Gizemli Bilgiler

SS Ourang Medan: Tüm Mürettebatın Ölüm Nedeni Neydi?

SS Ourang Medan: Tüm Mürettebatın Ölüm Nedeni Neydi?

Okyanusta gerçekleşen en esrarengiz olaylardan biri olan bu olay, yardım çağrıları üzerine gemiye gidildiğinde herkesin korkunç bir şekilde ölü olarak bulunması ve geminin nedeni bilinmeyen bir sebepten kendini infilak etmesi ile gelişen olaylar zinciridir. Ourang Medan gemisinde neler yaşandı;

Yıl 1947…

Olayın yaşandığı Haziran ayında Endonezya’ya bağlı Sumatra Adası’ndan 500 mil uzaklıkta yer alan Malakka Boğazı yakınlarındaki bir gemiden, bir takım sinyaller gelmeye başladı. Bu yerde daha önce Malezya’ya bağlı bir de uçak kaybolmuştu. Yani bölge zaten bir başka gizeme ev sahipliği yapıyordu…

Hollanda bandıralı SS Ourang Medan gemisinden gelen SOS çağrısında ilk önce; “Kaptan dahil tüm memurlar şema odasında ve köprüde öldü. Muhtemelen mürettebatın tümü öldü.” ve kısa bir süre sonra “Ben de ölüyorum.” diye ikinci bir mesaj gönderildi. Mesajı alan gemi 50 mil uzaklıkta olan Gümüş Yıldız’dı.

Yardıma gelindiğinde…

Silver Star hemen koordinatları tespit edip Ourang Medan’ın yanına gittiler ancak gemiye vardıklarında hiç beklemedikleri esrarengiz bir manzara ile karşılaştılar. Her yer ceset doluydu, tüm mürettebat ölmüş, mesajı gönderen kişi de iletişim odasında ölü olarak bulunmuştu.

Mürettebatın ölü bedenleri her yere saçılmıştı, odalar, koridorlar, güverte. Hayatta kalan hiç kimse yoktu. En ilginç olan şey ise cesetlerde hiçbir darbe izi olmaması. Ölü bedenlerde ne bir yaralanma ne de bir kan izi gözlenmedi. Bu olayı gizemli yapan şey de tam olarak bu, mürettebatın ölüm şekilleri…

Olayın raporundan önemli detaylar;

”Kurtarma çabası içinde gemiye vardığımızda her yer ceset doluydu. Cesetlerde hiçbir yaralanma izi görünmüyordu. Tüm cesetlerin gözleri açık bir şekilde güneşe dönük vaziyette duruyordu. Ağızları açıktı ve suratlarında korkuya benzer bir ifade vardı. Canlı biri var mı diye baktık fakat gemideki tek hayvan olan köpek bile ölüydü.”

Silver Star mürettebatı, Ourang Medan gemisini en yakın limana getirmek için hazırlandığı sırada Ourang Medan’ın kargo deposundan dumanlar çıktığını fark ederek hızlıca gemiyi terk etmişlerdir. Sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı gemide patlamalar gerçekleşmiş ve SS Ourang Medan bir süre sonra sular altında kalmıştır.

Olay hakkındaki teoriler;

Bazı kişilere göre SS Ourang Medan gemisi kimyasal maddelerin kaçakçılığını yapıyordu ve gemideki bazı maddeler zehirli gaz salınımına neden olmuştu. Patlamanın da yine bu maddelerin tepkimeye girmesi sonucunda meydana geldiği düşünülmektedir.

Bir diğer teori ise geminin 2. Dünya Savaşı’nın hemen ardından Japon ordusunun Çin’de depoladığı sinir gazını taşıdığı yönünde. ABD hükumeti apaçık bir şekilde bu gazı taşıyamayacağı için kayıtlı olmayan bir gemi ile bu gazları taşıması ve gemide gerçekleşen bir kaza sonucunda da bu olayın meydana geldiği yönündedir.

CIA olayın detaylarını üstü kapalı bir şekilde 5 Mayıs 2003 tarihinde halka sunmuştur. Ortada açıklanmayan bir doğaüstü olay mı vardı, yoksa bambaşka bir neden mi? Bugün hala SS Ourang Medan gemisinin mürettebatına ne olduğu gizemini korumaktadır.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar