HikayelerUzay & Bilim

Stephen Hawking ve Eğlenceli Zaman Makinesi Deneyi!

Stephen Hawking ve Eğlenceli Zaman Makinesi Deneyi!

Stephen Hawking zamanda hem ileri hem de geri gidebilme olasılığının oldukça düşük ve zor olduğunu savunan bir bilim insanıydı. Hatta bunu denemek ve kanıtlamak için eğlenceli bir deney yapmaya karar verdi. Sadece zaman yolcularını davet ettiği bir parti ile;

28 Haziran 2009 tarihli bir Pazar gününde Stephen Hawking, Cambridge Üniversitesi’nde bir parti düzenlemeye karar verdi ve bu partiye sadece kendisi gitti. Parti herkese açık gibi görünse de bu partiye yalnızca gelecekten gelen bir zaman yolcusu katılabilirdi. Çünkü Hawking bu partinin davetiyelerini partiden bir gün sonra, 29 Haziran 2009 tarihli Pazartesi gününde dağıttı.

İlgili İçerik: Stephen Hawking’in hayatı, hastalığı ve başarıları!

28 Haziran ve önceki günlerde partiden hiç kimsenin haberi yoktu. Ancak parti bittikten sonra tüm dünya bu partiyi öğrenecek ve binlerce sene sonra bile olsa davetiyelere birileri en nihayetinde ulaşabilecekti ve zamanda yolculuk gelecekte mümkün olursa zamanda yolculuk yaparak bu kişi veya kişiler de partiye katılabilecekti.

Hawking takım elbiselerini giydi, süslendi ve partiye gitti. Ardından da partiyi gelecekte öğrenip katılacak bir zaman yolcusunu beklemeye başladı. Partinin saati geldi, geçti fakat hiç kimse gelmedi. Stephen Hawking daha sonra bu eğlenceli deneyle ”sanırım zaman yolculuğu mümkün görünmüyor” olduğunu dile getirdi. Bilimi eğlenceli hale getirmeyi seven Stephen Hawking’in bu deneyi de basit ama zekice bir deneydi.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar