun ne kadar uzun olduğu belli olması amacıyla fosil tren vagonunun önüne koyulup görüntülenmiş. Yüksekliği 3.70 metre, ağırlığı 2050 kg ve 6 parmağa sahip bu fosil 1900’lü yılların başında ortadan kaybolmuş.
Not: 2050 kg ağırlığa sahip olmasının nedeni cesedin taşlaşmış olmasıdır.

15 – Gizemli Yaratık;

1924 yılında Hook Adası yakınlarında çekilen bu fotoğrafta devasa bir deniz canlısı görülmekte. Bu canlının ne olduğu hala bir sır. Tahminen 70 metre boyunda olduğu hesaplanan bu yaratığın fotoğrafını çeken Robert Le Serrec, yaratığın çok saldırgan olduğunu söylemiştir. Sizce okyanuslarda yaşayan böyle dev yaratıklar var mıdır?

16 – Gizemli Çizim;

15. yüzyılda İtalyan Ressam Domenico Ghirlandaio tarafından çizilen bu resimde UFO’yu andıran cismin ve o cisme doğru bakan adamın sırrı çözülebilmiş değil. Bu olaylardan yola çıkarsak UFO olayları asırlardır dünya gündeminde varmış demek oluyor. Yoksa uzaylılar asırlardır bizi mi izliyor?

17 – Zaman Yolcusu mu?

Bu fotoğraf 1940’lı yıllarda Kanada’da çekilmiş. Kalabalık içindeki bir kişi giyim tarzı ile farklılığını hemen belli ediyor. O yıllarda insanlar bu şekilde giyinmiyor hatta bu tarz kıyafetler üretilmiyordu bile. Fotoğrafın photoshop olmadığı belirlendi, peki bu adam neyin nesi?

18 – Mars’taki İlginç Silüetler;

Bu fotoğraf 1967 yılında, 20 Ağustos 1975 yılında uzaya gönderilen Viking 1 isimli uzay aracı tarafından Mars gezegeninde çekildi. Bu fotoğraftaki siluetler belki göz yanılması ancak yine de gizemini koruyan fotoğraflardan birisi.

19 – Freddy Jackson;

Bu gördüğünüz fotoğraf 1. Dünya Savaşı’nın son günlerinde çekildi. Alt taraflarda yer alan Freddy Jackson isimli askerinde bu fotoğrafta yüzü gözükmekte. Fakat fotoğrafa bakanları şoka uğratan olay, Jackson’ın bu fotoğraf çekilmeden önce savaşta ölmüş olması.

20 – Uzaylı Tasvirleri;

Görsel bir el yazması olan Annales Laurissenses Minores’de kaleme alınan, 776 yılındaki Sigiburg kuşatması sırasında, iki Fransız şövalyesinin gökyüzünde gördükleri cisimler resmedilmiştir.
Kitaba göre Saksonlar, Fransızları Siriburg’da kuşatırlar ve aniden gökte iki yuvarlak ve dönen bir cisim belirir.

21 – Ay’da ki Piramitler;

7 Aralık 1972 yılında Apollo 17 görevi sırasında çekilen bu fotoğraf bir başka gizemli fotoğraflardan birisi. NASA arşivinde uzmanlar tarafından kontrastı üzerinde çalışıldıktan sonra belirgin bir şekilde Ay’da bir piramidin yer aldığı görülüyor.

22 – Los Angeles Savaşı;

2. Dünya Savaşı sırasında, 24 Şubat 1942 yılında gerçekleşen bu olaya Los Angeles Savaşı adı verilmiştir. Los Angeles semalarında devasa büyüklükte ışıklar saçan bir cisim belirir. Bu olaydan 2.5 ay önce 7 Aralık 1941’de gerçekleşen Pearl Harbor saldırısından sonra ABD her türlü tehdide karşı önlem alıyor ve korkuyordu. Bu devasa cismin Japonların veya Nazilerin gizli bir silahı olarak düşünmüş ve ağır ateş altına tutmuşlardır. Bu ateşler cisme hiç bir zarar vermemiş ve bir süre sonra cisim bir anda oradan uzaklaşmıştır. Cismin ne olduğu, kime ait olduğu ve neden uzun bir süre ışık yaydığı bugün hala bilinmemektedir.

Benzer İçerikler;

Yorum Yap