İlginç Bilgiler

Uçakta Irkçılık Yapan Kadına Pilottan Efsane Kapak!

Uçakta Irkçılık Yapan Kadına Pilottan Efsane Kapak!

Beyaz tenli bir kadın, uçakta siyahi bir adamın yanında yolculuk etmektedir. Kadın, siyahi birinin yanında oturmaktan rahatsızlığını fazlasıyla belli edercesine, hostesten kendisine başka bir yer bulmasını rica eder.
Çünkü beyaz tenli kadına göre böylesine antipatik birinin yanında oturması mümkün değildir.
Hostes, ırkçılık yapan kadına tüm yerlerin dolu olduğunu fakat birinci sınıfta bir yer olup olmadığına bakacağını iletir.

Hostes gidince;

Uçaktaki diğer yolcular ise yaşanan bu olayı şaşkınlıkla izlemektedir. Kadının hem yaptığı terbiyesizliğe hem de birinci sınıfta yolculuk yapacağına şahit olmaktadırlar.
Kadın ise birinci sınıfta yolculuk edeceğine ve yanındaki siyahi adamdan uzak kalabileceğinden mutluluk duymuş bir şekilde hostesin geri gelmesini bekler. Siyahi adam ise o sırada yaşadığı bu saygısızlık karşısında hiçbir şey söylemez ve yalnızca sessiz kalmayı tercih eder.

Aradan bir süre geçtikten sonra geri gelen hostes, kadına bakarak: “Çok özür dilerim, biraz geciktim. Nihayet birinci sınıfta boş bir koltuk buldum. Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı. Sonrasında ise durumu pilota ilettim ve yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. Pilotumuz, ‘Hiç kimse sorun çıkaran bir kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz’ dedi ve bu izni verdi.”

Pilot herkesi şaşırtır;

Diğer yolcular ise büyük bir şaşkınlık ile olanları izlemektedir. Tam bu sırada kadın sanki bir zafer kazanmışcasına yerinden kalkmaya hazırlanır. Kadın tam yerinden kalkacak iken hostes, oturmakta olan siyahi adama dönerek:

“Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için lütfen beni takip eder misiniz? Seyahat şirketimiz adına kaptan pilotumuz; böylesine hoş olmayan bir durum içinde kaldığınız ve sizi böyle bir olaya maruz bırakan bir kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için sizlerden çok çok özür diliyor.”

Fotoğraf temsilidir

Olaya şahit olan tüm yolcular, neyse ki yaşanan bu ırkçılık karşısında kadına güzel bir ders veren personel ve pilotu alkışlayarak tebriklerini sunar.
Olayın olduğu yıl ise pilot ve hostes, uçaktaki bu davranışlarından dolayı ödül alırlar.

Bu bahsettiğimiz olay 1998 yılında kıtalar arası gerçekleşen bir uçuş sırasında yaşanmıştır.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

Yorumlar