Kasım 21, 2018 Pilottan Irkçı Kadına Efsane Cevap!

Uçak Yolculuğunda Irkçılık Yapan Bir Kadın ve Pilot’un Efsane Cevabı!

Beyaz tenli bir kadın, uçakta siyahi bir adamın yanında yolculuk etmektedir. Siyahi birinin yanında oturmaktan rahatsızlığını belli edercesine, hostesten kendisine başka bir yer bulmasını ister.
Çünkü beyaz tenli kadına göre böylesine antipatik birinin yanında oturması mümkün değildir. Hostes, tüm yerlerin dolu olduğunu fakat birinci sınıfta bir yer olup olmadığına bakacağını iletir.

Uçaktaki diğer yolcular bu yaşanan olayı şaşkınlıkla izlerler. Kadının hem yaptığı terbiyesizliğe hem de birinci sınıfta yolculuk yapacağına şahit olmaktadırlar.
Kadın ise birinci sınıfta yolculuk edeceğine ve yanındaki siyahi adamdan uzak kalabileceğinden mutluluk duymuş bir şekilde hostesin dönmesini bekler. Siyahi adam ise yaşadığı bu saygısızlık karşısında hiç bir şey söylemez ve sessiz kalmayı tercih eder.

Aradan bir süre geçtikten sonra geri gelen hostes, kadına: “Çok özür dilerim biraz geciktim. Birinci sınıfta boş bir koltuk buldum. Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı. Sonrasında durumu pilota ilettim ve yer değişikliği için pilottan izin istedim. Pilotumuz, ‘Hiç kimse sorun çıkaran bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz’ dedi ve bu izni verdi.”

Diğer yolcular ise büyük bir şaşkınlıkla olanları izlemektedir. Bu sırada kadın bir zafer kazanmışçasına yerinden kalkmaya hazırlanır. Kadın tam yerinden kalkacak iken hostes, oturmakta olan siyahi adama dönerek:
“Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için lütfen beni takip eder misiniz? Seyahat şirketimiz adına kaptan pilotumuz; Böylesine hoş olmayan bir durum içinde kaldığınız ve sizi böyle bir olaya maruz bırakan bir kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için sizlerden çok özür diliyor.”

Olaya şahit olan tüm yolcular, neyseki olayı güzel bir biçimde sonuçlandıran personel ve pilotu alkışlayarak tebriklerini sundular.
Olayın olduğu yıl pilot ve hostes, uçaktaki bu davranışlarından dolayı ödüllendirildiler.

Bu bahsettiğimiz olay 1998 yılında kıtalar arası bir uçuş sırasında gerçekleşmiştir.
Not: Fotoğraflar temsilidir.

Benzer İçerikler;