Gizemli Bilgiler

Zehirli Kadın Lakaplı Gloria Ramirez: O Gece Ne Oldu!

Zehirli Kadın Lakaplı Gloria Ramirez: O Gece Ne Oldu!

İki çocuk annesi Gloria Ramirez 19 Şubat 1994 tarihinin akşamında birden rahatsızlandı ve kocası Rev hemen ambulansı aradı. Gloria, hastaneye getirildikten sonraki 36 dakika içinde hastanede öyle tuhaf şeyler yaşandı ki, 26 yıl geçmesine rağmen olayın gizemi hala çözülemedi.

Gloria Ramirez hastaneye getirildiğinde zor nefes alıyor ve sorulan sorulara anlamsız cevaplar veriyordu. Hemşireler Gloria’nın ağzından meyvemsi ve sarımsak karışımı bir koku geldiğini fark ettiler. Kendisiyle ilgilenen solunum terapisti, Gloria’nın geç dönem rahim ağzı kanseri tedavisi görmekte olduğunu söylemişti. Bu yüzden hemşire test yapabilmek için Gloria’nın kolundan kan aldı, fakat o da ne?

Kandaki kristaller;

Gloria’nın kanından yoğun şekilde amonyak kokusu geliyordu. Kanı incelediklerinde kanın üzerinde sarı renkte kristallerin olduğunu gördüler. Bir süre sonra ise kanı alan Susan Kane kanda yüzen kristalleri tıp asistanı olan Julie Gorchynski’ye göstermek için yanına gitti, fakat tam da bu sırada bayıldı ve odadan çıkarıldı. Ardından Julie mide bulantısı hissetmeye başladı ve koltuğa oturdu. Bir başka personel, iyi olup olmadığını sordu; Julie cevap veremeden bayıldı.

O sırada odadaki bir başka hemşire, Gloria’nın vücudundan yeşil renkte yağ benzeri bir maddenin aktığını gördü. Odada tek tek herkes fenalaşıyor, içeri giren kısa bir süre sonra kendini dışarı atıyordu. Doktor en sonunda olaya müdahale etti; “Zehirleniyoruz. Herkes dışarı çıksın!”

Hastane boşatıldı, özel ekipler geldi;

Oda karantina altına alındı ve polis çağrıldı. O sırada durumu daha da kötüleşen Gloria, hastaneye getirildikten 36 dakika sonra rahim kanserine bağlı olarak böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti. Bu süre içinde hastalarla birlikte toplam 23 kişi zarar görmüş ve 5’i başka bir hastaneye kaldırılmıştı, bazılarının durumu ise ağırdı. Hastanedeki diğer hastalar da acil durum ile başka bir hastaneye sevk edildi.

Olayı incelemek üzere sağlık bakanlığından özel ekipler geldi, ancak ekip odanın havasında aksi hiçbir durum olmadığını söyledi. Gloria’nın bedeni ise otopsi için alüminyum tabuta konularak götürüldü. Olay basına yansıyınca, Gloria Ramirez’e The Toxic Lady (Zehirli Kadın) ismi verildi.

Komplo teorileri;

Bu sırada ortaya birçok komplo teorisi atıldı; Kimine göre Gloria Ramirez, Cabazon Bölgesi’ne yakın oturduğu için CIA’in gizli olarak geliştirdiği biyolojik silahlardan etkilenmişti. Kimine göre ise rahim ağzı kanseri tedavisi gördüğü için kendisine alternatif tıp uygulatmıştı.

Yetkililer 3 farklı otopsi gerçekleştirdi ve Gloria’nın dolaşım sisteminde birçok sıra dışı durum gözlemledi. En önemlisi de kanında ve dokularında çok fazla miktarda DMSO2 (dimetil sülfon) bulunmasaydı.

Bir teoriye göre Gloria, 1970’li yıllarda zararlı olduğu ispatlandığı için yasaklanan DMSO (dimetil süfoksit) içeren bir jel kullanmıştı. Çünkü bu ilaç yüksek oksijenle temas ettiğinde vücutta tepkimelere yol açıyor ve bu da hemşirelerin neden bayıldığını ve Gloria’nın derisindeki yağı açıklıyordu. Ayrıca bu ilacın oda sıcaklığında kristalleştiği de bilinmektedir bu da, Gloria’nın kanındaki kristalleri açıklıyordu. Fakat ailesi Gloria’nın böyle bir ilaç kullanmadığını söyledi, o yüzden bu varsayım da sadece teori olarak kaldı.

Bu ilginç olaydan sonra DMSO gibi maddelerin yüksek oksijenle tepkimeye girmesi sonucunda ortaya çıkan dimetil sülfon (DMSO2) sayesinde insanların bir kimyasal silaha da dönüşebileceği konusunda ürpertici iddialar ortaya atıldı.

Gloria Ramirez’e o gün neler olduğu ve hemşirelerin niçin zehirlendiği kesin olarak hiçbir zaman öğrenilemedi. Öldükten yaklaşık 10 hafta sonra, kötü bir şekilde çürümüş ve parçalanmış bedeni bir cenaze töreni ile toprağa verildi.

Instagram | Uygulama | YouTube | Destek Ol

Bu Yazıyı Paylaş veya Bir Arkadaşına Gönder;

1 Yorum

Yorumlar